reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Midnight ja mam podobny problem tylko mala wieczorami zaczyna plakac myslalam ze jest niedojedzona ale pokarm mam, dokarmilam ja wczoraj pierwszy raz butla ale zjadla cale 20ml wiec wydaje mi sie ze nawet tego nie poczula a usnela przy cycu jak zawsze. Dopada ja placz i prezenie sie wieczorkiem caly czas chce do cyca ale to bez przerwy i uwierzcie moze przy nim lezec 2 godz albo i dluzej usypia za chwilke budzi sie z placzem i znow cycek placz az w koncu po meczarniach usypia.. przesyia 3 4 godz obudzi sie na cycusia zja i spi do rana!! za cholere nie wiem od czego te placze wieczorami.. Aaaaa pije codziennie herbatke na zwiekszenie laktacji i dla malej na baczki i plantex bo moje dziecie i butelka o zgrozoooooo nie wiem jak bedziemy sie karmic szutcznie masakra bedzie!!! Pozdrawiam
 
reklama
My jestesmy już po wizycie u ortopedy jak na razie wszystko ok 22.04 mamy jeszcze usg bioderek,jutro idziemy na pobieranie krwi na TSH i przy okazji morfologia w srode mamy wizytę u endokrynologa tam też sprawdzimy wagę i wzrost.Martwię się ostatnio bo mała robi bardzo wodniste kupki do tego ma całą buzie w krosteczkach,my w dalszym ciągu tylko na cycu :-)nocki sa fajne w dzień gorzej mała nie potrafi się zająć sama sobą wszystko ją interesuje ale na naszych(teraz już moich)rączkach,mało spi w dzień chyba że na spacerku na razie daję rade ale jest mi coraz tródniej męża już nie ma więc ogarniam wszystko sama tylko ten brak czasu dla starszego synka mnie wkurza
 
Mamusia ja dawalam colief w Polsce raczej ich nie ma:no:.
Wczesniej dawalam Infacol ale nic nie pomagaly.

Madzik ja ostatnio kupilam chusteczki Huggis czerwono-niebieskie opakowanie bezzapachowe nasaczone woda i sa super,dosc dobrze nawilzone.
Pampers Sensitive z Aloesem sa lipne bo strasznie suche,ale zwykle Pampers te zielone sa ok.
Tutaj sa Pampersy jakos po 6czy 7jurkow za 35sztuk(dwojki)ale ostatnio udalo mi sie kupic po promocyjnej cenie.

'Malineczka midnigh moze to kolki,a dajecie cos dzieciaczka na kolki????

Maniulka moze te krostki to nic powarznego,moze to tradzik niemowlecy??
Kurde wszyscy w PL robia dziecia USG bioderek a ja tutaj nie mam takiej mozliwosci:baffled::baffled::baffled:
lekarze mnie zapewniaja ze wszystko ok.Oczywiscie sprawdzaja na oko:baffled:

u nas jak narazie ok,maly nawet dobrze spi.
Kupki robi normalne.\i takie bardzo porzadne ze nie wiem jak mam sie zabrac do tego:-D
Ostatnio strasznie ssie palce,a jak jest glodny to potrafi wkladc wszystkie paluszki a czasami nawet jakos trzyma dwie raczki kolo buzi i lize na zmiane:nerd:
 
dziś dałam małej herbatke Plantex, zobaczymy czy podziała.Zauważyłam,ze jak zrobi kupkę to jej jakoś lżej i już jest ok. Zaparc raczej nie ma bo kupa rzadka.

Dziewczyny, czy z waszymi pociechami też jest taki problemby wyjść na spacer? Moja strasznie płacze jak ją kłade do wózka...
 
Witam nie bylo mnie tutaj troche bo mialam gosci i niedam rady wszystkiego nadrobic ale pare wczesniejszych postow przeczytalam i zasanawia mnie ten KMINEK..??
Awanti czy chodzi o zwykly kminek? jak go zaparzac??


Agusia pisalas o tych rurkach czy to nie dziala na takiej zasadzie jak termometr?`ja czasem mojej malej pomagam zrobic kupke termometrem ale wiem ze za czesto nie mozna tego robic.

ostatnio przezucilismy sie z pampersow1 na pampers2;-) 1 byly juz chyba za male bo jak przebieralam Amelie to czasem nawet brzuszek i plecki byly brudne:-D

Ja daje malej na kolki wode koperkowa i kropelki espumisan no i herbatke ale ona to chyba jest najmniej skuteczna. espumisan zaczelam dawac kilka dni temu i wydaje mi sie ze troszke pomagaja ale niestety nie tak jakbym chciala :-( mala i tak cierpi...

Aaa i od czwartku dokarmiam mala BEBILONEM chociaz on jej posmakowal bo potrafi wciagnac go 90ml a raz to zjadla 120ml:szok:[moje mleczko jest chyba malowartosciowe bo je go wiecej niz sztucznego] no i wkoncu zaczelam zapisywac dokladnie o ktorej i ile ja karmie bo mialam problem mala potrafila co pol godziny wolac na jedzonko i zjadala tylko po 30-60ml ateraz nauczylam ja troszke regularnosci i je raz na 2-3 godziny ale tak pozadnie;-)[zapisuje bo mam chyba skleroze heh:-D] no i w nocy budzi mi sie 2 razy a nie 4:-)
 
Witam.
mój synek urodził się z wagą 4040 i 57 cm. Zaraz po urodzeniu waga spadła mu do 3700 ale już tydzień później ważył 4300. Wspomnę tylko że jest karmiony piersią.
Jest jeszcze kwestia jego siły. W 4 dobie kiedy jeszcze byłam w szpitalu sam przełożył główkę a w 9 dobie już ją potrafił przytrzymać. Na dzień dzisiejszy (25 dni) zaczyna podpierać się rączkami z uniesioną głową (trwa to chwilkę ale zawsze) i jak mu przytrzymam stopy to nawet się przesunie. Wspomnę jeszcze że przy przewijaniu ucieka mi z pupą na wszystkie strony.
Mam pytanie czy wasze dzieci też tak mają? Moja pani doktor powiedziała że to się zdarza i nie jest to nic nieprawidłowego.

Moja amelka tez jest taka wygimnastykowana:-)kiedys juz o tym pisalam
 
Malenstwo ,moj ma dopiero 2 tygodnie a tez juz okolo litra wypija;-),jak ma apetyt to niech je:-),tak mi polozna ciagle powtarza.Moj ksieciuniu spi juz od 4 godzin jak wstanie to pewnie znowu wciagnie 120-140ml(tyle sciagnelam bo mi cycki pekaly).
 
Moje maleństwo - nasz Tadek to niejadek (wybralam takie imie, to mam;-)) i zjada zaledwie 500 ml. Ostatnio raz zjadł 600 ml, to bylam cala szczesliwa.
MR - o kurcze, Twoj to dopiero lakomczuszek:-D

Piszecie o zatwardzeniach... A u nas co pielucha to kupa, maly potrafi walnąć 3 kupy w 2 godziny:baffled: chyba zaczne liczyc, ile na dobe schodzi pampersów.
 
reklama
Miałam odpoczynek zrobić od forum 2 dniowy ale i tak was podczytuje a teraz musiałam napisac:-D:-);-):-D

U nas też chyba jakies problemy z brzuszkiem:-( maly jakiś niespokojny i płacze a przy cycu cisza i się uspokaja- choć to może przez to że nie za każdym karmieniem dostaje cyca a w butelce moje odciagniete mleko. Na szczeście brodawki coraz lepiej wiec przestaniemy sie z butelkami bawic:-) huraaa..
A wasze dzieci też buszczają tyle bąków?:szok:
Poprawiam jednak swoja opinię i u mnie i u Oliwiera bo herbatce mlekopędnej Herbapolu również występują gazy:szok:jest bardzo wiatropędna, co jest zresztą napisane na opakowaniu.:tak:
Wiec nie wiem czy te gazy to od herbatki? czy ja coś zjadłam(pozwoliłam sobie na kawałek sernika wczoraj, dziś też oraz barszcz biały z bialą kiełbasą)? Oliwier puszcza je praktycznie za każdym razem jak sie przeciąga i to takie bąki że jak to kiedyś Ewelcia napisała, niejeden stary takich nie puszcza i by się ich nie powstydził:-D

Moje maleństwo Twój pokarm nie jest małowartościowy tylko LEKKOSTRAWNY..!!! Sama tego nie wiedziałam i bałam się że moje dziecko jje po 150-160 ml mojego pokarmu a na NAN jest napisane że dla takich dzieci mleka modyfikowanego daje sie tylko 120 (4 tydzień) ale poszperałam na necie i znalazłam artykuły o tym że po prostu mleko matki kobiecej jest po prostu bardziej lekkostrawne i zawiera tez w sobie po prostu wodę do picia, wiec dlatego Twoja mala też jje wiecej. Ale nie myśl broń boże że jest malo wartosciowy:baffled:


A i z pokarmem już 100% lepiej, jak wcześniej mialam go mało tak ze płakałam nad laktatorem tak teraz normalnie ssie napełniają :tak::-D no i sensowną ilośc odciagam bo z tej co byl problem jest już 80 ml za kazdym razem (wczesniej tylko 20-40:baffled:):baffled:. Z drugiej nie wiem bo małemu daję ja do ciągnięcia pół na pół z butelka i reszte odciagam laktatorem:baffled:.

Dobra ide zjesc kolacje bo juz mąż woła mnie -no nawet posta w spokoju nie da wyprowukować;-)
 
Do góry