reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

reklama
Jasio ładnie przybiera na wadze :-)
Waga urodzeniowa - 3640
Przy wyjściu ze szpitala (6 doba) - 3320
4 tydzień życia - 4780 :tak:
Takze od wyjścia ze szpitala przez 3 tygodnie urósł prawie 1,5 kg
 
Maja
waga urodzeniowa 3900
waga w 8 dobie(dzien wypisu) 4210- najwiekszy żarłok na odzdziale wszystkie położne sie z niej śmiały:)
wzrost 58cm ale wchodzi jeszcze w ubranka 56 sa na styk
 
Ja właśnie małą przystawiałam do cyca, potem dałam jej butelkę, przewinęłam, w końcu zrobiła kupkę ;-) bo chyba dzisiaj miała z tym problem :baffled: aż zadzwoniłam do położnej aby przywiozła mi takie patyczki do odbytu na kolki Windi (kateter rektalny dla niemowląt). Patrycja jeszcze nie ma kolek, ale bałam się że się zaczynają.Teraz jeszcze idę małej zrobić tą fridą (eh nie lubię tego :/)
Agusia a co to za patyczki? pomagają na wzdęty brzuszek?
 
Kurcze, ale ładnie WAm te dzieciaczki rosną:tak:

Sara - fakt, ze my oboje dludzy i chudzi:-D Ale ja jako dziecko to byłam niezła buła:-D
Zaczęlismy malemu wpychac jedzonko (z tego jego smoczka mozna wycisnąc mleczko w trakcie ssania do buzi malucha) i wiecie co? Jak wczoraj mu wcisjkalismy za kazdym razem, zeby jadl po 70 - 90 ml (sam z siebie to 50 - 60 ml wypije i koniec), tak w nocy sam z siebie wciągnął 80 ml w pół godziny (wczesniej mu sie nigdy nie zdarzylo tyle zjesc naraz). I dzis tez juz ladnie je, dopiero poludnie, a on juz w sumie 300 ml wciągnął:-)
Inna sprawa, ze jak wiecej je, to jeszcze wiecej kup robi, matko jedyna... Wczoraj to w ciągu 4 godzin 4 razy go przewijalam.:baffled:
 
Witam.
mój synek urodził się z wagą 4040 i 57 cm. Zaraz po urodzeniu waga spadła mu do 3700 ale już tydzień później ważył 4300. Wspomnę tylko że jest karmiony piersią.
Jest jeszcze kwestia jego siły. W 4 dobie kiedy jeszcze byłam w szpitalu sam przełożył główkę a w 9 dobie już ją potrafił przytrzymać. Na dzień dzisiejszy (25 dni) zaczyna podpierać się rączkami z uniesioną głową (trwa to chwilkę ale zawsze) i jak mu przytrzymam stopy to nawet się przesunie. Wspomnę jeszcze że przy przewijaniu ucieka mi z pupą na wszystkie strony.
Mam pytanie czy wasze dzieci też tak mają? Moja pani doktor powiedziała że to się zdarza i nie jest to nic nieprawidłowego.
 
Irma ja czytalam o tych rureczkach na necie wklada sie je do odbytu jak dzidzie boli brzuszek,latwiej jest baka puscic:tak:/

Pisalam wczoraj na watku glownym o problemach z Szymkiem.
Sluchajcie dzis nie ma rzadnego problemu,jest tak jak zwykle pieknie jje usmiecha sie i prawie wogole nie placze:tak::-).
Teraz mysle ze go brzuszek bolal od tych kropli na kolki:baffled:od wczoraj pije marchwianke i wali baki:-D:-D jak stary i lepiej sie czuje:-):tak:.

Wogole dzis przed 11 walna taka kupe ze nie wiedzialam co mam z nim zrobic:no:
wsadzilam go do brodzika i prysznicem zmylam kupsko:-D:-D:-Dbo chusteczki napewno by nie daly rady:-D.
Mialam to szczescie-tak mysle-ze zalozylam mu Huggisa1 co mi jeszcze zostala wtedy jedna paczka i ta pielucha chyba zaamortyzowala wystrzal bo takto by bylo kiepsko:-D:-D:-D
 
Ewelcia no to super ze już Szymonek lepiej się czuje, czasem faktycznie niektóre leki moga tylko zaszkodzić.
Co do kupy to ja też teraz przeżywam wielkie:szok: Oliwier robi raz na 2 dni ale jak robi to taka że prawie się wylewa:tak: Dziś nie było męza a bałam sie sama pierwszy raz kąpać (do tej pory tylko mąż kąpał) więc musiałam najpierw ręcznikami papierowymi zebrac:-D ale potem i tak byla kąpiel bo pojawiły się potówki w pachwinkach i kolo pieluchy:-(
Wykąpalismyw krochmalu, powietrzyłam chwile i prawi znikneły.
To samo na buzi po spaniu go obsypało, przemyłam przegotowaną wodą ciepłą i zniknęły jak ręką odjął. Kurde ale miałam stracha czy to napewno nie jakas alergia:baffled: Chyba to nie znikało by tak w 5 minut?
Dobra walcze dalej z laktatorem-musze jeszcze odciagac bo jednak brodawki sie nie wygoiły:-( a mały znowu płacze i marudny że cyca nie ma:-(

Ewelcia a to jakich pieluch teraz używacie? w wiekszej by kupa wyleciała czy jak?
 
reklama
irmaa ja jeszcze tych patyczków nie przetestowałam za bardzo ale położna bardzo chwaliła. Więc jak by co to na wszelki wypadek kupiłam ;-). Są pakowane po 10 sztuk a tak naprawdę to wystarczy 1 lub 2 sztuki, bo można to za każdym razem przemyć. Dziewczyny w szkole rodzenia kupują na spółkę jedno opakowanie i potem się dzielą.
 
Do góry