reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

reklama
Ps. a powinnam jeszcze dawać mu wode do picia czy cos???.

Dzieci karmione cycem się nie dopaja. Mleko jak leci z cyca to w 3 postaciach - najpierw taka woda, potem gęstsze i na końcu super tłuste. Dziecko zatem dostaje wszystko, czego chce. Jak się maleństwu będzie chciało tylko pić, po prostu szybciej wypluje cyca- napije się tylko:)

Sara27 mi pediatra kazał budzić małą na jedzenie. 2 razy wybudzałam, ale mała była nieszczęśliwa. Teraz w nocy budzi się sama. W dzień gorzej - bo może spać nawet 4-5 godzin, więc staram się ją budzić, choć nie zawsze się tak łatwo udaje.
 
Ostatnia edycja:
Dobrze macie wy się martwicie czy budzić czy nie moja mała jest takim głodomorem że nie pozwoli sobie na ominięcie czegokolwiek,ja bym nie budziła dziecko wie ile mu potrzeba skoro się nie budzi to może nie jest głodne :-)
U nas pomału jakos leci dalej jednak karmie cycem pare razy musiałam dokarmić głodomora ale być może juz nie bedzie to potrzebne,dzisiaj w nocy i wczoraj w dzień miałam tyle pokarmu że wypływa ciurkiemw nocy zalałam materac i poduszke :szok::szok::szok:i odziwo mała w nocy jadła 15 minut i najedzona a nie godzine i z obu cyców i jeszcze marudziła.
 
Dziewczyny ja karmie tylko butelka i moj maly wstaje 2razy na karmienie ze 3 razy sie zdarzylo ze wstal raz.
Wczoraj zasnal przed 22 wstal o 1:30 a potem o 4:30.I juz nie chcial za bardzo spac tylko sobie troszke kwekal i drzemki lapal przed 8 wzielam go do siebie i spal na mnie do 8:30:-)
Tylko mij maly nie wiem czemu jak sie budzi na pierwsze karmienie to praktycznie zawsze zje tylko 50ml lub 40ml i on juz jest dentka,jje to praktycznie na spiocha.

Ktoras z Was pisala ze usypia dziecko.
Ja jeszcze nigdy Szymka nie usypialam:no::no::no:sam mi zasypia podczas karmienia albo jak lezy w lozeczku i znudzi mu sie ogladanie "swiata" albo karuzelka.
Czasami potrafi zasnac na macie:-D,ale na krotko bo on zanim dobrze usnie to musi dobrac odpowiednia pozycjie i wtedy mata sie wlaczy i po spaniu-nie zawsze go wybudza:eek:.

W nocy po karmieniu i przewijaniu maly ledwo zyje i laduje w lozeczku,czasami kweknie ale jak zgasze lampke to zasypia.
Od poczatku Szymka nie bujalam na raczkach i nie uczylam zeby mi zasypial w taki sposob.
 
To i ja sie dopisze z waga Romusia - po urodzeniu 2900, przy wypisie 2850, a dzis po 2 tygodniach po urodzeniu 3700! Tak wiec nadrabia to czego nie przybral w brzuchu i to wszystko na mleku mamy!
Miotlica, wszystkie maluszki przybieraja na wadze w swoim tempie, wazne aby przyrost masy byl staly i w miare w tym samym tempie - co mozna szacowac wg siatek centylowych.
 
reklama
Do góry