reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WSZYSTKO O KARMIENIU

Hej ,
a u nas Wero najlepiej cyc, słodycze (1x w tygodniu) chociaż jest trochę płaczy że tak mało i różne patenty na to żeby się dostać do nich albo przekonać tatę żeby dał po cichu, ser żólty danonki zupy i mięso i wszystkie warzywa. nie mogę więc narzejkać. Jedyne rzecz to że po pracy cały czas cyc.
 
reklama
Ja odstawiałam jak Natalia miała 13,5 miesiąca. Powiedz, ze jest juz duża i ze czas najwyższy na koniec mleka.
 
Hej ,
właśnie Magdusiek, ja jej to tłumaczę ale ona i tak wie swoje (ma charakterek po mamusi :-)) Zajmuję ją czym innym, ale udaje się tylko na chwilę.
Najgorzej jest z nocnym wstawaniem,które często kończy się tym, że zostaję u niej w łożku do rana.
 
Hej ,
właśnie Magdusiek, ja jej to tłumaczę ale ona i tak wie swoje (ma charakterek po mamusi :-)) Zajmuję ją czym innym, ale udaje się tylko na chwilę.
Najgorzej jest z nocnym wstawaniem,które często kończy się tym, że zostaję u niej w łożku do rana.

Albo chcesz odstawić alboi tylko przed samą soba i przed nią udajesz. widocznie wie, ze nie jestes przekonana.
 
Może i tak jest, lubię ją karmić piersia tylko, żeby w nocy nie wstawala tak często. No i ma problem z ząbkami. muszę jakoś spróbować, chociaż wolałabym ,żeby to ona sama siebie odstawiła. Mojej siostry Krystianek (ma 6,5 mies) sam stwierdził, że nie chce cyca i już. Lui jest przykro z tego powodu, ale z drugiej strony jak patrzy na mnie i Nikę to nie będzie musiala przechodzić przez odstawianie i płacz.
 
Może i tak jest, lubię ją karmić piersia tylko, żeby w nocy nie wstawala tak często. No i ma problem z ząbkami. muszę jakoś spróbować, chociaż wolałabym ,żeby to ona sama siebie odstawiła. Mojej siostry Krystianek (ma 6,5 mies) sam stwierdził, że nie chce cyca i już. Lui jest przykro z tego powodu, ale z drugiej strony jak patrzy na mnie i Nikę to nie będzie musiala przechodzić przez odstawianie i płacz.

Sama sobie odpowiedziałaś.
Jak ma problemy z ząbkami to nie masz co przedłużać tylko podejmij decyzję i już. A jak podejmeisz decyzję to samo przyjdzie.
 
Ilonak dokładnie jak pisze Magdusiek przede wszystkim i Ty musisz być przekonana, że chcesz zakończyć karmienie. Jak osiągniesz ten stan, to będziesz stanowcza i Nika natychmiast wyczuje, że nie ma co dalej z Tobą walczyć. Ale Ty musisz być zdecydowana!
Oli miał 15 m-cy jak zdecydowałam się go odstawić, w zasadzie ciężka była pierwsza noc, ale byłam nieugięta. Dwie kolejne przebudzał się, ale nie było walki, wystarczyło nawet że tata wstał. A potem zaczął pięknie przesypiać caaaałe noce :-) Tyle, że ja dojrzałam do tej decyzji i faktycznie byłam nieugięta!
 
reklama
Ilonak dokładnie jak pisze Magdusiek przede wszystkim i Ty musisz być przekonana, że chcesz zakończyć karmienie. Jak osiągniesz ten stan, to będziesz stanowcza i Nika natychmiast wyczuje, że nie ma co dalej z Tobą walczyć. Ale Ty musisz być zdecydowana!
Oli miał 15 m-cy jak zdecydowałam się go odstawić, w zasadzie ciężka była pierwsza noc, ale byłam nieugięta. Dwie kolejne przebudzał się, ale nie było walki, wystarczyło nawet że tata wstał. A potem zaczął pięknie przesypiać caaaałe noce :-) Tyle, że ja dojrzałam do tej decyzji i faktycznie byłam nieugięta!

Dokładnie.
Ja jednekj nocy powiedziałam dosc, bo Natalia nie budziła sie na jedzenie, tak smao zreszta jak Twoja córeczka nie budzi się z głodu. I poszło. Jasne, ze była chwila płaczu, ale spokojnei i stabowczo tlumaczyłam.
Corka mojej koleżanki w nocy zjada kilka butelek kaszki.... ma ponad 2,5 roku. Myślisz, ze zjada w dzień? Nie, bo wie, ze w nocy nadrobi. Ja sobie takiej sytuacji u siebie w domu nie wyobrażam...
 
Do góry