reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

Składaj wniosek i to jak najszybciej, bo widzę, że niedługo Twoja córcia skończy 3 miesiące. Musisz jeszcze raz mieć podpis położnej, health visitor bądź swojego GP:tak:
 
reklama
Lucy z tego co ja się orientuję to żeby otrzymać te 500 to musisz dostawać CTC w wymiarze większym niż "basic element" a te 20Ł to jest właśnie to "basic element". Zresztą sama sprawdź na decyzji.
 
Hej dziewczyny
mamy pytanie przyznali mi child tax credit , i ponoc bez tego nie dostane SSMG wiec teraz skora dostaje 20funtów do kwietnia a potem po 10F( nie wiem dlaczego tak podzielili,) CTC musze od nowa składac wniosek na becikowe ? bo wczesniej dostałam odmowe ze musze najpierw dostawac jakies benefity i wtedy otzrymam te 5ooF .
i czy jest wogóle szansa ze dostane te 5ooF ??
wypisując od nowa wniosek jest potzrebny podpis połoznej , wiec teraz musze jescze latac za położną zeby mi wypisała ponownie czy nie?

ciezko jest być nabieżąco w tych sprawach -głowa peka!!
watpie czy dostaniesz te 500 funtow,bo jesli dziecko nie ma roku to twoj famili element musi byc wiekszy niz 1095.Mi przyznali po ok 80 funtow miesiecznie (tez mi tak dziwnie rozpisali )i jak wyslalam ponownie forme na ssmg to neistety napisali mi ze nie kwalifikuje sie.
Ale sprobuj moze sie uda.Musisz na nowo wypeklnic forme i dostac podpis poloznej.Spiesz sie bo masz 3 mies od urodzenia dziecka na to
 
dzieki dziewczyny za szybka odpowiedz dzis wypełniłam i wysłałam ponownie wniosek -oczywiście byłam najpierw w swojej przychodni zeby mi połozna lub GP postawił pieczatke to baba chciała mnie umówic dopiero za tydzien -tyle czekania na jakiś podpis :angry:wiec pojechałam do szpitala i tam połozna bez problemu mi wypisała . wiec zobacze czy mi sie nalezy czy nie, bynajmniej próbowałam .
 
Witam wszystkie mamusie. Mam pytanie pozniewaz wlasnie ejstem na etapie zakladania konta na child trust fund dla mojej Amelki ale mam ciezki problem z wyborem najlepszego. Czy ktores mamy juz to zrobily? Jesli tak to z kim?
 
hej dziewczyny dostalam chb w prownaniu z innymi szybko bo po 3 miesiacach. i teraz powinnam podac numer chb w ctc?? mam jeszcze jedno pytanie czy do całosci dochodów z roku musze doliczyc ctc?? a moj partner chb i wtc??z gory dzieki
 
"Maternity Allowance to teraz 123.07 funta tyg i mozesz zaczac go otrzymywac 15 tyg przed rozwiazaniem .Potrzbne ci bedzie 13 pejslipow z pracy i zaswiadczanie MATB1 od midwife + pieczatka od doktora . Jezeli zas zaklad bedzie ci placil - nalezy ci sie 90% srednich dochodow. "

co z maternity allowance kiedy jestes self-employed...od 2 stycznia prowadze swoja firme ...i nagle 2 marca dowiedzialam sie ze jestem 7 tyg w ciazy...wielki szok
czy tez sie kwalifikuje na zasilek macierzynski po proodzie?
a co z tym becikowym bo nic o tym nie wiem a cos tu pisalyscie
dzieki za pomoc
 
Witam serdecznie!PROSZE POMÓZCIE!mam pytanie ile czekałyscie na PRZYZNANIE child benefit na dziecko urodzone w Anglii??podobno do 26 tyg musza dac decyzje ja juz czekam prawie30 tyg i ciagle mówia ze to potrwa bo sprawdzaja czy nie pobieram zasiłku w pl.Prosze pomocie i napiszcie jak Wy mialyscie..dziekuje!pozdrawiam
 
reklama
mama85-ja czekałam ok 3 miesiecy i tak jak piszesz moze to potrwac dlugo,bo znajoma jedna czekała 7 miesiecy a druga prawie rok:szok::szok::szok::szok:ja dzisiaj zlozylaw aniosek o jobseeker allowance i we wtorek mam spotkanie,ciekawe ile ja bede czekala i czy wogole dadza,bo nie mam rewzydenta a nawet nie wiem czy to potrzebne.musisz uzbroic sie w cierpliwosc,bo czasem mam wrazenie ze wtych urzedach pracuja debile za przeproszeniem:-D:-D
 
Do góry