reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

czesc dziewczyny:-)
ja jak skladalam o benefity to tez mi powiedzialy te pindy ze do 26 tyg moge czekac na decyzje,ale dostalam wszystko po 2 miesiacach,ale raz na tydz dzwonilam i sie przypominalam:-D:-D:-D

moze mi tez ktoras z Was pomoze:-)

otóż to...po urodzeniu pobieralam MATERNITY ALLOWANCE,które skonczyło mi sie we wrzesniu...automatycznie powinnam zadzwonic do revenue i powiedziec ze juz nie jestem osobą pracujaca i ze nie nalezy mi sie WTC...no ale niestety nie zadzwonilam,bo akurat cienko z kaska bylo i pobieralam jeszcze 1 miesiac po czym poinformowalam ich ze juz nie pracuje.teraz siedze w domu a kwiecien tuz tuz i trza sie bedzie rozliczyc...no i czy moje Maternity Allowance liczone jest jako zarobek,czy poprostu nie mam zadnych zarobków w tym roku podatkowym??wogóle to musze sie rozejrzec za czyms chociaz na miesiac zeby im nie oddawac tego co pobralam...no chyba ze macierzynskie wliczane jest do zarobku to bedzie ok;-);-)
 
reklama
czesc ja pobieralam maternity allowance i kiedy dzwonilam podawac roczne zarobki meza i moje, pani mnie poinformowala ze tylko meza bo moje maternity allownce sie nie wlicza.
 
witajcie

mam pytanie odnosnie child tax credit. chodzi o ilosc godz przepracowanych w tygodniu. pracowalam w roznych godzinach i wyliczylam z payslipow ze srednio bylo to 40h. a jak liczyc okres jak sie jest na macierzynskim?? w kontrakcie nie mam ile godz tygodnowo mam pracowac

sorry,juz wszystko wiem:-),troche sie zakrecilam:baffled:.nie bylo pytania
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
hej Dziewczyny

czy moglybyscie mi podpowiedziec gdzie nalezy wyslac dokumenty na SSMG?
z gory dzieki :tak:
 
hej dziewczyny mam pytanie. Obecnie pobieram SMP- konczy mi sie w marcu, dostajemy tez z mezem CHB i CHTC, na working tax nie kwalifikujemy sie.
mozecie mi powiedziec czy jak zostane z mala w domu to cos wiecej mi sie nalezy, czy lepiej wrocic do pracy? jakie sa doplaty do zlobka? wolalabym zostac z corcia w domku jeszcze z pol roku no ale niedlugo konczy mi sie SMP i z jednej wyplaty to ciezko...czy cos by mi sie nalezalo jako bezrobotnej?
z gory dzieki
 
witajcie

mam pytanie odnosnie child tax credit. chodzi o ilosc godz przepracowanych w tygodniu. pracowalam w roznych godzinach i wyliczylam z payslipow ze srednio bylo to 40h. a jak liczyc okres jak sie jest na macierzynskim?? w kontrakcie nie mam ile godz tygodnowo mam pracowac

sorry,juz wszystko wiem:-),troche sie zakrecilam:baffled:.nie bylo pytania

to podaj ze 40 ale to dziwne ze na kontrakcie nie masz liczby godzin??!! musza byc one podane a jesli nie to lepiej dla swojego interesu zapytaj sie w pracy o to zeby one na nim byly i popros o tyle ile mniej wiecej pracujesz (40) bo jak w razie czego w twojej firmie beda ucinac godziny to nie bedziesz miala wyjscia i tyle robic a tak jak masz na kontrakcie to tyle mozesz wymagac i musza ci dac
 
reklama
Hej dziewczyny
mamy pytanie przyznali mi child tax credit , i ponoc bez tego nie dostane SSMG wiec teraz skora dostaje 20funtów do kwietnia a potem po 10F( nie wiem dlaczego tak podzielili,) CTC musze od nowa składac wniosek na becikowe ? bo wczesniej dostałam odmowe ze musze najpierw dostawac jakies benefity i wtedy otzrymam te 5ooF .
i czy jest wogóle szansa ze dostane te 5ooF ??
wypisując od nowa wniosek jest potzrebny podpis połoznej , wiec teraz musze jescze latac za położną zeby mi wypisała ponownie czy nie?

ciezko jest być nabieżąco w tych sprawach -głowa peka!!
 
Do góry