reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

Macie racje :) dziekuje bardzo :) a mam jeszcze jeden problem z pytaniem Have You registered with HM revenue & customs for self -assessment?

No.. IF you have not registered as self-employed with HM Revenue & customs you schould do this immediately >To register as self-employed phone... There is a pentalty of 100F for late registration.

Yes
W ogole nie wiem o co chodzi z tym zarejstrowaniem w HM Revenue?? moze ktos pomoze .??
 
reklama
Jezeli jestes samozatrudniona, np masz wlasna dzialalnosc gospodarcza, mi sie wydaje, ze o to chodzi. Bo wowczas musisz sie sama rozliczyc, patrz polski np pit37. W kazdym badz razie chodzi o podatki.
A czemu do nich nie zadzwonisz i razem z nimi nie wypelnisz tych papierow?
 
nie wiedzialam ze jest taka mozliwosc.ale czytajac teraz dokładnie zobaczyłam ze nie musze wypelniac tego pytania .. przepraszam ze zawracam głowe .bardzo dziekuje za kazde info:))
 
Dziewczyny moze Wy mi pomozecie :)
W listopadzie urodzila nam sie coreczka, wypelniajac aplikacje CTC wpisalismy kwote zarobkow z zeszlego roku P-60 tyle ze w tym roku podatkowym zarobimy przynajmniej 5000£ mniej...nie wpisalismy przewidywanych zarobkow i tym samym przyznali nam mniejszy CTC w kwocie 21,88£ tygodniowo...co powinnismy zrobic w tej sytuacji.czekac do kwietnia i wyslac im P-60 z tego roku-czy jest szansa wtedy ze nam wyrownaja (w sensie ze nam doplaca?) czy poporstu bedziemy miec mniejszy ten benefit i nic sie nie da zrobic...
z gory dziekuje za odpowiedzi
 
Musisz do nich zadzwonic i poinformować ich o zmianie dochodów- czyli że będą większe bądź mniejsze. Najlepiej zrobić to od razu żeby wyrównali kwotę. TAkie zmiany można bez problemu dokonać przez telefon.
 
A jeszcze miałam dopisac nic nie jest stracone- bo starając się o zasiłek i później każdego roku wykazujesz odchód za poprzedni rok więc wcześniej czy później i tak by ci wyrównali. Ale nie jestem pewna ile.czy biorą pod uwagę 3 miesiące wstecz ale chyba nie. W każdym razie polecam ci do Hm zadzwonić i zaraz będziesz miała zmienione zarobki a do 2 tyg przychodzą takie rozliczenia. w każdym bądź razie osoba z obsługi hm powinna cię oinformowac telefonicznie ile należy ci się benefitu po zmianie. Ale sprawdź sobie później również z papierowym rozliczeniem
 
Witam wszystkie mamy :)
Na poczatku przepraszam ze zakaldam osobny temat, wiem ze jest duzo o benefitach, probowalam szukac odpowiedzi na moje pytanie ale przebrnelam przez kilka stron a jako ze wlasnie mialamniezbyt przyjemna rozmowe z kims z helpline na temat child benefiot i czuje ze glowa mi zaraz eksploduje pomyslalam ze moze jest malutka szansa na taryfe ulgowa i bezposrednia odpowiedz.
Wyslalam aplikacje o child benefit i tax credits zaraz po porodzie (moja corka konczy jutro 16 tygodni). Zaczelam dostawac child tax credits kolo 10-go tygodnia, jednak ciagle nie dostalam odpowiedzi na temat child benefit. Rozmawialam z urocza pania na ich helpline i zosatalam poinformowana ze wydanie decyzji zajmie conajmniej 26 tygodni jako ze jestem z zagranicy i ze maja moja aplikacje w systemie od 10 tyg. Nie chcialami dac zadnych informacji twierdzac ze nie wie czy moja aplikacja zostanie zaakceptowana, pytalam czy bylo by prosciej zmienic ja na mojego chlopaka ktory jest anglikiem (podobno jesli moja aplikacja zostanie zaakceptowana wyrownaja mi do momentu urodzenia Amelii jednak jesli moja aplikacja nie zostaniwe zaakceptowana po pol roku czekania i moj chlopak wystapi o child benefit w swoin imieniu wyrownaja mu tylko 3 miesiace).
Mam straszny metlik w glowie nie wiem co mam robic.
ile wy czekalyscie dziewczyny? Czy byly z tymjakiekolwiek problemy? W jakim przypadku moga mi odmowic child benefit i czy stalo sie tak w czyims przypadku ??
Dziekuje i pozdrawiam
Justyna
 
:szok:po przeczytaniu twego postu az mi cisnienie sie podnioslo ze niby do 26 tyg. sie czeka na odpowiedz...ja slyszalam ze do 3 miesiecy powinni dac odpowiedz...a co do tego ze nie jestes angielka i dlatego ma to trwac dluzej to jestem zszokowana:wściekła/y:to jakas dyskryminacja...przeciez jesyesmy krajem UE i w zyciu nie slyszalam ze w zwiazku z tym sa jakies problemy albo cos..nie wiem co mam ci doradzic bo mnie zaskoczylas...
ja dopiero co wczoraj wyslalam wniosek to zobaczymy...
a czekam moze ktos inny cos napisze na ten temat;-)
 
hej dziewczyny przyznano mi nowy kod podatkowy ,około 2 dni temu przyznano mi tez benefity teraz nie pracuje czy powinnam zgłosic do ctc ze mam nowy kod ?a do taxu zadzwonic ze teraz pobieram benefity?bo nie wiem sama?moze ktos pomoze?pozdrawiam
 
reklama
z tego co wiem trzeba powiadamiac jesli zarobki sie zmienily, wiec skoro nie pracujesz to powinnas zglosic ale co do kodu podatkowego to raczej on nie ma znaczenia jaki jest,przecieaz jak sie sklada aplikacje o ctc to nie pytaja o kod ?!mozesz wtedy wspomniec ze pobierasz teraz inne benefity
 
Do góry