reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

hej:-)
mam pytaniedo mam,które starały się o sure start maternity grant-czy lepiej ubiegać się przed urodzeniem dziecka czy po??wiem,ze trzeba pobierać child tax credit o stawce wyższej niż family element itp.!a jak sie płaci za childcare to sie liczy??
pobieram CTC na moją 2 latke,która chodzi do żłobka!tylko,że jest basic!
 
reklama
hej ja rowniez mam pytanie.Mam taka sytuacje .. moja corka urodziła sie w Szkocji w 2008 roku , jakis czas tam mieszkalismy wszyscy w 3 ,ale w maju 09 roku pojechalismy do polski na pol roku i moj partner tam pracował 2 miesiace.teraz moje pytanie.Przysłano mi dokumenty do wypelnienia <kolejne> z CHB i pytaja czy pracował w polsce przez ten czas co był ?powinanm wpisac ze tak?? pisze tam jeszcze o Inszuransie czy odprowadzał a on nie odprowadzał i nie wiem czy pisac ze pracował czy oni jakos to sprawdza??
 
i jeszcze jedno pytanie..
Have they or will the pay uk NAtional insurance contributions through their employer by themselves if they are self-employed? to co mam napisac??
No
Yes <what date will they pay NI contributions from?

prosze o pomoc
 
Marzena jesli pobieralas w UK CHB na dziecko i na pol roku wyjechaliscie do PL, to powinnas im zglosic, ze opuszczacie kraj, takie sa wymogi. Wiec nie jestem pewna czy nie beda chcieli zwrotu pieniedzy. Inaczej by bylo gdyby chociaz jedno z was tu bylo, a drugie w PL. Moim zdaniem powinnas napisac prawde odnosnie pracy w PL, bo oni moga wszystko sprawdzic. No chyba, ze Twoj facet pracowal na czarno.
Co do NIN to chyba sama powinnas wiedziec czy placilas czy nie.
 
ale my jeszcze nie pobieramy zadnych benefitow.dopiero sie staramy i przyslali na drugie dokumenty do wypelnienia .i jak bylismy w pl to na zadne benefity jeszcze nie składalismy .to jak sadzicie ??
tak tak wiem juz z tym insuransem .
Dzieki za odpowiedz;)
 
marzena jesli twoj partner pracowal na czarno to oczywiscie byloby bezsensu to zglaszac. Jesli natomiast legalnie to od ciebie zalezy czy to zglosisz. Oni doslali ci kolejne dokumenty wlasnie po to by sprawdzic was w polsce (wiem bo jestem na tym samym etapie w benefitach).Wg mnie lepiej miec czyste sumienie niz potem sie denerwowac jak sie okaze ze oni sie jednak czegos dopatrzyli.Pozdrawiam
 
reklama
Jezeli wam przyznaja teraz jakis benefit, a potem sie domysla, ze pracowaliscie w PL itd i nie zglosiliscie tego, to beda kazali oddac pieniadze. Jesli sami tego nie zrobicie, to i tak kiedys cos chcieli od HM Revenue, a oni wowczas sobie i tak odbiora pieniadze.
 
Do góry