reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

pixi, sina ja jestem na macierzynskim, oboje z mezem pracujemy na kontrakcie. Wszystko zalezy od tego ile zarabiacie. Child tax credit otrzymuja wszyscy (bo watpie byscie zarabiali powyzej 60 tys rocznie) i child benefit, ale jeli chodzi o ssmg czyli becikowe i working tax credit, to raczej dla malo zarabiajacych i niekoniecznie musicie spelniac te warunki.
 
reklama
dzieki dziewczyny za informacje
a czy wy planujecie wrocic do pracy po macierzynskim??? bo ja slyszalam tez o prywatnych przedszkolach dla dzieci chyba od szostego miesiaca zycia podobno sa one bardzo drogie ale mozna ubiegac sie o zwrot kosztow i zwracaja nawet do osiemdziesieciu % wypytuje sie o to wszystko bo wiecie jak to jest wszedzie pisza maksymalne kwoty jakie mozna dostac a tak naprawde nic nie dostaniesz
buziole dla was i trzymajcie sie mamusie:-)
 
sina ja od stycznia wracam do pracy. Wlasnie jestem w trakcie rozgladania sie jak to wszystko wyglada z tymi przedszkolami. Ja mam akurat przedszkole firmowe, gdzie czes firma doplaca...Ale jeszcze nie jestem pewna jak to wszystko wyglada z tymi papierkami i zwrotami za przedszkole. Slyszalam wlasnie, ze mozna zwrot do 80% dostac, ale nikt nei jest w stanie udzielic mi na forum informacji. Z tego wynika, ze wiekszos pozostaje z dziecmi w domu.
 
Myleene w moim przypadku moze byc tak ze z mezem pojdziemy na rozne zmiany aby sie wymieniac przy opiece nad malcem, z tego co wiem firma musi ci isc na reke jesli masz dziecko do 6 roku zycia, ale chcielibysmy w przyszlosci otworzyc wlasna firme i mialo to by byc tak ze ja bede pracowac dalej a moj maz pilnowalby interesu, tylko ze ja nie chce pracowac na noc (pracuje na noc od 4 lat i obecnie staramy sie o przeniesienie na dniowke). a jak to prawda z tymi przedszkolami to sprawa bylaby rozwiazana.:-) chyba ze zostane w domu tylko wtedy nie wiem czy bedziemy mogli podjac sie ryzyka z wlasnym biznesem, jednak w firmie placa jest gwarantowana.
Mysle ze bede musiala wrocic do pracy czy bede tego chciala czy nie:no:
a jak bedziesz wiedziala cos o tych przedszkolach to prosze pisnij mi slowko
 
Sina jak sie dowiem, to dam znac. U mnie jest tylko jedna zmiana. Wszyscy pracujemy od 8.45 do 17.17 i w tych godzinach dziala takze przedszkole.
Moim zdaniem w kazdej chwili mozna zrezygnowac z przacy, ale znalezienie pozniej dobrej posady nie jest latwe. A jesli to nie problem i sekret, to jaki biznes planujecie?
 
Myleene moj maz jest ekspertem w telefonach komorkowych i chcialby otworzyc serwis napraw sprzedazy itp, no ale zeby to zrobic to musi sie zwolnic i poniesc ryzyko. dlatego chcemy to zrobic jak juz bedzie dzidzia i bede miala wrocic do pracy bo wtedy wrazie jak nie wyjdzie to on bedzie opiekowal sie dzieckiem a ja bede pracowac bo jedna osoba musi miec staly dochod tym bardziej jak bedzie dziecko, a jesli uda sie to dam malca do przedszkola. Wy to macie super z tym przedszkolem dla dzieci, praktycznie problem masz rozwiazany jesli juz takich maluszkow przyjmuja. taki malec juz od malutkiego jest wsrod anglikow a to jest bardzo wazne. ja osobiscie bede wolala dac dziecko do przedszkola, zeby od malego jezyka sie uczylo, niz polska nianie zatrudniac.
 
Sina trzymam kciuki za interes. Ja bylam jeszcze w ciazy, kiedy dostalam juz zaproszenie by zapisac dziecko do przedszkola. W naszym zakladowym przedszkolu przyjmuja maluchy juz 6 tygodniowe!!!
A ty kiedy masz termin???
 
ja może nie orientuje sie tak bardzo,ale sama jestem na macierzyńskim ,oboje z mężem pracujemy na kontraktach i w zwiazku z tym narazie nie należą mi się żadne benefity dopiero mjak sie dzidzia urodzi to mozna sie zaczać starać i jest szansa m.in. na child tax credit,working tax credit,na becikowe
Zgadzam sie z Pixi . Male sprostowanie MA nalezy sie od 11 tyg przed rozwiazaniem - sorki za blad .
A ja sie pochwale decyzja o przyznanie mi MA - dlugo nie czekalam na decyzje jakies 1.5 ty i juz niedlugo dostane pierwsze pieniazki . Pozdrawiam
 
reklama
Do góry