reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

karolina uwierz, że list możesz dostać po dobrych kilku tygodniach :-d my często gęsto mamy różne wpływy, a listy przychodzą jak już po kasie śladu nie ma ;-)
witam was kochane jak tak was czytam to juz mnie nerwy biora - tyle biurokracji ja mam jeszcze troche czasu ale postanowilismy ze zatrudnimy ksiegowa co prawda to kosztuje ale i tak sie oplaca - warto kobitka swietnie sie zna, ma dobra opinie ,takrze raczej skorzystam za porade 30funtow mamy jakis plan ustalic , jak bede miala jakies nowinki to was powiadomie napewno
 
reklama
Madziaaa mozesz cos wiecej powiwdziec o staraniu sie o becikowe w polsce? mi za kazdym razem odmowe odsylaja. maly ma prawie 5 m-cy wiec zrezygnowalismy z 500funtow :-(
 
witam

przeczytałam cały ten wątek by nie ponawiać pytania, ale takie jeszcze nie padło.
Moja sytuacja:
Samotna matka mieszkająca i pracująca w Polsce
Ojciec przebywający i pracujący od ponad 2 lat w Irlandii Północnej nigdy nie płacący alimentów.
Ostatnio zadzwonił i powiedział, że mało zarabia (mhm - ma tam dwa auta i dom wynajmuje :sorry: ) i że sam nie może spłacić alimentów ale może się starać o jakiś dodatek na dziecko (coś około 75 funtów tygodniowo), nawet jeśli to dziecko na stałe mieszka z matką w Polsce. Potrzebuje tylko jej akt urodzenia i nr mojego konta. Czy to jest prawdą?
W necie znalazłam tylko to:
Forum o benefitach i zasilkach w UK
http://www.benefity.org.uk/forum/viewtopic.php?f=30&t=189&sid=b1487012ac30b48d35149a59bcd924a0

różnica polega na tym że alimentów to on nie płaci i nie płacił nigdy (och przepraszam - przez 4 lata wpłacił łącznie 1500 zł :wściekła/y:)
Ponoć jedynym warunkiem jest to żebym ja nie pobierała żadnego dodatku na dziecko.
Coś mi się wierzyć nie chce w to wszystko
 
Ostatnia edycja:
fakt jest child benefit dodatek ktory moze on otrzymywac w Irlandii pomimo ze Ty z dzidzia bedziesz w Polsce, ale tak jak pisalas Ty nie mozesz (nie powinnas) wtedy na dzidziusia pobierac zasilku rodzinnego w kraju. Jesli on pracuje legalnie to ma prawo i z tego co ja sie orientuje to okolo 80 funtow wychodzi ale w skali miesiaca na jedno dziecko.

 
powiedzcie mi jak wyglada sprawa z maciezynskim.... kiedy mozna pojsc na maciezynski?? kto wyplaca pieniazki teraz bo z tego co sie dowiedzialam to tylko pracodawca... i w jaki sposob sie to wsyztsko oblicza....

mam klopot z pracodawca bo obcial mi godziny i boje sie ze nie bede sie kfalifikowac do maciezynskiego:-:)-(

pomocy
 
reklama
tego to niestety nie wiem, w takim przypadku nalezy zadzwonic do inland revenue i tam powinni ci powiedziec. Swoja droga zastanawiam sie czemu ci zmiejszono godziny? co wiem to powinni ci przedstawic propozycje i ty sie na nia zgadzasz lub nie. troche mi sie to wydaje bezprawne , ze obcieli ci od tak.
 
Do góry