reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

czesc dziewczyny,czytam tak i czytam i widze ze z tymi benefitami to ciezka sprawa.ja sie jeszcze nie przygotowuje ale zagladam do was co jakis czas i jestem przerazona ze takie problemy....ja mam jeszcze troszke czasu ale juz sie boje...ostraszka co do tego becikowego to jak nie dostaniesz w uk to czytalam ze mozna sie starac w polsce jakbys pojechala na jakis czas(nie na tydzien )tylko troszke dluzej zeby to zalatwic.czas na skladanie w polsce to do roku od narodzin wiec moze cie to pocieszy....oczuwiscie kasa nie ta sama ale zawsze cos..;-)pozdrawiam
 
reklama
Czesc dziewczyny nie wiecie moze czy jezeli ktos nie jest zarejestrowany w home office a pracowal legalnie to dostanie child benefit?
 
Witam.
To prawda, ze musisz byc zarejestrowana w home office jesli benefity sa na Ciebie, jesli na Twojego meza, a TY nie pracujesz to On musi.
Moj nazeczony wysylal aplikacje na Child Benefit, Tax credit i przez to, ze nie zmienil pracodawcy w home office( pare lat wczesniej sie juz zarejestrowal, zaplacil 90 funtow, ale pracowal przez agencje, potem dostal kontrakt i nie powiadomil ich) nie dostalismy zwrotu z Child Benefit:no: ,ale teraz dostajemy juz normalnie:tak:

Co do Child tax credit i Working tax credit czekamy juz siedem miesiecy:szok::wściekła/y:Ale wczoraj nam powiedzieli, ze w poniedzialek nas powiadomia ile bedziemy dostawac i od kiedy:-D. Nie moge sie doczekac tego zwrotu!
pozdrawiam!
 
Dziewczyny czy któraś mnie oświeci i napisze mi od kiedy zwracają CTC?? Od dnia narodzin dziecka czy od momentu wysłania aplikacji?? Bo już dwie różne wersje słyszałam, z góry dziekuję:-)
 
z tego co wiem to zalezy kiedy zlozysz aplikacje, oddaja do max 3 miesiecy wstecz od zlozenia....czyli jak twoja dzidzia ma np pol roku i zlozylas wlasnie aplikacje to oddaja ci za 3 miesiace wstecz, a jak np ma miesiac to oddadza ci za ten miesiac;-)
 
Dziwna sprawa z tym dodatkiem :confused: od wysłania aplikacji minely moze 3 tygodnie, az pewnego dnia zagladam na konto a tam niespodzianka, pojawilo sie owe 500 funtow:-) uciwszylam sie niesamowicie, ale martwi mnie, ze nie dostalam zadnej decyzji, ani info o tym ze jakis przelew czy tam cokolwiek...
 
reklama
Karolina uwierz, że list możesz dostać po dobrych kilku tygodniach :-D My często gęsto mamy różne wpływy, a listy przychodzą jak już po kasie śladu nie ma ;-)
 
Do góry