reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

tego to niestety nie wiem, w takim przypadku nalezy zadzwonic do inland revenue i tam powinni ci powiedziec. Swoja droga zastanawiam sie czemu ci zmiejszono godziny? co wiem to powinni ci przedstawic propozycje i ty sie na nia zgadzasz lub nie. troche mi sie to wydaje bezprawne , ze obcieli ci od tak.

no dokladnie ja sie czuje conajmniej jakby mnie zwolnili poprostu nagle przestali mnie w grafik wpisywac.... a jak poszlam w poniedziakel zaptac dlaczego no to uslyszam ze po co m mnie wsadzac w grafik jesli ja juz DWA razy zadzwonilam rano ze mam mdlosci i tak strasznie sie czuje ze nie dam rady dzis pracowac poza tym nie dzwigam nie podnosze to po co im taki pracownik....
ja pracuje tylko w weekendy.... i zeby sie mnie pozbyc to na odczepnego mi zaproponowala i to jeszcze NIE wszystkie weekendy PRALNIE
 
reklama
ja tego napewno tak nie zostawie jeszcze dzis bedzie rozmowa ale to juz moj maz idzie podadac z szefowa i jesli nie da sie po dobroci to bedziemy inaczej rozmawiac ... ja mam w kontrakcie wpisane ze ejstem CA a nie ze pracuje na pralni....
jak to wszytsko uslyszalam to o malo z krzesla nie spadlam....
boje sie ze przez te problemy co teraz robia ja potem bede miala problem z otrzymaniem jakich kolwiek pieniedzy:-:)-(
 
Maternity leave / maternity pay | This is Money tu jest co jezeli Ci nie przysluguje SMP

a co do tego to radze sie odwolac bo jest to bezprawne. Jezeli w kontrakcie nie masz ze dobrowolnie bez twojej zgody moga ci zmieniac kontrakt to nalezy sie tym zajac. Nie wiem kto sie tym zajmuje dokladnie ale sa odpowiednie sluzby do ktorych sie odwoluje jezeli pracodawca przesadza. A moge sie spytac w jakiej firmie to ty pracujesz ? moze w mojej?
 
Jesli sie nie kwalifikujesz do SMP to mozesz sie kwalifikowac do Maternity Allowance, ktorego jest ok 117£ tygodniowo przez okres 6 miesiecy... Na macierzynskie mozesz odejsc 11 tygodni przed porodem, ale jesli nie kwalifikujesz sie do SMP to chyba nie ma znaczenia... Jezeli nie kwalifikujesz sie ani do jednego ani do drugiego mozesz otrzymac tzw support allowance, ktory w zaleznosci od wieku moze buc do ok65 £ tygodniowo...
 
Maternity leave / maternity pay | This is Money tu jest co jezeli Ci nie przysluguje SMP

a co do tego to radze sie odwolac bo jest to bezprawne. Jezeli w kontrakcie nie masz ze dobrowolnie bez twojej zgody moga ci zmieniac kontrakt to nalezy sie tym zajac. Nie wiem kto sie tym zajmuje dokladnie ale sa odpowiednie sluzby do ktorych sie odwoluje jezeli pracodawca przesadza. A moge sie spytac w jakiej firmie to ty pracujesz ? moze w mojej?

ja pracuje w Aberdeen... :)
 
Jesli sie nie kwalifikujesz do SMP to mozesz sie kwalifikowac do Maternity Allowance, ktorego jest ok 117£ tygodniowo przez okres 6 miesiecy... Na macierzynskie mozesz odejsc 11 tygodni przed porodem, ale jesli nie kwalifikujesz sie do SMP to chyba nie ma znaczenia... Jezeli nie kwalifikujesz sie ani do jednego ani do drugiego mozesz otrzymac tzw support allowance, ktory w zaleznosci od wieku moze buc do ok65 £ tygodniowo...

bardzo dziekuje jutro ide na wizyte do poloznej wiec moze ona mi cos poradzi co w tej sprawie dalej robic bo juz wariuje....

zupelnie jakbym zostala bez pracy:-(
 
W ostatecznosci przejdz sie do citizen advise bureau, jesli nie wiesz co masz robic i co ci sie nalezy oni ci doradza...

wlasnie tak zamierzam zrobic jutro po rozmowie z polozna....

w zyciu bym sie nie spodziewala ze dojdzie do czegos takiego w pracy... jak dla mnie to jest dyskryminacja kobiet w ciazy i do tego polek.... mysla ze damy sie tak poprostu zrobic w przyslowiowe jajo i teraz beda sie migac od placenia....

wyczytalam tez ze jesli pracodawca nie moze zapewnic mi danych warunkow to moze wyslac mnie na przymosowy maciezynski wczesniej ale musi za to placic.... ;)
 
Tu masz racje, ale co do placenia macierzynskiego, to pracodawca nie wyplaca z wlasnej kieszeni, bo moze sie starac o to z powrotem od rzadu... I na pewno tak by zrobil...
 
reklama
Tu masz racje, ale co do placenia macierzynskiego, to pracodawca nie wyplaca z wlasnej kieszeni, bo moze sie starac o to z powrotem od rzadu... I na pewno tak by zrobil...

no tak tylko po co te problemy kurcze.... jest to nie wporzadku tym bardziej ze czekalam az wkocu dostane swoje obowiazki i wkoncu wszystko bedzie jasne bo nawet personel byl troche skolowany tym ze nie wiedza co ja moge a czego nie... i czasami sie dziwili nawet ze wysylaja mnie do taj czy do tamtej babci....

prawda jest taka ze jak kurna potrzebuja to wiedza gdzie przyjsc jak nie mial kto robic to wiedzieli gdzie zadzwonic jak tylko moglam bylam dostepna i poza grafikiem a jak przychodzi zeby teraz oni cos z siebie dali to nie ma nikogo.....
 
Do góry