reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

nefretete - ogromnie dziękuję za odpowiedź, więc cierpliwie czekam na decyzję o ChTC. A wiesz może jak długo czeka się na decyzję o ChTC?
 
reklama
jak coś wiem to moge w jakiejś sprawie podpowiedzieć... sama przez to przechodziłam czasami miałam jakiś problem i też pytałam:tak:;-)

Skoro jestes tak miła i chetna do pomocy to prosze napisz mi czy jak sie dziecko juz urodzi to musze je rejestrowac w swojej przychodni czy to szpital informuje i połozna wie ze ma do nas przyjsc. A wogóle to odwiedza nas w domu połozna z przychodni czy ze szpitala? I co potem jak juz połozna przestanie przychodzic...sa jakies rutynowe wizyty z dzieckiem u gp bo o pediatre to nawet nie pytam. A szczepienia? Przychodnia bedzie mnie wzywac czy mam sama tego pilnowac? Przepraszam za taka ilosc pytan, ale ja juz martwie sie na zapas, lubie miec wszystko poukładane:-)
 
przy wyjściu ze szpitala wszystko napewno Ci wyjaśnią. dostaniesz karte z numerem gdzie bedziesz musiała zadzwonić i umówić sie na wydanie aktu urodzenia. dostaniesz również kartke którą trzeba bedzie zanieść do GP aby zarejestrować dziecko. na rejestracje dziecka możesz iść jak już sie lepiej poczujesz (ja byłam dopiero po 2 tyg) szpital poinformuje położna, ze ma do Ciebie przyjść wiec nie musisz sie martwić. położna ktora do mnie przychodziła to była ta która prowadziła moją ciąże. kiedy polozna przestanie przychodzic, zacznie pojawiać sie HV- to taka opiekunka środowiskowa. zawsze zapowiada swoje przyjscie listownie. jak narazie byla u mnie dwa razy i co mnie zdziwiło z tłumaczem choć o niego nie prosiłam. w między czasie na sprawdzenie maleństwa możesz chodzić do baby clinic lub family centre jak będzie Cie coś niepokoiło czy poprostu bedziesz chciała zważyć dziecko.
na szczepienie również przyjdzie Ci wezwanie pocztą z datą i godziną.:-)
mam nadzieje ze nic nie pokreciłam
 
Musze sie pożalić i poradzic :)
Prawie 3 m-ce temu wyslalismy CHTX I CHB. miesiac temu kazali nam dolaczyc moj NIN i numer CHB wiec 3 gtyg temu podalismy moj NIN i mowili ze nas tylko chamuje do rozpatrzenia decyzji ten numer CHB to go dzis podlismy a oni na to ze nie moga justalic danych Filipa tzn ze nie moga ustalic czy on istnieje, porażka normalnie i wysla nam jeszcze dodatkowy kwestionariusz jakis XJ cos tam i mmy z nim odeslac akt ur Filipa :)
Co mam robic juz tyle czekamy, i ciagle cos wymyslaja. Jak mam to rozwiazac zadzwonic i im nagadac czy co mam im powiedziec. Bo to juz jest cyrk normalnie :/

Pomozcie mi
 
reklama
Witaj .wiesz niewiem co ci poradzic. my tez zlozylismy ten wiosek 2 miech temu i tez dosylalam moj NIN i tydzien temu dzwonilam tam i mowili ze wszystko jest pozytywnie rozpatszone tylko nie ma jeszcze grafiku co do kwoty a i w zeszly czwartek przyszlo mi potwierdzenie za NIN dotarl. A co do Twojej sytuaci to nie wiem ale ja bym zadzwonila na spoojnie spytala o co chodzi a najlepiej jest dzwonic w niedziele to jest luzniej i oni sa milsi;) pozdraiwam i zycze powodzenia
 
Do góry