reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

my dzwonimy z job center wiec w niedziele sie nie da :/

a mi 3 tyg temu powiedzieli ze pozytywnie rozpatrzyli i ze tylko czekamy na to w jakiej wielkosci ten CHTC bedzoie a dzies ze brakuje dokumentu potwierdzajcego ze Filip istnieje ;/
 
reklama
Wiesz kochna nie wiem co Ci poradzic,no jedynie to akt urodzenia Cie ratuje ale czemu oni tak wymyslja jak wysylaliscie wczesniej. No mi tez powiedzieli ze pozytywnie i tyle takze moze i do mnie cosjeszcze przyjdzie ,Az tym dzwonieniem to z komorki tez drogo nie wychodzi a jesli chodzi o angielskichodzi to jesli chociaz troszke znasz to dasz rade bo tam jest tlumacz polski. Najpierw bedzie automata i trzeba wybrac 3 i potem ktos sie zglosi to spytaj czy mozesz mowic po polsku i potem zglosi sie tpolska osoba.powodzenia i sporowbuj dzis trzeba troszke poczekac ale warto papa
 
Hej

dziewczyny powiedzcie mi czy zeby otrzymywac child benefit trzeba pracowac ? wczoraj nam przysłano informacje ze trzeba pracowac ,i miec home offica z kazdej pracy ,jesli nie to powinno sie zgłosic i wtedy nie mamy prawa do child benefit i do taxów tez ..wiecie cos o tym :confused:..chyba jakies przepisy sie zmieniły ...a jak mąż nie pracował we wrzesniu przez trzy tygodnie bo szukał pracy to to sprawdza i nam każą zwracac :confused: troche to dziwne ...
:confused:
 
NO TO MNIE ZASKOCZYŁAS!!!!!:szok::szok:
nie mam pojęcia czy trzeba pracować, ale trzeba sie to dowiedzieć, ale skoro tak napisali to chyba tak jest, ale spróbuj wziąć na siebie lub na męża na inna osobę niz teraz składałaś tz.jesli skłądałas na siebie napisz teraz na męża i odwrotnie
 
Dziewczyny! A powiedzcie jak to jest z urlopem? Powiedzmy, ze ide na macierzynski w marcu, do pracy wroce pewnie pod koniec roku. A co z normalnym urlopem? Czy on przepada? Czy trzeba go wziac zanim sie pojdzie na macierzynski? Ogolnie jak to wszystko dziala?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a ja mam problem. Szczerze mowiac gubie sie w tym wszystkim. Chcialabym sie ubiegac niedlugo o MA, mam NIN i HO, pracowalam, skonczylam pracowac we wrzesniu, a potem zamierzalam isc na terapie i nie pracowac przez nastepne kilka miesiecy. W listopadzie dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, a przed tym wyslalam papiery o zwrot podatku na rok poprzedni, oraz biezacy. I tam byly moje wszystkie payslipy. I nie wiem co mam teraz robic, bo ubiegajac sie o MA musze pokazac payslipy ktore ma tax office. Prosze o rade.
 
reklama
Czy któras z Was starała sie o becikowe tutaj w uk. Wypelnilam forme, ale nie wiem czy trzeba dołączyc akt urodzenia dziecka? A moze jeszcze jakies inne dokumenty? A jak długo sie czeka na odpowiedz?
 
Do góry