reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

reklama
Anoli o becikowe mozesz starac sie juz 11tyg przed urodzeniem do 11 tyg po urodzenia.To zalezy od dochodow.Dokumenty sa chyba w jobs centre.Kurcze zapomnialam juz:no:jezeli zarabiaci razem z partnerem wiecej niz 22tys na rok jestem pewna co do kwoty)to nie dostaniesz.ja nie dostalam.ale dostalam w PL ,jesty nato czas do pol roku
 
kiki akt urodzenia nie jest potrzebny, bo mozesz pisac juz 11 tygodni przed porodem więc aktu urodzenia nie możesz miec przed porodem, ale musisz spełniac warunki które tam sa wymagane:
ncome Suport (zasiłek dochodowy)
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Jobseeker's Allowance (zasiłek dla osób poszukujących pracy)
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Child Tax Credit (wypłacany w kwocie wyższej niż £548 rocznie lub £1096 rocznie, jeśli dziecko nie ma roku)
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Working Tax Credit (musi zawierać dodatek dla osób niepełnosprawnych)
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Pension Credit (zasiłek emerytalny)
i spełniasz jeden z warunków:
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] urodziłaś dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] adoptowałaś dziecko poniżej pierwszego roku życia
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] jesteś w ciąży i oczekujesz dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] masz pod opieką młodą osobę, która jest w ciąży i oczekuje dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni lub urodziła dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu.


Ja czekałam 2 tygodnie na odpowiedz,ale nie dostałam,wyśle jeszcze raz jak przyznaja mi WTC lub CTC:tak:
 
kik moze Tobie kazali dołączyc bo wysłałas juz po urodzeniu dziecka?
Ja wysłałam przed narodzinami małego i chyba dlatego nie musiałam nic wysyłać prócz aplikacji
 
reklama
Dziewczyny! A powiedzcie jak to jest z aktem urodzenia dzidzi, no i pozniej paszportem? Dlugo sie czeka? I czy jeszcze cos trzeba zalatwiac tutaj?
Aha, jesli moge to jeszcze jedno pytanko. Jakie sa warunki, zeby dostac becikowe w Polsce?
 
Do góry