reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

beaa mam problem z wypełnieniem tej aplikacji, może wiesz czy musze wypełnić part3 o childcare costs-help for working parents, co to w ogóle jest child care provider, nie wiem czy mam to wypełniac czy tez nie?:wściekła/y::wściekła/y:
Dodam,że nigdy nie miałam żadnych benefitów i oczekuje pierwszego dziecka (11.11),więc włąsnie nie wiem czy to wypełniać.Wszystko juz tak to wypełniłam i stanełam na tym childcare provider, jesli bys miała jakies informacje na ten temat byłabym wdzięczna.
Pozdrawiam:tak:

Tajchi- mozesz ominac ta czesc, childcare provider- to zlobki lub zarejestrowane opiekunki. Piszesz, ze to twoje pierwsze dziecko wiec napewno nie masz dziecka w zlobku. Matki, ktore pracuje min 16 godz/tyg, a ich dziecko jest w zlobku moga starac sie o dofinansowanie do tego wlasnie zlobka.

Sorry za pozna odpowiedz.
 
reklama
MOUSEFISH do MA trzeba dołączyć 13 peyslipów, zaświadczenie od położnej potwierdzające twoją ciąże i SMP1 od ostatniego pracodawcy z wyjasnieniem dlaczego on nie bedzie wypłacał macierzyńskiego....
Ja wysłałam kwity 1 czerwca. pierwsze upomnienie o kwitek przyszło mi pod koniec sierpnia... ostatecznie wszystko wysłałam około 15 września- wcześniej nie dało rady bo miałam problemy z uzyskaniem od pracodawcy SMP1 aż w końcu musiałam straszyć sądem żeby to dostać:wściekła/y:. Jest już dwa miesiące mój synuś na świecie, a ja nadal MA nie dostaje... dzisiaj do nich dzwoniłam to powiedzieli że w ciągu 2 dni maja rozliczyć i na poczatku przyszłego tygodnia dostane odpowiedź:baffled:
Mam nadzieje że tylko ja mam takiego pecha i uda Ci sie to szybciej załatwić;-)
 
Beaa lepiej pózno niż wcale, ale fakt że juz sie tez dowiedziałam o tym, przypomniałam sobie,że koleżanka kiedys o tym mówiła poszperałam w neci i znalazłam:tak:

nefretete101 no to nie masz za wesoło.
u mnie było tak,że dwa ostatnie lata pracowalam dla jednego pracodawcy, powiedział,że jestem w ciązy że od 1.09.08 ide na Maternity leave i nie było problemów, tyle,że kasę wypłacili mi dopiero w połowie pażdziernika jak sie upomnialam, oczywiście całość od 1 wrzesnia.
Wszystkie dokumenty juz mieli dostarczone w lipcu.
Jak zadzwoniłam do księgowej i sie spytałam dlaczego nie mam SMP to stwierdziła,że zgubiła moje dokumenty i ze postar sie znależć na drugi dzień poszłam do pracy spotkac sie z koleżankami i przyszedł asysten księgowej i był bardzo zdziwiony jak mnie zobaczył, stwierdził,że każdy wie że ja wróciłam do Polski i w takim razie po co maja mi płacić :wściekła/y::wściekła/y:, no ale nawet jakbym wróciła to SMP należy mi sie "jak psu micha" nawet jakbym wróciła do PL, to bym sie nie przyznała po to aby kase mi płacili przez 9 miesięcy chyba to jest jasne i chyba sie wystraszyli jak z nimi pogadałam bo po dwóch dniach miała wyrownanie na koncie. I teraz co tydzień płaca bez niczego.

Więc dziewczyny trzeba tego pilnować, bo oni twierdza że my Polacy to jestesmy jacyś ułomni i nie wiem co i jak.:angry:
 
Ja mam pytanko, czy to prawda ze jesli ma sie child tax credit na siebie , to te lata licza sie pozniej do emerytury? gdzies to slyszalam i chciala bym wiedziec czy to prawda?
 
Miśka ja tez tak słyszałam,ale na 100% nie mogę ci tego potwierdzić, na pewno te 9 miesięcy płatnego maternity leave wlicza się do emerytury, ale i podobno CHTC też
 
Dzieki Tajchi, ja mam wszytsko na meza i mam zamiar wlasnie to zmienic! zadzwonie chyba do nich i spytam sie ;-)
 
Dziewczyny napiszcie mi jak możecie jak to jest z Grant Maternity? Należy się wszystkim mamom, czy trzeba spełnić jakieś warunki, jeśli tak to jakie? Na razie pobieramy Child Benefit na pierwszą córcię (na męża), a ja ostatnio dostałam NIN i chcę benefity na tego maluszka brać już na siebie. Co muszę zrobić, żeby dostać Grant Maternity i kiedy mogę się o niego zacząć starać, słyszałam, że już w 29 tc, czy to prawda?
 
Misiówka tu jest wszystko wyjasnione, w skrócie, forme możesz zciągnąc z neta wypełnić i wysłac, ale niestety musisz pofatygowac sie do Job centre po adres i koperte którą też od razu Ci dadzą:tak:i za darmo mozesz wysłac, nie wiem czy CHB wystarczy, czy nie musi być CHTC

O zasiłek Sure Start Maternity Grant możesz ubiegać się jeśli pobierasz jeden z poniższych zasiłków:
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Income Suport (zasiłek dochodowy)
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Jobseeker's Allowance (zasiłek dla osób poszukujących pracy)
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Child Tax Credit (wypłacany w kwocie wyższej niż £548 rocznie lub £1096 rocznie, jeśli dziecko nie ma roku)
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Working Tax Credit (musi zawierać dodatek dla osób niepełnosprawnych)
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] Pension Credit (zasiłek emerytalny)
i spełniasz jeden z warunków:
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] urodziłaś dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] adoptowałaś dziecko poniżej pierwszego roku życia
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] jesteś w ciąży i oczekujesz dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] masz pod opieką młodą osobę, która jest w ciąży i oczekuje dziecka w ciągu najbliższych jedenastu tygodni lub urodziła dziecko nie dłużej niż trzy miesiące temu.
Dodatkowo musisz udowodnić, że otrzymałaś poradę zdrowotną związaną z macierzyństwem. W tym celu lekarz, położna, pracownik opieki społecznej lub pielęgniarka musi podpisać certyfikat znajdujący sie na odwrocie formularza SF100 (czyli wniosku do ubiegania sie o SSMG).
ILE MOŻESZ OTRZYMAĆ?
Wysokość Sure Start Maternity Grant wynosi 500 funtów.
JAK SIĘ UBIEGAĆ?
Formularz SF100 (Sure Start) znajdziesz w Jobcentre Plus.
JAK DŁUGO SIE CZEKA?
Nie ma konkretnie podanego czasu jak długo możemy oczekiwać na ten zasiłek, zazwyczaj jest to kilka tygodni, lecz uwarunkowane różnymi czynnikami. Zawsze można skontaktować się z lokalnym JOBCENTRE Plus lub też zadzwonić na infolinie.
CO JESZCZE WARTO WIEDZIEĆ?
O Sure Start Maternity Grant możesz wystąpić nie wcześniej niż jedenaście tygodni przed terminem porodu i nie później niż trzy miesiące po porodzie. Po urodzeniu dziecka na złożenie wniosku masz 3 miesiące więc złóż go nawet jeśli czekasz na decyzję o przyznaniu zasiłku (Income Suport, Jobseeker's Allowance, Child Tax Credit, Working Tax Credit, Pension Credit). Na przyznanie SSMG nie mają wpływu Twoje oszczędności. SSMG nie ma wpływu na inne otrzymywane zasiłki.
 
reklama
Dziewczyny tez chciałabym sie starac o becikowe, ale nie wiem czy juz moge. Niedługo urodze pierwsze dziecko wiec nie otrzymuje jeszcze CHTC. Zamierzam zaczac sie starac jak tylko mala sie pojawi na swiecie. Ale dostajemy z mezem WTC. Czy to wystarczy zeby sie starac? Czy WTC musi zawierac jakis element dla niepelnosprawnych czy moze byc taki normalny ze wzgledu na niskie zarobki? Dodam ze moj maz pracuje a ja otrzymuje MA.
 
Do góry