reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

anoli84 samo WTC nie wystarczy musisz mieć ChTC. ja też przed urodzeniem dostawałam WTC i jak sie mały urodził to ChTC załatwiłam telefonicznie. po 2 tygodniach miałam już wpływy na konto. dopiero wtedy moglam sie starać o becikowe. też mi ktoś powiedział że wystarczy WTC więc wysłałam forme i dostałam odpowiedz odmowna. dopiero jak przyznali mi ChTC złozyłam ponownie aplikacje i po paru dniach dostałam te 500Ł.
 
reklama
Dzieki za odpowiedz. Z tego co piszesz to powinni nam szybko przyznac CHTC, bo maja juz nasze wszystkie dane i wystarczy zadzwonic. A bede musiała wyslac akt urodzenia?

Czyli jest szansa ze zdazymy to zalatwic przed upływem 3 miesiecy:-)
 
nefretete mam ta forme z internetu ale nie wiem pod jaki adres wyslac, czy to moze załatwia sie w job center?:-)
 
Dzięki laseczki, jesteście nieocenione. My czekamy teraz na ChTC, z tego co mąż wyliczał na stronie, jest niższy niż podawane min, ale jak tam dzwonił, to babka twierdziłą, że wyższy, więc już sama nie wiem, ja w sumie jestem już w 36 tygodniu, jutro kończę, więc mogę się starać chyba już teraz...
 
ja forme na becikowe brałam z job centre i tam dali mi też koperte juz zaadresowaną.. Możesz iść o job centre i poprosić o koperte. na chtc nie musisz wysyłac aktu urodzenia. jesli chodi o becikowe to na jednej ze stron aplikacji musi sie podpisac twoja położna.
Misiówka z tego co wiem to ChTC dadzą wam dopiero jak urodzisz i dopiero jak będziesz dostawać ChTC to możesz sie starać o becikowe. To sie załatwia w miare szybko gorzej z CHB... na to nadal czekam:baffled:
 
nefrettete - ja czekam na ChTC na pierwsze dziecko, teraz spodziewam się drugiego, rozumiem, że jak nam przyznadzą na pierwsze dziecko już ChTC to mogę się starać o Grant Maternity na drugie? Dobrze zrozumiałam? ChB mamy już od dłuższego czasu, też na pierwszą córcię.
 
cześć Wszystkim

Zaczęłam się zastanawiać nad tym co piszecie o becikowym, bo ja nie wiem czy mogę się starać. Mam na siebie CHB ale WTC i CTC jest na męża na pierwsze dziecko. Teraz jestem w ciąży i chciałabym w Anglii urodzić. jednak na ten czas co tu jestem pracowałam dwa miesiące. i Teraz nie wiem czy przysługuje mi becikowe lub czy mąż może wziążć na siebie w związku z tym, że na niego jest WTC i CTC
 
reklama
Dzięki serdeczne

Mimo, że mam jeszcze 13 tygodni do porodu jutro się wybiorę po dokumenty do job center wypełnię i wyślę- jak będzie dokładnie 11 tygodni wcześniej .
Bo ogólnie patrząc nigdy nie mieliśmy problemów z załatwieniem jakichkolwiek zasiłków ale wolę chuchać na zimne. Jak coś będę musiała dosłać to akurat będziemy mieli dużo czasu na zabawę z angielskim systemem:) Ale zdążyłam się do tego przyzwyczaić i zaakceptować
 
Do góry