reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o benefitach

Luleczka - dzięki za info, mój mąż też coś wspominał, że NIN muszą chyba nadać jak się już staram o benefity, ale jak mam np. 3 miesiące na załatwienie tego, to raczej nie chcę walczyć z biurokracją! Tak czy inaczej gratuluję wygranej bitwy!!
 
reklama
Ja 17.10.08 wysłalam aplikacje o SSMG, wczoraj dostalam odmowna odpowiedz i 1 miesiąc na odwołanie.
Oczywiście wiedziałam ,że mi sie nie należy, bo nie mam żadnych benefitów,ale warto było spróbować za 500F, w sumie to zadzwonie o formularz na Child tax credit i wszystko wypełnie i jak mały sie urodzi to od razu wyśle, ale tez wątpie aby mi przyznali, no ale 500 F ulica nie chodzi.
Później będziemy sie starać o Workin Tax Credit i oczywiście child benefit, którego formularz dostaje sie podobno przy narodzinach w szpitalu.
Jak sie dzwoni o formularze to o co oni pytają??? Powinnam mieć przygotowane jakieś dokumenty nr NIN, HO nr.rezydentury czy cos takiego, czy tylko po prostu prosi sie o formę na WTC i CHTC?????
 
za kazdym razem jak dzwonisz o jaki kolwiek benefit powinnas miec przygotowany nr NIN, a reszta zalezy od rodzaju zapomogi, (adres twojej poczty, adres lanlorda albo agencji, daty zatrudnienia, kiedy odeszlas na maciezynskie) w sumie jak prosisz tylko o formulaz to tylko NIN a reszte i tak bedziesz musiala wypelnic w mozolnym formularzu :dry:

ktos moze wie jak jest z tym Working Tax Credit, jak jestem samotna i nie pracuje bo jestem na MA to moge sie o niego starac?? I jezeli mam dalej swoja dzialnosc to moge z niej pobierac dochody i jednoczesnie przebywac na MA. Troszke ta dzialnosc skomplikowana jest dla mnie :zawstydzona/y:
 
adaś 13 dziękuje za odpowiedz, juz tam zadzwoniłam i faktycznie poprosili tylko o NIN i teraz czekam na formularz.:tak:
Co do WORKING TAX CREDIT, jest tez strona na ktorej możesz sprawdzić czy sie kwaklifikujesz na pobieranie WTC

Start Calculation

O WTC mogą starać się:


[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] rodzice (opiekunowie) od 16 roku życia, odpowiedzialni za dziecko lub osobę młodą, i pracujący co najmniej 16 godzin tygodniowo.
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] osoby od 16 roku życia, pracujące co najmniej 16 godzin tygodniowo, ale w związku z inwalidztwem mające utrudniony dostęp do rynku pracy.
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] osoby, które maja 50 lat lub więcej (w dniu rozpoczęcia pracy), pracujące co najmniej 16 godzin tygodniowo i wracające do pracy po conajmniej 6-cio miesięcznym okresie pobierania następujących zasiłków: Income Support, Jobseeker's Allowance, Incapacity Benefit, Severe Disablement Allowance, State Pension oraz Pension Credit (obydwa), zwolnione z National Insurance.
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] para (jeden a partnerów musi mieć ukończone 25 lat) , której łączny dochód roczny nie przekracza £17,000, a tygodniowo pracują co najmniej 30 godzin (zasiłek otrzymuje tylko 1 osoba, należy wiec zdecydować która).
[FONT=Tahoma, Arial]•[/FONT] osoba samotna, która ukończyła 25 lat, jej roczny dochód nie przekracza ok. £12,800, a tygodniowo pracuje co najmniej 30 godzin
O WTC może starać się również osoba samozatrudniona.
Pary muszą składać wniosek wspólnie. Jeśli partner przebywa poza granicami Wielkiej Brytanii, można starać się o Working Tax Credit, występując w roli osoby samotnej.
 
No tak ale jezeli pobierasz MA czyli jestes na maciezysnkim to nie mozesz pracowac, czyli skoro nie mozesz pracowac to czy nalezy ci sie WTC?
Znasz kogos kto jest na maciezynskim, pobiera MA i WTC jednoczesnie? Na moja glowe to sie wzajemnie wyklucza ale slyszalam ze niekore dziewczyny dostaja WTC :baffled:
 
adas No właśnie dzis dostałam apikacje na WTC i jest tam napisane,że musisz pracować tak jak mówisz, chyba masz rację, ja jestem w dobrej sytuacji,że mój mąż pracuje i napiszemy na niego, bo ja tez pobieram od wrzesnia macierzyński, ale będe pisac na siebie o Child Tax Credit i CHB
No ale jesli słyszałas że niektóre dziewczyny dostają WTC, to próbuj!!!:tak:
 
No tak ale jezeli pobierasz MA czyli jestes na maciezysnkim to nie mozesz pracowac, czyli skoro nie mozesz pracowac to czy nalezy ci sie WTC?
Znasz kogos kto jest na maciezynskim, pobiera MA i WTC jednoczesnie? Na moja glowe to sie wzajemnie wyklucza ale slyszalam ze niekore dziewczyny dostaja WTC :baffled:

Jesli pobierasz Maternity Allowance, wyplacane przez Department of Work and Pension to oznacza, ze nie jestes zatrudniona- czyli nie nalezy ci sie Working Tax Credit. Jesli wznowisz swoja dzialalnosc (self-employment) wowczas nie bedziesz juz dostawala MA ale bedziesz mogla sie starac o WTC.
Jezeli jestes na macierzynskim i masz partnera, ktory pracuje- wowczas mozecie otrzymywac Working Tax Credit.
Dodam, ze jesli para (niekoniecznie malzenstwo) mieszka razem to nalezy wypelnic jedna aplikacje czyli joint claim i wtedy pieniadze, ktore sa przyznane sa dla obu osob. Czasami sie zdarza, ze dziewczyna wysyla aplikacje tylko na siebie, a chlopak na siebie- jednak jest to bledem, a rezultatem jest to, ze trzeba pozniej zwracac astronomiczne kwoty:szok:.
 
adas No właśnie dzis dostałam apikacje na WTC i jest tam napisane,że musisz pracować tak jak mówisz, chyba masz rację, ja jestem w dobrej sytuacji,że mój mąż pracuje i napiszemy na niego, bo ja tez pobieram od wrzesnia macierzyński, ale będe pisac na siebie o Child Tax Credit i CHB
No ale jesli słyszałas że niektóre dziewczyny dostają WTC, to próbuj!!!:tak:
Tajchi- ty rowniez mozesz starac sie o WTC bo jak piszesz twoj chlopak pracuje, wystarczy, ze jedna osoba pracuje (jesli chodzi o pare) i nie ma znaczenia kto. Tylko trzeba pracowac ponad 30 godz/tyg w przypadku osoby samotnej i ponad 16 godz/tyg jesli macie dzieci. Aplikacja o WTC zawiera rowniez pytania odnosnie dzieci- wiec jesli macie dzieci- automatycznie zostanie przyznany CTC. Nie trzeba wypelniac 2 aplikacji, wystarczy jedna na CTC i WTC.
 
beaa no właśnie ja dostałam apikację 2 w 1 WTC CTC, jeśli tak mówisz, to tak zrobię, mam nadzieję ,że to uwzględnią,że mąz pracuje powyżej 30 godz.
Będzie to nasze pierwsze dziecko ale z aplikacją poczekamy az sie urodzi za 10 dni mam termin i dopiero wyślemy.
Bardzo Ci dziekuje za ta wiadomość,:-D juz myslalam ,że musze dzwonic po kolejna aplikacje dla męża
 
reklama
Tajchi- ta aplikacje mozecie juz teraz wyslac bo pozniej pieniadze sa naliczane od dnia, kiedy oni otrzymaja dokumenty- wiec im wczesniej tym lepiej. W rubryce 'dzieci' nie wpisujcie nic, bo teraz jeszcze nie znacie daty urodzenia i innych danych. Jak dziecko sie urodzi to zadzwoncie do nich i tylko podajcie imie, nazwisko i date urodzenia dziecka i to wszystko. Tax Credit znam 'od kuchni' wiec wydaje mi sie, ze dobrze doradzam:-).
 
Do góry