reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

U mnie po wizycie wszystko dobrze. Tak jak wczesniej pisalam usg nie było robione tylko słuchalam serduszka przez detektor. Bije głosno i szybciutko 149/min. Szyjka długa i zamknieta. cisnienie w normie 130/60. Waga + 5kg od ostatniej wizyty przytyłam 2 kg czyli po pół kg na tydzień. Jak tak dalej pójdzie to sie zmieszczę w normie ksiązkowej 12kg co bardzo mnie cieszy:-). Następna wizyta 9 lipca. mam zrobic badanie moczu i morfologie a gin będzie mi wtedy robil usg i kazał przyjśc z M
 
reklama
Martusia wlasnie do pl gina sie wybieram bo on jest prowadzacym moja ciaze i on wlasnie tymi nerami sie zainteresowal i widzial opis kardiologa wiec tylko na nim teraz moge polegac bo widze ze w szpitalu nic sobie z tego nie robia a pozniej jak cosik to bedzie ze ja nic nie powiedzialam ,ale ze na emergency przez nerki byłam juz kilka razy to tez im nie daje nic do myslenia!!!???!!!??!?!??!?!
Mantezowa no to supcio że posłuchaliście sobie serdusia i z szyjką wsio oki !!!
 
Nadrobiłam:) Cieszę się strasznie, że generalnie macie się dobrze i dzieciaczki rosną zdrowo w Waszych brzuszkach.
Gratuluję wszystkim udanych wizyt :)))

Maybebaby - trzymajcie się dzielnie, siły dla Ciebie i dla maluszka.

Ja byłam w czwartek na glukozie i to była masakra. Miałam 75g glukozy i krew pobieraną przed wypiciem tego okropieństwa i 2 godziny po. Prawie zwymiotowałam przy piciu nie mówiąc już, że cały dzień po tym czułam się źle. Odebrałam już wyniki ale przyznam się że nie mogę ich odszyfrować - może pomożecie?
na czczo - 4,5 mmol / l
120 min po podaniu glukozy - 5,7 mmol / l
 
Znalazłam na Wikipedii takie normy wg WHO, wg. nich powinno być ok:


  • stan przedcukrzycowy (ang. prediabetes) czyli:
    • nieprawidłowa glikemia na czczo (ang. IFG – Impaired Fasting Glucose): na czczo 100–125 mg/dl (5,6-6,9 mmol/l) lub
    • nieprawidłowa tolerancja glukozy (ang. IGT – Impaired Glucose Tolerance): w 2 godzinie testu doustnego obciążenia glukozą glikemia 140–199 mg/dl (7,8-11 mmol/l).


  • cukrzycę, gdy:
    • stężenie glukozy zmierzone o dowolnej porze doby przekracza 200 mg/dl i występują objawy hiperglikemii (polidypsja, poliuria),
    • dwukrotnie poziom glukozy na czczo przekracza 126 mg/dl (7,0 mmol/l),
    • w 2 godzinie testu doustnego obciążenia glukozą poziom glukozy przekracza 200 mg/dl (11,1 mmol/l).
 
Pauline głowa do góry - już jesteśmy za półmetkiem ;) Będzie dobrze.

Maja nie martw się i skonsultuj to wszystko ze swoim ginekologiem, ja za badania glukozy zapłaciłam 41zł - a w tym miałam jeszcze badany mocz i morfologię.

Mantezowa to super, że wszystko ok. Ja też chcę przytyć tylko 12kg, co nierealne, bo już mam ponad 10 :(
 
maja no to wspolczuje:/ masz racje niech Twoj lekarz napisze list moze wtedy potraktuja Cie jak nalezy :*

mantezowa oj jak ja Ci zazdroszcze tego "ksiazkowego" tycia:-Dsuper ze z Malenstwem i z Toba oki:)
 
a ja odebrałam wyniki w piątek, wszystko spadło...na łeb na szyję..i z wzorowych mam teraz baaardzzooo średnie, nom ale lekarz dopiero 26, także jeszcze trochę poczekam, poza tym odczyn Coombsa w 28 tyg. wyszedł bez zastrzeżeń, ale kosztował prawie 50zł!! poza tym nadal męczę się z drożdżakami, używam maści pimafucorf, podobno trzeba jeśc jogurty naturalne, żeby utrzymać dobrą florę bakteryjną, może Wy macie jakieś sposoby na to choler...?
 
reklama
do_ti a w ciąży można bez obawy łykać probiotyki? bo ja zielonego pojęcia nie mam...ale chętnie bym się w jakiś zaopatrzyła, oby tylko działał
 
Do góry