reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

Martusia nie martw się, po kolejnym badaniu na pewno wszystko się wyjaśni. Głowa do góry...

Ryba
to ja też bardzo się cieszę, że u Ciebie po połówkowym wszystko ok :)

Misia to się pilnuj i dobrze, że cukier ciągle w normie.

Zanetka no to miałaś mały szok. Najważniejsze, że wyniki są ok i że z dzidzią wszystko ok. Przygotujcie sobie imię dla dziewczynki.
Zresztą znam przypadki, że lekarze na 100% przez całą ciążę byli pewni, że chłopak lub dziewczynka, a jak się dzidziuś urodził to był szok, bo na opak.
Jeszcze przed Tobą kilka usg więc pewnie się wyjaśni.

Gorgusia super, że po wizycie wszystko ok ;)

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty &&&&

A ja chyba zacznę dostawać jakieś schizy. Wczoraj ruszy maluszka ledwo wyczuwalne, nawet zastanawiam się czy były. Czekam dzisiaj, ale póki co cisza. Chyba zadzwonię po południu do mojego lekarza jak dzidzia się choć na chwilę nie uruchomi.
 
reklama
BABYDOLL
POK
SZYSZA
trzymam &&&&

maluszek2012- ja niestety zdjęcia nie mam ale miałam takie zbliżenie na monitorze, że sama odrazu zauważyłam że to chłopiec a lekarz mówił że nawet jajeczko mu się migło (jak się małe ruszało). A teraz jajeczka zniknęły a ptaszek odleciał ;-)
martusia1605- ja mam tylko trochę uniwersalnych ubranek, za to mam dużo chłopięcych ciuszków, spodnie, bluzki, czpeczki, nawet buciki ahhh :dry: także będzie chłopczyca ;-)
poza ubrankami mam niebieską wanienkę i niebieski kocyk, także na szczęście nie kupowałam jeszcze dużo niebieskich gadżetów ;-)
do__ti- zjedz coś słodkiego i połóż się na plecach, możesz jeszcze zapukać do brzuszka, jeśli nie śpi to myślę że się odezwie, u mnie zawsze to działa :tak:

Ja byłam w szoku ale jak powiedziałam mojemu Mkowi że jego córka waży 800g to o mało z krzesła nie spadł i pytał się czy sobie jaja robię?, hehe na następną wizytę idzie ze mną żeby nie było ;-)
 
Ja już po wizycie... Ależ była niespodzianka! Mój zapowiadany przez wszystkich syn wypiął pupe i okazał się dziewczynką!!!!! :D :-D Lekarz pokazał nam wargi sromowe Małej, Małż nie mógł uwierzyć zresztą ja też nie! :D Strasznie się cieszymy! :D:D
Wszystko jest w porządku, wszystkie narządy, kręgosłupek, rączki, nózie, wszystko jak trza. Wg lekarza który robił to usg ciąża jest nieco młodsza, termin OM to 26.09 natomiast usg to 11.10.

Ależ mi ulżyło!

A jeszcze w niedziele przeglądając katalog MotherCare pomijałam strony z ubrankami dla dziewczynek :D aaaaaa!

wieczorkiem a najdalej jutro wstawie fotki :)
 
Jej jestem w szoku :0 :D

Kurcze oby mój Marcelek był Marcelkiem !ja już tu wyprawke planuje hehe :))

Gratuluje udanych wizyty i kciuki za kolejne &&&
 
Zaanetkaaa- to ci lekarz namieszal w gowie... ;-)najwazniejsze ze z malenstwem wszystko w porzadku !!!
gorgusia- super ze wszystko ok, a synek dalej jest synkiem :tak:


A po mojej wizycie tez wszystko w jak najlepszym porzadku:-) Ostatnio jak bylam lekarka powiedziala ze na 70% dziewczynka nie byla pewna.... dzis juz na 100% bede mama coreczki :-)
Ma ok 28cm, wazy 650 gram, termin na 7.09
No i dzis mialam badania na glukoze-mieszkam w niemczech i tu mialam podany taki ala sok w smaku przypominal pozeczkowy-musialam go wczesniej wykupic w aptece i do wypicia bylo ok szklanki! smakowalo mi :) Mocz super czysty powiedziala,,, wiec wszystko w jak najlepszym pozadku.... A tak wogole to sie bardzo ciesze ze juz na 100% znam plec dziecka jakos tak inaczej teraz sie czuje...:-) nastepna wizyta 22.06
Trzymam kciuki za kolejne wizyty &&&&&&&&&

 
22 maja byłam u diabetologa, dostałam glukometr i dietę. Póki co cukier w normie, ale nie jem nic słodkiego, aż się dziwię, że się trzymam, bo tak to codziennie coś zjadłam :) 29 maja idę znowu, lekarka sprawdzi czy dieta wystarczy, ja myślę, że tak, bo cukier mam w normie. Do gin idę 5 czerwca, a usg mam zaplanowane na koniec czerwca, ok 30 tc. Wtedy może dowiem się, kim jest drugi dzidziol :)
Pozdrawiam i trzymam kciuki za wizyty.

To bedziemy we dwie dietowac ,ja w poniedziałek mam wizyte u ginka ma mi dac skierowanie do diabetolog,(wczoraj połozna mi zadzwoniła ze wyniki z glukozy zle wyszły) mam nadzieje ze sama dieta wystarczy zobaczymy ....
 
Doti - na plecach sie kladz, bo wtedy gorsze przeplywy w pepowinie sa (mniej tlenu i substancji odzywczych). Na moja zawsze dziala zimny napoj lub cos slodkiego i lezenie na lewym boku. Po max 10 minutach zaczyna wtedy trening karate. Jesli sie niepokoisz to sie nei zastanawiaj tylko jedz do lekarza. Moj powiedzial, ze mam jechac nie tylko jak nie bede czuc ruchow ale jesli uznam, ze sie rusza inaczej niz zwykle, jesli wtych ruchach cokolwiek dziwnego zauwaze. Moj gin uwaza, ze lepiej polegac na wlasnej intuicji i pojechac kilka razy za duzo niz raz za malo. U ciebie to na pewno tylko leniuchowaty dzien malucha i wszystko ok ale jak sprawdzisz bedziesz spokojniejsza.



Ja po wizycie. Wszystko ok. Zosia w poczekalni wiercila sie na calego, w gabinecie jeszcze kopala a na samo badanie zamarla i rznela glupa - ozywiscie buzia w strone moich plecow. Ani drgnela! Schodze z fotela a ona zaczyna sie wiercic na calego. Czemu to moje dziecko zawsze sie tak dziwnie na usg zachowuje? :-D Zadnego zdjecia nawet nie mam tym razem, bo nie bardzo bylo co pykac tak sie ulozyla dziwacznie.
mocz czysty, badania ktwi ciut ponizej normy ale tak minimalnie, ze na razie sie tym nie martwimy, cisnienie oczywiscie niskie (nie mam pojecia jak sie dzis spakuje, bo ledwo stoje przez ten upal). I uwaga! Bylam mierzona! Njpierw macica ale tu nie pyatlam ile a potem obwod brzucha - 82. Pytalam czy nie za wolno przybieram na wadze ale pan doktor ze wszystkiego zadowolony i mowi, ze poki co jest spoko.
co do lomotania serca na razie mam to obserwowac. Poki tylko bije mocno ale nie szybciej to spoko. Jakby bilo jakos szybciej niz normalnie to mam zmierzyc puls i zadzwonic no i w razie czego konsultacja kardiologiczna.
na koniec dostalam zaswiadczenie, ze moge latac samolotem i wypadaloby sie w koncu spakowac a tu dzien taki, ze najchetńiej bym lezala. No nic. Trzeba do roboty sie zabrac.

Dziekuje bardzo za kciuki i pozostalym dzis wizytujacym gratuluje udanych wizyt i trzymam kciuki za kolejne!


Babydoll a mialas tez robiona glukoze na czczo? Ja tez dostalam butelke jakiegos napoju, mam wypic i po godzinie sie stawic ale nic nie mowil o glukozie na czczo i sie zastanawiam czy to jakas zachodnia praktyka czy co :)
 
Pok- nie nie musialam byc na czczo-mialam przed zjesc normalne sniadanie... i to na tyle teraz czekam na wyniki....
 
reklama
POK hehe uparciuszka masz :D

Ja 11 czerwca na tą glukoze a 13 czerwca mam wizyte:)


WŁAŚNIE PAJKAA DOPISZ MNIE 13 CZERWIEC 14:40 WIZYTA MOJA:)
 
Do góry