reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

polisia - u nas robia polowkowe miedzy 18 a 22 tygodniem, z preferencja, zeby bylo jak najbardziej po środku.

marudka - to chodzi o to badanie, co sie pije swinstwo i po godzinie sie idzie zbadac? wszystkie moje kumpelki mialy miedzy 24 a 26tc, ja tez tak bede miala.
 
reklama
polisia nom niestety nie dosc ze lekarze sa jacy sa to jeszcze trzeba ich z terminami pilnowac:/ ja tez mialam podobna sytuacje i tez wybieram sie prywatnie:)a jesli chodzi o wiek ciazy do polowkowego to mysle ze na to prywatne to spokojnie mozesz sie wybrac w przyszlym tygodniu:-)
 
marudka, a to nie za wcześnie na krzywą cukrową? Lekarz coś podejrzewał, że Ci kazał te wyniki teraz zrobić? Jesli mogę coś poradzić w sprawie kiepskich wyników z moczu, to ginka olej i pójdź z wynikami do urologa.:dry:
Ja w poniedziałek/wtorek muszę zrobić mocz ogólny+posiew, bo mam leukocyty w moczu, bakterie i puchnę, potem do urologa. Urodziłam się z wadą nerek, do tego mam upośledzoną zdolność przyswajania magnezu, co powoduje problemy z kamicą szczawianowowapniową, więc na gin się nawet oglądać w tym względzie nie będę.
 
Pok, to właśnie to badanie.
Cyniczna, cały czas mi spada poziom cukru na czczo, więc powiedziała, że mam zrobić teraz:baffled: Pójdę tak jak pisałam do mojej lekarki rodzinnej, która mnie leczy od urodzenia ;-) I ona pewnie mi da skierowania do kogo trzeba, bo ta moja ginekolog, to jeśli chodzi o wyniki badań to nie wydaje mi się być tym kiedykolwiek na prawdę zainteresowana...Zobaczymy, myślałam, że ktoś miał podczas poprzedniej ciąży podobną sytuację - za mało cukru na czczo, za dużo po podaniu glukozy, bo nie wiem, czy to może być bardzo niebezpieczne dla dzidziusia...
No nic, wytrzymam do poniedziałku, przez weekend będę łykać urosept - ja to często przed ciążą miałam zapalenie cewki moczowej, a teraz miałam infekcje pochwy na którą dostałam globulki i maść, ale może nie pomogło i teraz na cewkę przeszło.
To się rozpisałam ;-)
 
Marudka wiem że szwagierka teraz robiła też to badanie i wyszedł jej za wysoki wynik i ginka kazała jej powtórzyć badanie, jeśli znowu wyjdzie wysoki to ma przejść na jakąś dietę. Poproś rodzinnego o skierowanie na powtórne badanie żeby u ginki mieć już potwierdzone wyniki
 
byłam dziś u lekarza zaniepokojona tym twardnieniem macicy. Powiedział, że to nic groźnego, szyjka jest bardzo ładna i dluga, mam brać nospę i magnez, a jak czuję naprawdę duże napięcie to jedną tabletkę relanium. Z Antosiem wszystko w porządku, rośnie :) Dzisiaj nam pokazał na usg jak sika ;) Bardzo mnie uspokoiła ta wizyta, bo się strasznie martwiłam tym napietym brzuszkiem. Dr powiedzial jeszcze, że w tym czasie dzieć, a co za tym idzie też macica bardzo rośnie, więc to może nasilać dolegliwości.
 
Cześć Kochane dziękuje za trzymanie kciuków :)Przepraszam że wczoraj nie napisałam ale byłam wykończona jeszcze takie korki w mieście że myślałam że oszaleje dobrze ze miałam coś do picia ale ok przejdźmy do wizyty:
A więc troszkę się zniesmaczyłam bo niestety mój gin złamał nogę i miał wczoraj operację a zastępował go taki młody lekarz no co miałam zrobić nic i tak jak myślałam nie powiedział mi kto mieszka w moim brzuszku bo stwierdził że za dobrze nie widzi a mój Gin ma większą wprawę i muszę znów czekać miesiąc badanie ok usg miałam pierwszy raz przez brzuch i powiem wam że nic tam nie widziałam jak miałam dopochwowe to dzidzie widziałam idealnie a teraz jakieś rozmazane wszystko nie dostałam zdjęcia :( i nie wiem ile obecnie warzy mój dzidziuś ani ile mierzy no trudno ale za to jeden plus taki że dokładnie zbadał serduszko główkę żołądek nerki i powiedział że wszystko jest ok i że dzidziuś na tym etapie ciąży rozwija się prawidłowo więc chociaż to mnie pocieszyło że dzidziuś jest zdrowy a to najważniejsze. Gratuluje dziewczyną które dowiedziały się co noszą w brzuszkach pozdrawiam :)
 
stokrotka ciesze sie ze z Dzidzia oki, ale jesli Cie to uspokoi to pewnie idz prywatnie na usg tym bardziej, ze nawet Tatusia nie chcieli wpuscic:/a tak ogolnie to Ty chudzina jestes ja waze juz 63,3 :p zaczynalam od 60 kg:)

marudka ta krzywa chyba robi sie ok 26 tyg z tego co mi lekarz mowil chyba ze u Ciebie jest inaczej? wynikami sie nie przejmuj bo w ciazy roznia sie od norm idz do lekarza i sie nie stresuj:* ja polowkowe od poniedzialku za tydzien....najprawdopodobniej bo musze jeszcze zadzwonic ale to prywatnie wiec pewnie mnie wcisna:)

cyniczna udanych wynikow i wizyty:)

ryba super wiesci :):):)

Brygitte
tak jak piszesz wazne ze z Dzidziem oki ja tez jeszcze nie znam plci w koncu i my sie doczekamy:)
 
reklama
Dziękuję Wam za opinię, tak, pójdę prywatnie, jak tylko się umówię to dam znać do tabelki :)) tylko teraz weekend majowy, pewnie dopiero po, buuu :)))

Brygitte najważniejsze, że z maluszkiem ok! :D
 
Do góry