reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

u mnie jest tak: najpierw położna wpisuje do karty moją wagę, ciśnienie, tydzień ciąży i wynik moczu. później omawiam sobie z doktorkiem wyniki badania, on się pyta jak się czuje, czy coś mnie niepokoi, czy są krwawienia itp. później wskakuję na fotel i to w sumie tyle. a i skierowanie na następne badania. ale doktorka mogę polecić z czystym sumieniem, bardzo się cieszę, że na niego trafiłam :)
 
reklama
u mnie podobnie co u kilku z Was :)
najpierw położna waży i bada ciśnienie, potem rozmowa u lekarza, analiza badań, które robię przed każdą wizytą i potem zawsze badanie na fotelu. Na usg dostaję skierowanie a ja jeszcze zaglądam prywatnie na usg, a tak to na nfz i nie mogę powiedzieć złego słowa. Do mojej gin zapisy długie, ale jako ciężarówka umawiam się zawsze priorytetowo, mają tam jakąś listę dla ciężarówek, więc nigdy nie było problemu i jestem odpukać zadowolona a to normalna warszawska przychodnia :)
 
do_ti gratki ruchow:)

Bunny piszesz ze jestes zawiedziona, ale nic nie mowisz czy z Dzidzia oki bo to najwazniejsze plec jeszcze poznasz:)jesli chodzi o badanie na fotelu ja mialam 2 razy na 3 wizyty ostatnio zapytal czy mam jakies plamienia, obawy powiedzialam ze nie to powiedzial ze wyniki sa ok wiec zbada mnie nastepnym razem;)


Dziewczyny czy usg polowkowe robia tez na NFZ??czy to to samo co te prenatalne??bo pytalam kolezanki ktora ostatnio rodzila i mowi ze jesli tak to nie mowia ze to polowkowe bo ona o takim nie slyszala, jutro zapytam gina ale moze Wy mi pomozecie??

Prosze jutro o kciuki mam wizyte co prawda bez USG ale odbieram wyniki cytologii(+ rak macicy pierwszy raz mialam robione niby na NFZ byla refundacja dla kobiet po 25 roku zycia i sie zalapalam, ale strach jak cholera)mocz i krew takze kcikasy sie przydadza:)

i oczywiscie trzymam kciuki za pozostale jutrzejsze wizytujace

DEMETRIOS,MARTUSIA, EWICZEK, MANTEZOWA

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
 
Ostatnia edycja:
Już po wizycie. Dziękuje wszystkim za kciuki:) Wszystko w porządku, serduszko bije jak dzwon, wymiary prawidłowe, waga też. I najważniejsze:):):)
To DZIEWCZYNKA!!!!:-):-):-)

1.jpgCCF20120404_00000.jpg

Niunia pięknie się ustawiała dzisiaj do zdjęć:):):)
 
Byłam dziś u lekarze. Morfologia w porządku żelazo jak było kiepskie tak i jest a ta bilirubina w moczu to podobno tak może być. Poza tym tętno było waga od dwóch tyg taka sama 65 kg.
A jeżeli chodzi o badanie na fotelu to jak leżałam w pierwszej ciąży w szpitalu miesiąc czasu to lekarz powiedział że za często tam nie wolno zaglądać bo to szkodzi jeżeli nic się nie dzieje to nie ma takiej potrzeby. A leżałam w szpitalu w Wawie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mantezowa mi tez mlody nie choruje i dlatego nie wiem co mam robic. Nas tez czeka bilans 2 latka za miesiac bo 1 maja Patrys ma urodziny. On na szczescie sie nie boi lekarzy bo nie dalabym rady go utrzymac

Fasolka wlasnie tez sie dziwie dlaczego mnie nie badal ani razu na kozle bo tak jak piszesz rozne dzieja sie rzeczy z szyjka (skracanie czy infekcje) a ja nawet cytologi nie mialam u niego. Przy ciazy ktora stracilam mialam robiona na poczatku wyszla ok

Joasia nie pisze o dzidzi bo zwyczajnie nie wiem nic po za tym ze jej serduszko bije. Czego sie nie zapytam to slysze ze jest wszystko w normie. W moim miasteczku jest tylko 4 lekarzy przyjmujacych na nfz dwoch z nich nawet usg nie ma w gabinecie, trzeci uzywa go 2 razy w ciagu calej ciazy. Wiec zostaje mi tylko moj luzak (ktory robi mi usg bo wizyte i wiem chociaz ze serduszko bije) dopoki nie bede miec kasy na lekarza prywatnego.
&&& za wizyte.

Kasieq gratuluje dziewczynki

Za jutrzejsze wizyty &&&
 
Do góry