reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówki u lekarza.

reklama
Luteinę bierze się na podtrzymanie ciąży. Tak samo jak Dupchaston. To hormony, których jeżeli brakuje w organizmie to mogą dopomóc zagnieżdżenie i utrzymanie zarodka w macicy. A jeśli chodzi o wczesne chodzenie do lekarza to ja poszłam na początku 6 tygodnia i żałuje, że tak wcześnie. Dostałam Dupchaston w sumie nie wiem po co i jestem zła, że nadal to muszę brać i czekać na kolejna wizytę. Po za tym wyszło dużo stresu bo lekarz nic nie widział i do tej pory miałam już 4 USG. Niby to nie szkodliwe, ale teraz po fakcie wiem, ze to nie było konieczne. Jak nic się nie dzieje to najspokojniej iśc koło 8 tygodnia jak już coś widać. Ps. Jestem z sierpniówek, ale tak miałam ochote z wami pogadać :)
 
Dziewczyny jutro na 12 idę na wizytę, jestem podekscytowana a zarazem bardzo zdenerwowana.
Jak zobaczę tego małego groszka to dopiero uwierzę że w ciąży jestem, pomimo mdłości i złego samopoczucia dalej to do mnie nie dociera...trzymajcie kciukasy:-)
 
A ja uważam, że każdy powinien iść do lekarza wtedy kiedy uważa i sam się przekonać co jest słuszne, ja gdybym z Adą nie trafiła do lekarza po wypadku samochodowym, który spowodowałam, bo zasnęłam/zemdlałam za kierownicą, okazało się, że niski progesteron, tak niski, że gdyby nie luteina to nie miałabym teraz Ady. Był 4tc.

Teraz jak wyszły II krechy pierwsze co zrobiłam to badanie progesteronu, wyszedł ok, ale muszę zadać sobie pytanie czy jest taki, bo nie uregulował się po ciąży z Ada i Jej karmieniu. A na to pytanie może mi odpowiedzieć mój lekarz, który zna mnie i moją historię, a ja mu ufam. I dzisiaj to z nim skonsultuję.

karo_lina - kciuki za wizytę. :tak:
maja16 - a na jakiej podstawie zwiększyła się luteinę, co powiedziała?
 
Liliana bo lekarze tutaj nawet Polscy nie uznają naszej dawki luteiny 3x1 mówią że to jest baaardzo mała dawka żeby utrzymać ciązę i tutaj w aptece masz nie 50mg progesteronu tylko 100 w jednej tabletce i są też czopki z progesteronem ktory ma dawke 400mg nie wiem czy tutejsze pogoda czy co ale to juz 4lekarz ktory o tym mi mowi, a zwiekszyla z powodu bóli brzucha ktore mialam po kilka razy na godz ,teraz znacznie mniej juz boli i mam lezec 2 tyg i zobaczymy co po usg dalej bedzie, no i mysle ze moze to ze nie bylo pecherzyka albo ze ostatnia ciaza szybko sie skonczyla i nie warto ryzykowac
Karolina jak po wizycie??
 
maja16 - rozumiem, a pierwszą ciążę, w którym tygodniu straciłaś?

No i ja po konsultacji z lekarzem, tak jak myślałam, progesteron nie unormowany, więc nie ryzykujemy i 4x1 luteina, pierwsza dawka już poszła, ale zapodałam sobie od raz podwójną.
 
reklama
ja już po :)
wszystko ładnie,pięknie, maluch zagnieżdżony w macicy, pojedyńczy ;), dzidź ma teraz 5 mm. Na kolejną wizytę mam przyjść za 2 tygodnie. Serduszka ( tak jak myślałam) jeszcze nie udało się posłuchać, dlatego też kartę ciąży dostanę na kolejnej wizycie.
Cieszę się bardzo:tak:
 
Do góry