reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

tzn też mówią że pośadkowe tylko są właśnie różne rodzaje u ciebie może mała się urodzić nóżkami i pupą jednocześnie a u mnie może też tak ale też może najpierw nóżkami
amcia8232 a co to jest to GBS
 
reklama
GBS wymaz w kierunku paciorkowca o ile dobrze doczytałam
a jak ja mam robione dziewczyny ogólne wymazy z pochwy to czymś to się różni bo pierwszy raz się z tym spotkałam
 
Ja mam wizytę na 5 sierpnia i teraz mam morfologie, mocz i biocenoze pochwy. Gbs miałam już ale to ze względu na zagrażający poród, jak czytałam o tym badaniu to robi się go miedzy 34 a 36 tyg. rutynowo.
 
reklama
amcia spokojnie, nic strasznego. To jest wymaz, który robi się żeby określić czy i jakie bakterie występują w pochwie tzw. ocena stopnia czystości pochwy. Ja to mam robione ze względu na krążek bo wtedy występuje większe ryzyko infekcji. I chyba nie jest to konieczne badanie w ciąży, ale nie jestem pewna.:)
Rille, pewnie na następnej wizycie Ci zleci. Gbs jest o tyle ważny, że wrazie wystąpienia paciorkowca mamusia dostaje antybiotyk przed porodem, żeby w czasie akcji porodowej nie przeniósł się na dziecko.
 
Do góry