reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny te z was które mają ten segregator mamy ginekolog ile jest tam tych wkładek? Chciałam go kupić ale wzór który mi się podobał jest niedostępny i już się podobno nie pojawi :( wiec dzisiaj kupiłam sobie zwykłe takie teczki z przegródkami. Zastanawiam się co tam w tym segregatorze było? kojarzę książeczka ciążowa, mocz, morfologia, dodatkowe badania, usg i coś tam jeszcze jest? Ogólnie czy te wszystkie papiery zgromadzone od samego początku ciąży trzeba ze sobą do porodu mieć? zastanawiam się czy później nie trzeba będzie jeszcze innego segregatora na poród założyć?
Ja go mam z poprzedniej ciąży, pierwsza karta to "wyniki badań, skierowania, zwolnienia, zaświadczenia, recepty", druga to " badania moczu", trzecia "podstawowe badania krwi", czwarta "obowiązkowe badania USG w ciąży", piąta "badania profilaktyczne oraz wczesnej ciąży: cytologia, usg piersi, stężenie bhcg, usg wczesnej ciąży", szósta "karty wpisowe, konsultacje specjalistow: hospitalizację, konsultacje w Izbie Przyjęć, konsultacje specjalistów, badania KTG", siódma "badania do przyjęcia do porodu: grupa krwi, morfologia, hbs, HIV, HCV, WR, ostatnie usg ciąży, wynik posiewu GBS", dodatkowo między kartami są takie informacje i porady typu kiedy w ciąży zgłosić się na Izbę czy opis co to jest usg genetyczne, połówkowe czy trzeciego trymestu
 
reklama
Dziewczyny te z was które mają ten segregator mamy ginekolog ile jest tam tych wkładek? Chciałam go kupić ale wzór który mi się podobał jest niedostępny i już się podobno nie pojawi :( wiec dzisiaj kupiłam sobie zwykłe takie teczki z przegródkami. Zastanawiam się co tam w tym segregatorze było? kojarzę książeczka ciążowa, mocz, morfologia, dodatkowe badania, usg i coś tam jeszcze jest? Ogólnie czy te wszystkie papiery zgromadzone od samego początku ciąży trzeba ze sobą do porodu mieć? zastanawiam się czy później nie trzeba będzie jeszcze innego segregatora na poród założyć?
Jak byłam w zeszłym roku na izbie przyjęć to dziewczyny do porodu miały mocno powypychane te segregatory od mamyginekolog badaniami. Jak nie zapomnę to zrobię Ci zdjęcia przegródek, ale to później, teraz będę robiła sernik nowojorski z malinami dla M. 😉😋
edit: nieauktualne :)
 
Ja go mam z poprzedniej ciąży, pierwsza karta to "wyniki badań, skierowania, zwolnienia, zaświadczenia, recepty", druga to " badania moczu", trzecia "podstawowe badania krwi", czwarta "obowiązkowe badania USG w ciąży", piąta "badania profilaktyczne oraz wczesnej ciąży: cytologia, usg piersi, stężenie bhcg, usg wczesnej ciąży", szósta "karty wpisowe, konsultacje specjalistow: hospitalizację, konsultacje w Izbie Przyjęć, konsultacje specjalistów, badania KTG", siódma "badania do przyjęcia do porodu: grupa krwi, morfologia, hbs, HIV, HCV, WR, ostatnie usg ciąży, wynik posiewu GBS", dodatkowo między kartami są takie informacje i porady typu kiedy w ciąży zgłosić się na Izbę czy opis co to jest usg genetyczne, połówkowe czy trzeciego trymestu
Chociaż ja polo co noszę wszystko w zwykłej teczce, zobaczymy jak później, jak odbierze się wydrukowane badania np z Diagnostyki to się mieszczą idealnie, ale jak ma się wydrukowane przez siebie na drukarce to faktycznie trzeba składać i wpychać
 
Dziewczynki, nie wiem czy temat był już poruszany tutaj na forum, ale czy może któraś z Was ma lub miała w poprzedniej ciąży detektor tętna? Ja nie mam i mocno się zastanawiam czy nie kupić. Słyszałam że już w 10tc można zobaczyć jakie jest tetno dziecka. Dajcie znać 🙂
 
Dziewczyny ja mam dziś takie osłabienie jakbym miała zemdleć zaraz. Jakieś uczucie zimna j gorąca i ból brzucha trochę :( o jakaś masakra 😔jestem blada jak ściana
 
Adekwatne to tego co dziś robię :
 

Załączniki

  • 5800B512-3D32-43FE-AD8F-EB6283308A5E.jpeg
    5800B512-3D32-43FE-AD8F-EB6283308A5E.jpeg
    166,4 KB · Wyświetleń: 42
Dziewczynki, nie wiem czy temat był już poruszany tutaj na forum, ale czy może któraś z Was ma lub miała w poprzedniej ciąży detektor tętna? Ja nie mam i mocno się zastanawiam czy nie kupić. Słyszałam że już w 10tc można zobaczyć jakie jest tetno dziecka. Dajcie znać [emoji846]

Miałam. Było słychać serduszko od 11 tc, chociaż ciężko było namierzyć.
Nie polecam dla osób, które łatwo panikują, bo czasami ciężko znaleźć tego małego człowieka, zwłaszcza na początku. A potem to już czuć ruchy, wiec w sumie nie ma po co używać. Jeśli masz okazje kupić w dobrej cenie to ok. Ja swój sprzedałam i chyba nie będę teraz kupować.
 
reklama
Do góry