reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Co sądzicie o jakieś aktywności fizycznej? Na pacjent gov całkiem przypadkiem znalazłam informację że w przypadku nie zagrożonej ciąży wręcz jest wskazana aktywność np ćwiczenia aerobowe jak chodzenie bieganie jezdzenie na rowerze. Że dobrze żeby mięśnie były w formie przy porodzie. Ja bym tak na orbitrku na małym obciążeniu pośmigała ☺ Bo jakos sennosc mi mija powoli mdłości też ;)
Ostatnio na TLC oglądałam program gdzie kobieta do końca ciąży na rurce ćwiczyła, brała udział w różnych zawodach i dziecko jak najbardziej zdrowe :)
 
Dziewczyny kiedyś, któraś z Was pisała, że chodzi w pończochach uciskowych, czy jest może Was więcej z problemem niewydolności żylnej nóg? W Listopadzie miałam uraz nogi, chirurg u którego byłam przy okazji stwierdził, że wg niego mam pierwszy stopień tej niewydolności i trzeba zrobić Dopplera nog i zacząć nosić te uciskowe wyroby, miałam się zająć tym po Nowym Roku, nie sądziłam, że z ciąża pyknie odrazu i teraz nie wiem czy jest sens iść z tym do flebologa? Czytam różne wypowiedzi jedni mówią, że zostawić inni, że trzeba się za to wziąć odrazu, oczywiście pogadam z ginem, ale póki co chciałam zapytać czy któraś z Was ma doświadczenia w tym temacie???? Wiosna, jesień, lato mam problem z opuchniętymi nogami, a teraz w ciąży wiadomo to się potęguje, to nie wiem chyba z rozmiaru 41 buta wskoczę kilka leveli wyżej :(

Hej, ja pisałam o tym :-) byłam w grudniu u angologa przed ciążą i już wtedy przy Dopplerze niedrożne żyły, kazał mi jak najszybciej zacząć nosić pończochy. Dostałam też skierowanie z informacją, żeby koniecznie przyjść w przypadku ciąży. Zamierzam iść za 2 tygodnie, jak już będę pewniejsza :-) zdarza mi się nie założyć pończoch i od razu wieczorem czuję nogi. Nie wiem, czym się zajmuje febolog, jeśli masz problemy z żylakami, puchnacymi kostkami, polecam wizytę u angiologa. Mnie nawet mówił na przyszłość o pończochach uciskowych do porodu. W razie pytań pisz na priv, żeby tu nie spamować dziewczynom :-)
 
Co sądzicie o jakieś aktywności fizycznej? Na pacjent gov całkiem przypadkiem znalazłam informację że w przypadku nie zagrożonej ciąży wręcz jest wskazana aktywność np ćwiczenia aerobowe jak chodzenie bieganie jezdzenie na rowerze. Że dobrze żeby mięśnie były w formie przy porodzie. Ja bym tak na orbitrku na małym obciążeniu pośmigała [emoji5] Bo jakos sennosc mi mija powoli mdłości też ;)
Ostatnio na TLC oglądałam program gdzie kobieta do końca ciąży na rurce ćwiczyła, brała udział w różnych zawodach i dziecko jak najbardziej zdrowe :)

Różne opinie słyszałam-ze lepiej się wstrzymać do II trymestru, ale tez ze nie ma przeciwwskazań [emoji2370] ja chodziłam na basen w poprzedniej ciąży, a potem ćwiczyłam w domu z zestawami ćwiczeń dla ciężarnych.

W tej ciąży wystarczy, ze dopcham wózek po śniegu do zlobka i już mam zaliczone aeroby [emoji23]
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny te z was które mają ten segregator mamy ginekolog ile jest tam tych wkładek? Chciałam go kupić ale wzór który mi się podobał jest niedostępny i już się podobno nie pojawi :( wiec dzisiaj kupiłam sobie zwykłe takie teczki z przegródkami. Zastanawiam się co tam w tym segregatorze było? kojarzę książeczka ciążowa, mocz, morfologia, dodatkowe badania, usg i coś tam jeszcze jest? Ogólnie czy te wszystkie papiery zgromadzone od samego początku ciąży trzeba ze sobą do porodu mieć? zastanawiam się czy później nie trzeba będzie jeszcze innego segregatora na poród założyć?
 
Co sądzicie o jakieś aktywności fizycznej? Na pacjent gov całkiem przypadkiem znalazłam informację że w przypadku nie zagrożonej ciąży wręcz jest wskazana aktywność np ćwiczenia aerobowe jak chodzenie bieganie jezdzenie na rowerze. Że dobrze żeby mięśnie były w formie przy porodzie. Ja bym tak na orbitrku na małym obciążeniu pośmigała ☺ Bo jakos sennosc mi mija powoli mdłości też ;)
Ostatnio na TLC oglądałam program gdzie kobieta do końca ciąży na rurce ćwiczyła, brała udział w różnych zawodach i dziecko jak najbardziej zdrowe :)
Ja powiem tak, w poprzedniej ciazy do 12 tyg nie wiedziałam, ze w niej jestem...tym samym jezdzilam na rolkach,cwiczylam, krecilam hula hopem 🙈 w 2 trymestrze ledwo bylo mi widac brzuch, bo mialam same mięśnie.... na szczescie nie zaszkodzilam małej, teraz nie mam siły 🙈 ale robie np przysiady, 50 wieczorem. Teraz od 3 dni duzo lepiej sie czuję, wiec znajde sobie jakis zestawik do ćwiczeń w ciazy. Bardzo to pomaga przy porodzie naturalnym, wszelka aktywnosc w ciazy.
 
Dziewczyny te z was które mają ten segregator mamy ginekolog ile jest tam tych wkładek? Chciałam go kupić ale wzór który mi się podobał jest niedostępny i już się podobno nie pojawi :( wiec dzisiaj kupiłam sobie zwykłe takie teczki z przegródkami. Zastanawiam się co tam w tym segregatorze było? kojarzę książeczka ciążowa, mocz, morfologia, dodatkowe badania, usg i coś tam jeszcze jest? Ogólnie czy te wszystkie papiery zgromadzone od samego początku ciąży trzeba ze sobą do porodu mieć? zastanawiam się czy później nie trzeba będzie jeszcze innego segregatora na poród założyć?
Kartę ciąży lepiej nosić w torebce , różnie w życiu jest.
 
Hej, ja pisałam o tym :-) byłam w grudniu u angologa przed ciążą i już wtedy przy Dopplerze niedrożne żyły, kazał mi jak najszybciej zacząć nosić pończochy. Dostałam też skierowanie z informacją, żeby koniecznie przyjść w przypadku ciąży. Zamierzam iść za 2 tygodnie, jak już będę pewniejsza :-) zdarza mi się nie założyć pończoch i od razu wieczorem czuję nogi. Nie wiem, czym się zajmuje febolog, jeśli masz problemy z żylakami, puchnacymi kostkami, polecam wizytę u angiologa. Mnie nawet mówił na przyszłość o pończochach uciskowych do porodu. W razie pytań pisz na priv, żeby tu nie spamować dziewczynom :-)
Angiolog i Flebolog to praktycznie to samo jest :) dziękuję Ci, zapytam jeszcze gina i jak coś to będę pisała do Ciebie na priv :)
 
reklama
Ja powiem tak, w poprzedniej ciazy do 12 tyg nie wiedziałam, ze w niej jestem...tym samym jezdzilam na rolkach,cwiczylam, krecilam hula hopem 🙈 w 2 trymestrze ledwo bylo mi widac brzuch, bo mialam same mięśnie.... na szczescie nie zaszkodzilam małej, teraz nie mam siły 🙈 ale robie np przysiady, 50 wieczorem. Teraz od 3 dni duzo lepiej sie czuję, wiec znajde sobie jakis zestawik do ćwiczeń w ciazy. Bardzo to pomaga przy porodzie naturalnym, wszelka aktywnosc w ciazy.
Okej dzieki poszukam sobie też coś :) Ja nie mam dzieci i mi sie nudzi w tej ciazy. Pogoda sie sprzyja a ile mozna gapic się w tv. A który masz skończony tydzien i bieżący dzien? Bo ja wlasnie od 2 dni jakos sie lepiej czuje. Nie siedzi nic na żołądku to najważniejsze ;)
 
Do góry