reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Tak się zastanawiam czy dołaczyć do grupy na fb do wrześniowych mam, ale kurde... cykam się trochę, żeby czasem moim znajomym nie wyświetliło się, że do niej dołączam, bo nie chce żeby aż tyle ludu wiedziało o mojej ciąży [emoji23]

Nie wyświetla się bo to grupa prywatna. Chyba, ze tam będzie jakaś Twoja znajoma, no ale ona może tez się będzie ukrywać ;)
 
reklama
Widzę że różne podejście mają lekarze do tych badań, wiem że mój na HIV daje dopiero około 20 tygodnia. Ja na razie miałam tylko na TSH, cytomegalie, toxoplazmoze, glukozę na czczo, morfologię+mocz i grupę krwi (to wszystko z pierwszej wizyty na drugą) a z drugiej na trzecią to póki co tylko powtórzenie morfologii.

HIV powinno się zrobić dwa razy-na początku ciąży i w III trymestrze.
 
Mnie czasem łapie zadyszka i kręci mi sie w głowie, gdy zginam się żeby zawiązać buty. Albo gdy czasem zapominam, że jestem w ciąży i swoim standardowym tempem pokonuje schody. Teraz przez średnio odśnieżone chodniki w miescie, przejście 1 km było dla mnie jak wejście na k2 zimą bez tlenu 😆
U mnie to samo 🤣🤣🤣
 
Dziewczyny kiedyś, któraś z Was pisała, że chodzi w pończochach uciskowych, czy jest może Was więcej z problemem niewydolności żylnej nóg? W Listopadzie miałam uraz nogi, chirurg u którego byłam przy okazji stwierdził, że wg niego mam pierwszy stopień tej niewydolności i trzeba zrobić Dopplera nog i zacząć nosić te uciskowe wyroby, miałam się zająć tym po Nowym Roku, nie sądziłam, że z ciąża pyknie odrazu i teraz nie wiem czy jest sens iść z tym do flebologa? Czytam różne wypowiedzi jedni mówią, że zostawić inni, że trzeba się za to wziąć odrazu, oczywiście pogadam z ginem, ale póki co chciałam zapytać czy któraś z Was ma doświadczenia w tym temacie???? Wiosna, jesień, lato mam problem z opuchniętymi nogami, a teraz w ciąży wiadomo to się potęguje, to nie wiem chyba z rozmiaru 41 buta wskoczę kilka leveli wyżej :(
 
A dlaczego? Ja z kolei gdzieś czytałam że powtarzają kobiety które są szczególnie narażone na zakażenie

Po pierwsze-zakażenie wirusem HIV może nie dawać pozytywnego wyniku od razu. Po drugie, być może kontrowersyjne, ale różnie w życiu bywa. Każdy kto uprawia seks jest narażony ;)

Wszystkie badania zalecane w Polsce w ciąż określa standard opieki okołoporodowej i lekarze powinni się tego trzymać.

 
reklama
Do góry