reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Hej! Za mną dobra noc. Ale na wieczór wczoraj sobie wkręciłam, że moge miec cukrzycę ciążowa. 🙈🤣 I mam stracha, że moge mieć wysoki cukier i uszkodzić dziecko. :p

A wszystko przez to, ostatnio w badaniach wyszły mi ketony w moczu. Dr mówiła, że to od tego, że za mało jem (nudności, wymioty, mało piłam wody). Wtedy miałam cukier 85 na czczo. No i cos wczoraj przeczytałam, że ketony się pojawiają w cukrzycy ciążowej i szalałam. :p bo chyba zanim się dowiedziałam o ciąży to raz miałam cukier 98 (ale to było zaraz po świętach plus pamiętam, że dzień wcześniej zjadłam sporo slodyczy). Że pewnie mam niezdoagnozowaną i dziecko ma za dużo cukru. Potem znalazłam info, że podwyższone cukry w 1 trym mogą powodować wady wrodzone i już w ogóle miałam przerypane. :p
Mi tez wyszły ketony, lekarz kazał mi dużo więcej pic bo to może tez oznaczać ze mam źle nawodniony organizm. Krzywa cukrowa wyszła mi dobrze( chyba bo ma razie wyczytałam tylko normy w internecie ) ale i tak mam zamiar nie jeść słodyczy i uważać na dietę, bo jak wszystko pójdzie dobrze to przede mną będzie jeszcze drugie badanie glukozy 😉
 
Jeszcze do tego przewiewu SMA-w tych województwach będą badania w 2021, ale nie we wszystkich od razu. Maja podać harmonogram jakoś na dniach. Reszta od 2022. Wynika to z tego, ze na razie tylko jedno laboratorium będzie to robić.

Komercyjne badanie kosztuje jakoś 160 zł. Ja tez je na pewno zamówię.
To takie rzeczy nie wychodzą na prenatalnych czy tych pappa?
Ja juz oprócz tego nic nie robię, zwariować można...
Albo inaczej co mi to da? Moge dzięki takim badoniom zapobiec chorobie?
 
"Prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji pozytywnie zaopiniował włączenie badania w kierunku SMA do narodowego programu badań przesiewowych u noworodków. Kolejny wielki krok w kierunku całkowitego pokonania SMA!"
Co tzn. Ze wielki krok w kierunku całkowitego pokonania SMA?
 
reklama
a ile Wam wychodziło w tych ketonach? Mi też się pojawiły i lekarz uspokoił, że po prostu muszę jeść późne kolacje i pilnować, żeby między kolacją a śniadaniem było max 10 godzin. W sumie to by się u mnie zgadzało, bo normalnie wcześniej nie jadałam kolacji w ogóle... Teraz jedzenie i 22 to męka...
Ja miałam tylko "obecne". Dostałam takie zalecenia co Ty :)
 
Do góry