reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

😱 to sporą dawkę masz przy tak małym wyniku , to chyba ta 50 mi nic nie da, zobaczę w poniedziałek.
Ale to nie jest tak, że ja za każdym razem mam dawkę zmieniana, taki wynik mam dzięki tej dawce, wyregulowanie tarczycy to nie jest kilka tygodni, ja się leczę kilka lat, bywało tak że miałam dawkę 50 czy 75, a tsh było ponad 4 i Ft4 poniżej 0.5 także, dopiero z tą dawka 125 utrzymuje tsh poniżej 1, przed ciąża podjęłyśmy z endo próbę zejścia z dawki ale to też powolny proces, miałam brać 125 przez 6 dni i 100 ostatniego dnia tygodnia. Dużo kobiet na problemy z tarczyca w ciąży bo tarczyca nie wyrabia na matkę i dziecko, ale nie koniecznie ma ta tarczycę chora dlatego nie ma co się sugerować jaka kto ma dawkę bo jest różnica między zdrowa tarczyca która zaczyna mieć kłopoty w ciąży, a tarczyca, która była niewydolna i bez ciąża, dlatego ufaj lekarzowi :)
 
reklama
Dziewczyny mam mega głupie dwa pytania 😅jak mam zalecenie badań moczu to ja mam kupić ten pojemniczek i zanieść tam gdzie będę resztę badań robić ?😳
I na czczo to pic mogę wodę tylko tak? Leki normalnie mogę wziąć ?
Możecie się śmiać za te pytania 😂
 
Dziewczyny mam mega głupie dwa pytania 😅jak mam zalecenie badań moczu to ja mam kupić ten pojemniczek i zanieść tam gdzie będę resztę badań robić ?😳
I na czczo to pic mogę wodę tylko tak? Leki normalnie mogę wziąć ?
Możecie się śmiać za te pytania 😂
Tak bierzesz mocz ze sobą tam gdzie oddajesz krew 😊 dobrze wypić 1-2 szklanki wody przegotowanej lub niegazowanej, żeby krew było łatwiej pobrać. Leki biorę po badaniu krwi
 
Dziewczyny mam mega głupie dwa pytania 😅jak mam zalecenie badań moczu to ja mam kupić ten pojemniczek i zanieść tam gdzie będę resztę badań robić ?😳
I na czczo to pic mogę wodę tylko tak? Leki normalnie mogę wziąć ?
Możecie się śmiać za te pytania 😂
Tak, musisz kupić w aptece pojemniczek sterylny. Zanosisz go do tam gdzie będziesz robić badania. Poczytaj w internecie jak prawidłowo oddać mocz ;) mnóstwo instrukcji jest
Przed badaniem nawet powinno się pic rano wodę. Jakie leki bierzesz na czczo? Bo ja tylko letrox na tarczyce, wtedy najlepiej po badaniu wziąć.
 
reklama
Bez sensu tak oddzielili południe Polski
Niby czemu, od czego miałoby to zależeć 🙄
Nie wiem, szkoda bardzo, ale dobrze ze ten test sam w sobie jest tani. Ja mam w bliskim otoczeniu dziewczynke chora na SMA, do 3 mies to bylo zdrowe dziecko, a z dnia na dzien nie ruszala juz nóżkami i raczkami, a wtedy to juz za późno... dlatego ja zrobie ten test, ne wybaczylabym sobie potem w razie w...a to loteria.
 
Do góry