reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Nie wiem, szkoda bardzo, ale dobrze ze ten test sam w sobie jest tani. Ja mam w bliskim otoczeniu dziewczynke chora na SMA, do 3 mies to bylo zdrowe dziecko, a z dnia na dzien nie ruszala juz nóżkami i raczkami, a wtedy to juz za późno... dlatego ja zrobie ten test, ne wybaczylabym sobie potem w razie w...a to loteria.
Oj dziewczyny ja slaskie ale też jednak bede robić jak poczytałam. W sumie tanie te badanie. Tylko co zrobią mi to odpłatnie w szpitalu którym bede rodzić? Czy musze szukac potem jakiegos miejsca ktore takie badania robi?
 
reklama
To takie rzeczy nie wychodzą na prenatalnych czy tych pappa?
Ja juz oprócz tego nic nie robię, zwariować można...
Albo inaczej co mi to da? Moge dzięki takim badoniom zapobiec chorobie?

Badanie prenatalne nie wykrywają SMA. Przesiew będzie robiony razem z reszta badań, które się standardowo robi noworodkom w Polsce, np. na fenyloketonurię (i inne, już nie pamietam co).

A daje to tyle, ze podanie leku przed rozwinięciem objawów zwiększa szanse, że dziecko nie będzie niepełnosprawne.
 
Dziewczyny mam mega głupie dwa pytania 😅jak mam zalecenie badań moczu to ja mam kupić ten pojemniczek i zanieść tam gdzie będę resztę badań robić ?😳
I na czczo to pic mogę wodę tylko tak? Leki normalnie mogę wziąć ?
Możecie się śmiać za te pytania 😂
Tak musisz kupić pojemniczek w aptece i odnieść z pierwszym porannym moczem do labolatorium 🤗 jeśli robisz badania krwi to musisz być na czczo bez leków
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Haha😂skaplikowane ale ja idę teraz w poniedziałek i dokładniej będę wiedzieć co i jak bo przy moich nieregularnych okresach owulacja się przesunęła i zarodek jest młodszy a lekarz chyba podał datę porodu według ostatniej miesiączki 🙂
 
reklama
Haha😂skaplikowane ale ja idę teraz w poniedziałek i dokładniej będę wiedzieć co i jak bo przy moich nieregularnych okresach owulacja się przesunęła i zarodek jest młodszy a lekarz chyba podał datę porodu według ostatniej miesiączki 🙂
No ja mam to samo, ale jeszcze nie powiedziała mi jaki termin porodu,wg pierwszego USG policzyłam że 17.09
 
Do góry