reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja się właśnie boje bardziej ostatnich miesięcy, tym bardziej że przy pierwszym dziecku miałam zawał łożyska, ale przepływy, kilka dni później i dziecko byłoby roślinką[emoji24] teraz mam stan: jestem w ciąży, dziecko będzie we wrześniu. Ale pod koniec będę się bałam tyle się słyszy o tym co może źle pójść źle podczas porodu itp, niedotlenienia i taki inne. No ale nie ma sobie co teraz zaprzątać tym głowy, będzie dobrze i tyle;)
Czy szyjka jest ok, czy wód nie za mało, czy poród będzie ok ;) a potem czy aby na pewno dobrze się rozwija, czy przybiera, czy nie ma obniżonego albo zwiększonego napięcia, czy nie ma asymetrii, czy to trądzik niemowlęcy czy alergia...
Mogę wymieniać do jutra ;)
 
reklama
Widze, że wiele w Was martwi się że jak się skończą objawy, mdłości, ból cycków itp to się stało coś złego. Dziewczyny, no co Ty, myślicie, że cała ciaze musi Was coś boleć? Przecież to były koszmar. Większość objawów ustępuje przecież przy końcu pierwszego trymestru, dlatego drugi trymestr jest nazywany najlepszym okresem ciąży, bo kończą się właśnie dolegliwości, oczywiście coś tam czasem zakluje, zaboli ale to tyle. I dopiero w trzecim pojawiają się inne 'niefogodbisci'. Tak więc dziewczyny nie świrujcie i nie wkrecajcie sobie złych rzeczy;)
Ale skąd mogą to wiedzieć dziewczyny które są pierwszy raz w ciąży? (Jak na przykład ja) a wizytę u lekarza mają dopiero za tydzien-dwa, nie mają ciężarnych koleżanek albo jeszcze trzymają ciążę w tajemnicy?
Fajnie, że jest to forum i że możemy sobie to powiedzieć :)
 
A co sądzicie o kupowaniu w ciucholandach? Ja osobiście sama sobie kupuje bo lubie takie grzebanie ;) Po drugie za szybko mi sie nudza ubrania żeby wydawać na nie bóg wie ile pieniędzy.
Ostatnio kupilam za grosze czyli 1zl czy 3 za szt ubranka dla maleństwa większość marki newbie ;) Mam juz cała torbę ;) Oczywiście na chłopczyka i dziewczynkę 🤣Zobacz załącznik 1236619
Jasne, ze kupuje, tam sa same perełki! Te rajtki tez mam z lumpa, nowe z nexta za 1zl 😁
 
Widze, że wiele w Was martwi się że jak się skończą objawy, mdłości, ból cycków itp to się stało coś złego. Dziewczyny, no co Ty, myślicie, że cała ciaze musi Was coś boleć? Przecież to były koszmar. Większość objawów ustępuje przecież przy końcu pierwszego trymestru, dlatego drugi trymestr jest nazywany najlepszym okresem ciąży, bo kończą się właśnie dolegliwości, oczywiście coś tam czasem zakluje, zaboli ale to tyle. I dopiero w trzecim pojawiają się inne 'niefogodbisci'. Tak więc dziewczyny nie świrujcie i nie wkrecajcie sobie złych rzeczy;)
Aha, i jak ja byłam w tym etapie, to większość tutaj pisała raczej o miłościach lub wymiotach, zatem stąd wsparcia zgarnelam niewiele, natomiast internet w tym temacie ma przeważającą ilość sytuacji z czarnymi scenariuszami jeżeli chodzi o brak objawów... Tak więc jak dla mnie dziewczyny - jeżeli nagle zniknęły wam objawy to piszcie śmiało - a ja najwyżej kolejny raz chętnie was pociesze bo stres akurat z tym związany jest już za mną :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć dziewczyny! Ja dziś 9+5, parę dni temu pisałam że wymioty się stabilizują i zostały już tylko poranne. Niestety od wczoraj znowu wróciły tak minimum 3 razy dziennie 🤮😒odliczam do zakończenia 1wszego trymestru. Wizyta dopiero za tydzień, jajko zniosę do tego czasu.
 
Ja się właśnie boje bardziej ostatnich miesięcy, tym bardziej że przy pierwszym dziecku miałam zawał łożyska, ale przepływy, kilka dni później i dziecko byłoby roślinką[emoji24] teraz mam stan: jestem w ciąży, dziecko będzie we wrześniu. Ale pod koniec będę się bałam tyle się słyszy o tym co może źle pójść źle podczas porodu itp, niedotlenienia i taki inne. No ale nie ma sobie co teraz zaprzątać tym głowy, będzie dobrze i tyle;)

Tez się trochę boje końcówki, bo miałam poród wywoływany, jak się potem okazało, w ostatnim momencie, bo z łożyskiem tez już nie było najlepiej [emoji19] a czułam się świetnie i gdyby nie kontrolne ktg to różnie mogłoby być...
 
To zobaczcie na te ciuszki Link do: Baby Luna (@babyluna.pl) • Instagram photos and videos. Są MEGA ale w najbliższym czasie nie mam zamiaru kupować ... tym bardziej że to same dziewczęce 😂
JA takie sama szyje 😁 wiec ten plus 🤪
Kupie metr materialu za 39zl i mam z tego pół wyprawki 😅 dowiem sie jaka płeć i zaczynam szyć. Dla corki szylam ciuszki, kocyki, otulacz do fotelika itd.
Teraz mam takie cudne wzory, beda zestawy czapka/turban i chusta dla Amelki na wiosne 🥰
20210210_122939.jpg
 
Oczywiście że pierwszą ciąża to nowość, więc po to jest to forum aby 'starsze' koleżanki mogły uspokoic te nowe, że brak objawów to nie zły objawy;)
Ja pamiętam w pierwszej ciąży stresowałam się, bo były dni, że nie czułam ruchów dziecka, a u innych koleżanek z forum tego nie były, wręcz narzekały na zbyt ruchliwe dzieci. Tak więc trzeba pamiętać, że ciąża to naprawdę kwestia bardzo indywidualna, warto wsłuchać się w swój organizm. No i spokój przede wszystkim;)
Ale skąd mogą to wiedzieć dziewczyny które są pierwszy raz w ciąży? (Jak na przykład ja) a wizytę u lekarza mają dopiero za tydzien-dwa, nie mają ciężarnych koleżanek albo jeszcze trzymają ciążę w tajemnicy?
Fajnie, że jest to forum i że możemy sobie to powiedzieć :)
 
reklama
Czy szyjka jest ok, czy wód nie za mało, czy poród będzie ok ;) a potem czy aby na pewno dobrze się rozwija, czy przybiera, czy nie ma obniżonego albo zwiększonego napięcia, czy nie ma asymetrii, czy to trądzik niemowlęcy czy alergia...
Mogę wymieniać do jutra ;)
Dokładnie tak :) nieskończoność ;)
 
Do góry