reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Chce Was się poradzić. Od niedzieli się zaczęło. w niedzieli różowo na papierze. A od poniedziałku po trochu krwawię.
Lekarz kazał zwiększyć dawkę magnezu i duphastonu.
Czy miałyście krwawienia utrzymujące się i ciąża się utrzymała?
 
reklama
Oczywiście że pierwszą ciąża to nowość, więc po to jest to forum aby 'starsze' koleżanki mogły uspokoic te nowe, że brak objawów to nie zły objawy;)
Ja pamiętam w pierwszej ciąży stresowałam się, bo były dni, że nie czułam ruchów dziecka, a u innych koleżanek z forum tego nie były, wręcz narzekały na zbyt ruchliwe dzieci. Tak więc trzeba pamiętać, że ciąża to naprawdę kwestia bardzo indywidualna, warto wsłuchać się w swój organizm. No i spokój przede wszystkim;)
Ale tutaj też to niestety idzie w drugą stronę. Że dziewczyny które mają zle doświadczenia za bardzo tutaj schizują i wręcz wmawiają sobie że jest źle z byle powodu. Dziewczyny które są pierwszy raz w ciąży i czytają takie rzeczy to zamiast się cieszyć zaczynają się bać niepotrzebnie. Bo nie wiem co to za głupota myśleć że brak objawów to dzieje się coś złego, albo że biała/żółta wydzielina to tez źle, dla mnie to logiczne że to przez podniesiony poziom hormonow. Sama jestem pierwszy raz w ciąży i objawy niestety mam, ale wystarczy popytac rodziny czy znajomych jedne miały straszne objawy a niektóre w ogóle się jak w ciąży nie czuły.
 
Ktoś na nich głosował [emoji2370]
Statystycznie 1/3 z nas tutaj na forum musiała zagłosować na PiS, wiec to wcale nie tak mało [emoji2959]
Np moi rodzice, i jeszcze mowili że przeciez pis dał 500 plus itp, a ja szczerze, to wolalabym juz nie miwc tego 500 plus, a miec normalny rząd [emoji2959][emoji2959] poki co korzystam, vo chociaz w tkai sposo odzyskuję część moich podatków.
 
JA takie sama szyje 😁 wiec ten plus 🤪
Kupie metr materialu za 39zl i mam z tego pół wyprawki 😅 dowiem sie jaka płeć i zaczynam szyć. Dla corki szylam ciuszki, kocyki, otulacz do fotelika itd.
Teraz mam takie cudne wzory, beda zestawy czapka/turban i chusta dla Amelki na wiosne 🥰Zobacz załącznik 1236656
Piękne materiały! ♡
Zazdroszcze fachu z ręku ;)
 
Oczywiście że pierwszą ciąża to nowość, więc po to jest to forum aby 'starsze' koleżanki mogły uspokoic te nowe, że brak objawów to nie zły objawy;)
Ja pamiętam w pierwszej ciąży stresowałam się, bo były dni, że nie czułam ruchów dziecka, a u innych koleżanek z forum tego nie były, wręcz narzekały na zbyt ruchliwe dzieci. Tak więc trzeba pamiętać, że ciąża to naprawdę kwestia bardzo indywidualna, warto wsłuchać się w swój organizm. No i spokój przede wszystkim;)
ja się denerwuje dzisiaj tym,ze zawsze miałam dużo wydzieliny z pochwy a dzisiaj jest jej mniej 😔 kurde czemu nie mogę się nie denerwować 😄
 
Pomocy! Dzisiaj mnie wzięło na przemyślenia i strach przed tym,ze coś z dzieciaczkiem będzie nie tak [emoji17] jestem obecnie w 9+5 kiedy wg Was wejdziemy w ten „bezpieczniejszy” okres?
Mnie znowu chwytają durne myśli typu, że jutro na wizycie uslyszę że serduskzo nie bije, albo że puste jajo itp. Jutro mam 7+5....ale gdyby bylo puste jajo cyz serduszko s8ę zatrzymało, to chyba bym plamiła albo chociaż jakieś dziwne bóle brzucha bym miała? Kurde, jutro do 10 to milion durnych myśli mi przez głowę przejdzie pewnie.
 
Też miałam takie myśli, szczególnie ze od 3 dni dość intensywnie boli mnie brzuch, dzisiaj przy okazji badan ginekolog zrobila mi usg i jest wszystko w porządku,także nie zamartwiaj się nawet jeżeli będziesz miała chociażby takie objawy jak ja, musimy wierzyć ze bedzie dobrze [emoji4]
My chyba będziemy się uspokajać, jak już ruchy będziemy cuzć, cyzli w sumie pryz dobrych wiatrach za 2 miesiące bedzie sie powoli część dziewczyn uspokajać euchami właśnie. Ja w pierwszje ciazy ruchy w 16 tygodniu pocuzlam, liczę na to że teraz podobnie bedzie, aczkolwiek wtedy mialam jakies 10-15 kilo mniej startowo na licnziku niż teraz, wiec ruchy mogę poczuć później....
 
Mnie znowu chwytają durne myśli typu, że jutro na wizycie uslyszę że serduskzo nie bije, albo że puste jajo itp. Jutro mam 7+5....ale gdyby bylo puste jajo cyz serduszko s8ę zatrzymało, to chyba bym plamiła albo chociaż jakieś dziwne bóle brzucha bym miała? Kurde, jutro do 10 to milion durnych myśli mi przez głowę przejdzie pewnie.
Ja też mam stracha odnośnie pustego jaja albo braku serduszka.
 
reklama
A co sądzicie o kupowaniu w ciucholandach? Ja osobiście sama sobie kupuje bo lubie takie grzebanie ;) Po drugie za szybko mi sie nudza ubrania żeby wydawać na nie bóg wie ile pieniędzy.
Ostatnio kupilam za grosze czyli 1zl czy 3 za szt ubranka dla maleństwa większość marki newbie ;) Mam juz cała torbę ;) Oczywiście na chłopczyka i dziewczynkę [emoji1787]Zobacz załącznik 1236619
Słodkie [emoji3059] też czasami lubię w limpkach grzebać, można tam calkiem fjane rzeczy dorwać. Ja się skuszę na takie zakupy po prenatalnych dopiero, żeby uczcić udane badanie :-)
 
Do góry