reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Czesc, tez rzadko się odzywam, ale albo czasu brak, albo okropne samopoczucie 😪 czy zapisujecie się na to badanie Nifty? Ja bym chyba się zdecydowała, ale czy bezpiecznie jest zapisac sie przez stronę internetową? I czy wybrać to badanie, czy Sanco? Poradźcie coś 😉
Ja robię usg prenatalne i do tego sanco, to mi zaproponował lekarz ale pewnie dlatego ze w jego szpitalu robią akurat to badanie. Myśle ze sanco i nifty to w zasadzie to samo, wiec chyba nie ma różnicy na które się zdecydujesz.
 
reklama
Ja też tylko usg robię, bo tak jak cześć z was mówi że pappa to tylko statystyki. Ja nie zniosłabym myśli przez 6miesiecy ze nosze chore dziecko i zastanawiała się każdego dnia jak sobie dam radę 😶
A co do tej wizyty o której wam mówiłam, zdecydowałam że pójdę w sobotę czyli po 2tyg od ostatniej i 2tyg przed następna. Niech sprawdzi powie że jest Oki i już będzie mi lżej 😉 dzięki dziewczyny za odpowiedzi. W sumie macie rację że lepiej zrobić usg i być spokojna a nie ciągle się stresować 😉
Miłego dnia wszystkim! 😘
 
Wiek zwieksza ryzyko wystąpienia chorób. I historię chorób w rodzinie. Przecież chodzi o przekazywanie genów;) chociażby dlatego u kobiet powyżej 35 lat badania są refundowane. Gdyby wiek nie miał nic do rzeczy dlaczego by tak było?)

Może źle skonstruowałam zdanie :). Z wiekiem ryzyko wzrasta oczywiście, ale nie ma większego znaczenia czy mam 20/25/30 lat :) wady losowe nie liczą wieku. Chodzi mi o to, ze często dziewczyny piszą: ja mam dopiero 23 lata, nie robię badań. A wada losowa może się brzydko mówiąc „trafić” w każdym wieku. O to mi chodziło :)
 
Czesc, tez rzadko się odzywam, ale albo czasu brak, albo okropne samopoczucie 😪 czy zapisujecie się na to badanie Nifty? Ja bym chyba się zdecydowała, ale czy bezpiecznie jest zapisac sie przez stronę internetową? I czy wybrać to badanie, czy Sanco? Poradźcie coś 😉
Nie chce wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się że jedno z tych badań ma ubezpieczenie na wypadek błędu :)
 
Ja też tylko usg robię, bo tak jak cześć z was mówi że pappa to tylko statystyki. Ja nie zniosłabym myśli przez 6miesiecy ze nosze chore dziecko i zastanawiała się każdego dnia jak sobie dam radę 😶
A co do tej wizyty o której wam mówiłam, zdecydowałam że pójdę w sobotę czyli po 2tyg od ostatniej i 2tyg przed następna. Niech sprawdzi powie że jest Oki i już będzie mi lżej 😉 dzięki dziewczyny za odpowiedzi. W sumie macie rację że lepiej zrobić usg i być spokojna a nie ciągle się stresować 😉
Miłego dnia wszystkim! 😘
Oh! Pappa to bardzo ważne badanie :) statystyka odnośnie wyliczenia ryzyka wad. Z usg prenatalnym tworzy całość, to naprawdę ważne badanie.. :)
 
Witam drogie panie. Co tam dziisaj w planach obiadowych macie?
Miałam pierwotnie robić brązowy ryż i brokuła z filetem z kurczaka, ale jak na fejsie zobacyzlam zdjęcie zajedwabiście udekorowanych pierogów, zmieniłam zdanie. Dzisiaj robię ruskie [emoji23]

Dzisiaj u mnie 7+3, trochę ciągnie w podbrzuszu ale mam takie odcuzcie jakby mi wszystko tam się rozciągało i powiekszalo, cyce bolą w normie. Senność dzisiaj wyjątkowo łaskawa, tak samo jak i mdłości. Chwilo trwaj.
😂 ja właśnie dziś miałam na nie ochotę i zjadłam 2 talerze + kwaśnica
 
Tak, to prawda;) jedynie z wiekiem ryzyko rośnie, ale nawet zdrowa 20 latka może urodzić chore dziecko.
Może źle skonstruowałam zdanie :). Z wiekiem ryzyko wzrasta oczywiście, ale nie ma większego znaczenia czy mam 20/25/30 lat :) wady losowe nie liczą wieku. Chodzi mi o to, ze często dziewczyny piszą: ja mam dopiero 23 lata, nie robię badań. A wada losowa może się brzydko mówiąc „trafić” w każdym wieku. O to mi chodziło :)
 
O to jednak działają te suwaczki!
A dobra ale chyba tylko przez przeglądarkę a w aplikacji nie działają a wygodniej mi się korzysta przez apke[emoji52]
 
reklama
u mnie dzisiaj dorsz na spaghetti z cukinii :)
Ja zaczęłam 9 tydzień i czuje się nadal super, zero objawow wiec korzystam zaraz idę pobrodzic w śniegu i po zapas dupka i nowe suplementy bo stare wyjadlam :-)
Ja póki co łykam kwas foliowy i magnez z b6, zapytam się gina na wizycie czy mam jednak brać jakiś zestaw witamin. Dość popularne widzialam falvit mama czy pregna plus.. Zobacyzmy, 14 lat temu w ciąży z córką falvit łykałam.
 
Do góry