reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
A mięso miałaś ze sklepu czy od kogoś np. z wioski (zbadane/niezbadane)? Zobacz na etykietce jakie ma certyfikaty jakości i może to Ciebie uspokoi. Ja osobiście pewnie bym powtórzyła test na toxo (ale ja jestem panikarą); kiedy masz następną wizytę? Może jak Ci lekarz zleci jakieś badania z krwi to dodatkowo dołożysz te na toxo. Jak złapałaś to się wyleczysz. Niestety nie wiem jaka jest szansa złapać w opisany Ciebie sposób, ale jak dobrze myślę to mięso musiałoby mieć te cysty toxoplazmozowe. Może też to akurat mężowi się trafił ten niedosmażony kawałek, a Twoje były OK 🤔
ja teraz na początku ciąży jeszcze o niej nie wiedząc jadłam 2x pizzę z szynka parmenska i burgera z lejącym jajkiem i różowym mięsem w środku i na badaniach toksoplazmoza ujemna... wiem, ze trzeba uważać, ale spokojnie, bo popadniemy w paranoje
 
W ogóle uwielbiam szynkę parmenska, sery pleśniowe, oscypki, korbacze, całe życie ze zwierzętami i nie przeszłam toxo.. ostatnio jak się zapytałam lekarza co mam zrobić, żeby uniknąć zarażenia tą cytomegalią to mi powiedział, ze unikać kontaktów z ludźmi 🙉 4 lata pracowałam na kasie, ciągle kontakt z brudnymi pieniądzami itp i się nie zaraziłam.. normalnie nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać 🤦‍♀️
 
W ogóle uwielbiam szynkę parmenska, sery pleśniowe, oscypki, korbacze, całe życie ze zwierzętami i nie przeszłam toxo.. ostatnio jak się zapytałam lekarza co mam zrobić, żeby uniknąć zarażenia tą cytomegalią to mi powiedział, ze unikać kontaktów z ludźmi [emoji86] 4 lata pracowałam na kasie, ciągle kontakt z brudnymi pieniądzami itp i się nie zaraziłam.. normalnie nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać [emoji2356]

Mnie dzisiaj lekarka powiedziała, ze nawet mimo ze mam przeciwciała to cytomegalia i tak się można zarazić [emoji2370]
A co do toxo, to tez jadłam wiele razy surowe mięso i nie chorowałam, no ale jednak tatara i steka sobie w ciąży odmawiam, chociaż smutno mi z tego powodu :( ale i tak podobno łatwiej to złapać z niemytych warzyw i owoców.
 
W ogóle uwielbiam szynkę parmenska, sery pleśniowe, oscypki, korbacze, całe życie ze zwierzętami i nie przeszłam toxo.. ostatnio jak się zapytałam lekarza co mam zrobić, żeby uniknąć zarażenia tą cytomegalią to mi powiedział, ze unikać kontaktów z ludźmi 🙉 4 lata pracowałam na kasie, ciągle kontakt z brudnymi pieniądzami itp i się nie zaraziłam.. normalnie nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać 🤦‍♀️
To u mnie to samo oprócz oscypkow 😂😂😂
 
Hej dziewczyny, ja wprawdzie termin mam na 28 sierpnia ale jakoś tak bliżej mi terminem porodu do Was niż do większości sierpniówek dlatego tak u Was tu od jakiegoś czasu goszczę😊to moja druga ciąża, w domu już czteroletni synek😊mam do Was pytanie. Byłam dzisiaj na wizycie u mojej Pani ginekolog. I w trakcie badania obie w tym samym czasie dostrzegłyśmy między nóżkami Dzidziusia... siusiaka! Był naprawdę mocno zauważalny i wyglądał jak odrobinę krótsza trzecia noga. Pani doktor zaczęła się śmiać że powiększy się mój męski świat. Ja bardzo bym się ucieszyła,ale obecnie jestem w 11+1 i szczerze nie jestem przekonana czy na tym etapie można cokolwiek powiedzieć na temat płci. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?
 
Hej dziewczyny, ja wprawdzie termin mam na 28 sierpnia ale jakoś tak bliżej mi terminem porodu do Was niż do większości sierpniówek dlatego tak u Was tu od jakiegoś czasu goszczę[emoji4]to moja druga ciąża, w domu już czteroletni synek[emoji4]mam do Was pytanie. Byłam dzisiaj na wizycie u mojej Pani ginekolog. I w trakcie badania obie w tym samym czasie dostrzegłyśmy między nóżkami Dzidziusia... siusiaka! Był naprawdę mocno zauważalny i wyglądał jak odrobinę krótsza trzecia noga. Pani doktor zaczęła się śmiać że powiększy się mój męski świat. Ja bardzo bym się ucieszyła,ale obecnie jestem w 11+1 i szczerze nie jestem przekonana czy na tym etapie można cokolwiek powiedzieć na temat płci. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

U mnie lekarka określiła płeć na prenatalnych w poprzedniej ciąży, to było mniej więcej 12+3, wiec w sumie tydzień później niż u Ciebie. Podobno chłopców łatwiej zauważyć ;)
 
Hej dziewczyny, ja wprawdzie termin mam na 28 sierpnia ale jakoś tak bliżej mi terminem porodu do Was niż do większości sierpniówek dlatego tak u Was tu od jakiegoś czasu goszczę😊to moja druga ciąża, w domu już czteroletni synek😊mam do Was pytanie. Byłam dzisiaj na wizycie u mojej Pani ginekolog. I w trakcie badania obie w tym samym czasie dostrzegłyśmy między nóżkami Dzidziusia... siusiaka! Był naprawdę mocno zauważalny i wyglądał jak odrobinę krótsza trzecia noga. Pani doktor zaczęła się śmiać że powiększy się mój męski świat. Ja bardzo bym się ucieszyła,ale obecnie jestem w 11+1 i szczerze nie jestem przekonana czy na tym etapie można cokolwiek powiedzieć na temat płci. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?
Hej, w mojej poprzedniej ciąży córcia pokazała cipcie coprawda później bo ok 16tyg ale było widać elegancko ;)
 
reklama
Hej dziewczyny, ja wprawdzie termin mam na 28 sierpnia ale jakoś tak bliżej mi terminem porodu do Was niż do większości sierpniówek dlatego tak u Was tu od jakiegoś czasu goszczę😊to moja druga ciąża, w domu już czteroletni synek😊mam do Was pytanie. Byłam dzisiaj na wizycie u mojej Pani ginekolog. I w trakcie badania obie w tym samym czasie dostrzegłyśmy między nóżkami Dzidziusia... siusiaka! Był naprawdę mocno zauważalny i wyglądał jak odrobinę krótsza trzecia noga. Pani doktor zaczęła się śmiać że powiększy się mój męski świat. Ja bardzo bym się ucieszyła,ale obecnie jestem w 11+1 i szczerze nie jestem przekonana czy na tym etapie można cokolwiek powiedzieć na temat płci. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?
Hmmm dziwne trochę żeby w tym czasie miał już takiego „ dużego” . Ja mam takie zdjęcie z usg gdzie go właśnie mocno widać ale to było w 16 tyg bodajże . No ale kto wie, wkońcu lekarz się zna.
 
Do góry