reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

I tak przez kolejne 7 mies [emoji28] ja sie juz boje iść spać..bo znowu bwde miala koszmary [emoji3064]
Haha a weź mi nie pryzpominaj [emoji1787] w ciazy z corką jakoś to bylo, zaparcia mialam tylko na poczatku chyba wlasnie. Ale pamietam, ze bardziej mnie przy tym brzuch bolal niż poza ciążą.
 
reklama
U mnie wczoraj tak było 😞 dzisiaj wypiłam dużo więcej wody, wmuszam ją w siebie, bo mam z tym ogromny problem przez rewolucje żołądkowe, ale jest dużo lepiej z mdłościami. Moja lekarka mówiła, żeby jak najwięcej pić, bo to teraz jest bardzo ważne. Może za mało pijesz?
Właśnie wodę mam non stop obok siebie, mięta jeszcze trochę daje radę.
 
Odpowiedz osoby bardziej znającej się na temacie, czyli grill można ale odpowiednio przygotowany, poza tym dym z grilla jest szkodliwy

No i zastanawiam sie jak odpowiednio przygotowac kielbaski, aby nie mialy stycznosci z dymem, wlasnie tym co jest szkodliwe 🤔 skoro tacki nie, to?
Oczywiscie pomijajac elektryczny, bo nie o takim mowa.
 
Oj z jedzeniem koszmar. Ja generalnie bezmięsna, wiele lat byłam wegetrianką. Teraz czasem zdarza mi się rybę, owoce morza, które zwyczajnie lubię. Mięso praktycznie nie. Tym bardziej teraz mi śmierdzi 🙈 generalnie wszystko co smażone... Najgorsze, że ulubione potrawy mnie też odrzucają. W pierwszej ciąży też się męczyłam, ale nie aż tak. 🤔 Mam wode, herbatki, imbirowe gumy pregna vomi, cuda różne, a i tak 🤮🤮🤮
 
Specem nie jestem, tylko przekazujeto co dostepne jest w internecie na ten temat 😉
Mysle, ze ty takze nie jestes, abyna 100 proc napisac ze Nie,nie jest...

"Okazuje się, że jedzenie potraw z grilla może być gorsze niż… palenie papierosów. Jak informuje Gazeta Olsztyńska, 200 gramów kiełbasy przyrządzonej na grillu węglowym dostarcza nam 100 razy więcej szkodliwych substancji niż 20 wypalonych papierosów."
Gazeta Olsztyńska nie jest badaniem naukowym. Nie twierdzę, że jedzenie z grilla jest zdrowe - nie, nie jest. Ale stwierdzenie, że palenie papierosów jest mniej szkodliwe, to jakiś odlot. Takiego twierdzenia nie popierają dostępne badania naukowe. Nie jest to moja dziedzina, ale jestem pracownikiem naukowym na Uniwersytecie i wydaje mi, że potrafię odróżnić naukę i rzetelne badania od chwytliwych frazesów. Palenie jest wyjątkowo szkodliwe. Zjedzenie kiełbaski z grilla, raz na jakiś czas na pewno takiej krzywdy nie wyrządzi. Z lekcji chemii można się dowiedzieć o szkodowości kontaktu aluminium z wysoką temperaturą, zresztą nie ważne, chce jedynie powiedzieć:

jeśli mamy wybierać między kiełbasą a fajką - zdecydowanie lepiej zjeść kiełbachę. Zdziwię się, jeśli Twój lekarz stwierdzi inaczej. A stać pod grillem, czy ogniskiem nigdy nie jest dobre. Aż dziw, że człowiek się tak świetnie zaczął rozwijać po "wymyśleniu" ognia... ;-)
 
Współczuję cię bo ja paliłam od 16 roku życia jako zbuntowana gówniara a potem każda próba rzucenia kończyła się strasznym obniżeniem nastroju. To było straszne. Na szczęście poznałam męża i mi zabronił i tak już 12 lat nie palę. I wiem że rzucić to nic tylko to przetrwać . Dajesz radę?? No masz motywację w końcu 😉
Wiesz co ja paliłam od 12 lat także... po radości z dwóch kresek przyszedł płacz że nie mogę palić... zapalilam tamtego dnia wieczorem ostatniego papierosa. Nie pale 11 dni i szczerze mam wrażenie jakbym pare lat nie paliła. Pierwszy dzien, drugi było ciężko ale stwierdziłam że bardziej mnie zjedzą wyrzuty sumienia niż mój głód nikotynowy. Pierwszy tydzien w ogóle miałam płaczliwy. Teraz mnie w ogóle nie ciągnie. Depresja, smutek związany z rzucaniem palenia ponoć mija całkiem po 3, 4 tygodniach a ja mam wrażenie że juz mi minęło, może to ciąża tak działa 😍
 
reklama
Kogo też tak okrutnie męczą mdlosci? Wymiotowałam tylko raz, ale niedobrze jest mi dosłownie cały czas :( wszystko śmierdzi, a rano wchodzi tylko kaszka bobovita 🙈😁 jakbym była na nieustającym kacu 🤔😬
Mam podobnie. Nie wymiotowalam jeszcze ale niedobrze jest mi cały czas🙄
Niby zrobilam ten suwaczek, ale jak zrobić aby byl w podpisie caly czas?

oar8yx8dkiq349rj.png
Też do tego jeszcze nie doszłam🤔
 
Do góry