reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny czy piersi tez raz Was bolą bardziej raz mniej ? Wczoraj miałam bardzo obolałe wręcz nie mogłam ich dotknąć a dzisiaj czuje tylko delikatny ból przy ucisku... i już sobie wkręcam ze objawy ciąży ustępują
Mnie bolą caly czas tak samo, cholernie mocno, ale brakiem objawów sie nie przejmuj 😊 to dosc normalne,mijają i wracają, raz zle raz dobrze 😁
 
reklama
Ja chyba nie będę nic kupować ciążowego. Poprzednią ciążę też przechodzilam w normalnych ciuchach, a miałam naprawdę ogromny brzuch pod koniec. Jedynie co to miałam pas ciążowy ala tuba za 20zl i nosiłam na początku swoje spodnie i spódnice rozpiete i ten pas na brzuchu to trzymał i zaslaniał rozpięcie. Teraz już też czekam za przesyłką z allegro. A największy brzuch miałam latem, kiedy już można chodzić w sukienkach i nosiłam normalne.

Dobrze, że zrobiłaś posiew. Wszytko bedzie jasne. Mocz to coś z czym miałam problem w każdej ciąży. Cały czas bakterie, leukocyty, antybiotyki. Dzieci urodziły się zdrowe, ale nieraz co 2 tygodnie latałam z kubeczkiem do badania. Dopiero jak zrobiłam posiew lekarz dobrał odpowiedni antybiotyk i się skończyło.

Jak na ten etap to ładnie widać moim zdaniem. U mnie było pusto w skończonych 7 tyg. wg OM, a 5+6 wg. USG. Tydzień później słyszałam serduszko, ty na pewno też usłyszysz.

Masz rację, często przez złe pobranie niepotrzebny stres, a powinno się robić tak jak mówisz. Tylko tutaj nie sądzę, że to skutek złego pobrania, bo ono wpływa na zafałszowanie liczby bakterii, a tu są jeszcze leukocyty znacznie podwyższone więc pewnie jest jednak jakaś infekcja. Oczywiście to częsty problem u ciężarnych więc nie ma co panikować od razu, tylko słychać lekarza.
Dziękuje za wskazówki. Tutaj w Malezji maja swoje widzimisie. Np badanie do moczu nie musi być z pierwszego porannego moczu, wzięłam swój podobnie pobrany jak opisałaś, to kobieta kubeczka nie chciała przyjąć, bo ponad godzinę miał i wg niej to za długo. Jaja jak berety, może było żre pobrane jak musiałam w szpitalnej toalecie, ale teraz skończyłam póki co z proszkami do picia :p
Wykończą mnie tutejsze „standardy”. Naprawdę kobietki, Polska i ginekologia to jest poziom...
 
Też próbuję ustawić suwaczek, ale nie wiem czy wyszedł.
Byłam na wizycie w tygodniu, ale to na NFZ, wiec bez USG, tylko na chwilke miałam podgląd czy serduszko bije i bije 😍 ale ile i jak to juz nie wiem. Takie prawdziwe bedę miala w poniedziałek :) a prenatalne mam zapisane na 11 marca i to bedzie 13t1d i się zastanawiam, czy to nie za późno???
 
Cześć dziewczyny.Wg OM 7 tydzień. Od poniedziałku mam plamienia. Nie są mocne, widoczne tylko na papierze, lekko brazowe i widoczne tylko ciągu dnia. Nie mam żadnych dolegliwości bólowych. Lekarz przepisał luteinę 3x dziennie pod język i kazał się obserwować. Dzisiaj byłam na kontroli, upławy się utrzymują. Raz mniej a raz bardziej widoczne. Nie mam krwiaka. Natomiast pojawiła się akcja serca. Nie obyłoby się jednak bez jakiegoś ALE. A no właśnie.. Lekarz powiedział, że maleństwo jest jednak troszkę malutkie jak na 7tc. O ile się nie mylę to niecały 1cm i że mogłoby być więcej płynu w pęcherzyku. Oczywiście jestem świadoma zagrożenia jakie niesie za sobą takie plamienie.. Lekarz mówi, że ryzyko poronienia jest większe niż przy "statystycznej" ciąży , ale równie dobrze wszystko może być w porządku... Zglupieje...
 
Dziękuje za wskazówki. Tutaj w Malezji maja swoje widzimisie. Np badanie do moczu nie musi być z pierwszego porannego moczu, wzięłam swój podobnie pobrany jak opisałaś, to kobieta kubeczka nie chciała przyjąć, bo ponad godzinę miał i wg niej to za długo. Jaja jak berety, może było żre pobrane jak musiałam w szpitalnej toalecie, ale teraz skończyłam póki co z proszkami do picia :p
Wykończą mnie tutejsze „standardy”. Naprawdę kobietki, Polska i ginekologia to jest poziom...
A skąd ty się znalazłaś tak daleko ?? 😊
 
Dziękuje za wskazówki. Tutaj w Malezji maja swoje widzimisie. Np badanie do moczu nie musi być z pierwszego porannego moczu, wzięłam swój podobnie pobrany jak opisałaś, to kobieta kubeczka nie chciała przyjąć, bo ponad godzinę miał i wg niej to za długo. Jaja jak berety, może było żre pobrane jak musiałam w szpitalnej toalecie, ale teraz skończyłam póki co z proszkami do picia :p
Wykończą mnie tutejsze „standardy”. Naprawdę kobietki, Polska i ginekologia to jest poziom...

Jeśli wyszły Ci podwyższone leukocyty to to jest raczej infekcja, gdyby by same bakterie to można podejrzewać, że zle pobrane.
 
reklama
Do góry