reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny czy piersi tez raz Was bolą bardziej raz mniej ? Wczoraj miałam bardzo obolałe wręcz nie mogłam ich dotknąć a dzisiaj czuje tylko delikatny ból przy ucisku... i już sobie wkręcam ze objawy ciąży ustępują
Mnie bolą caly czas tak samo, cholernie mocno, ale brakiem objawów sie nie przejmuj 😊 to dosc normalne,mijają i wracają, raz zle raz dobrze 😁
 
reklama
Ja chyba nie będę nic kupować ciążowego. Poprzednią ciążę też przechodzilam w normalnych ciuchach, a miałam naprawdę ogromny brzuch pod koniec. Jedynie co to miałam pas ciążowy ala tuba za 20zl i nosiłam na początku swoje spodnie i spódnice rozpiete i ten pas na brzuchu to trzymał i zaslaniał rozpięcie. Teraz już też czekam za przesyłką z allegro. A największy brzuch miałam latem, kiedy już można chodzić w sukienkach i nosiłam normalne.

Dobrze, że zrobiłaś posiew. Wszytko bedzie jasne. Mocz to coś z czym miałam problem w każdej ciąży. Cały czas bakterie, leukocyty, antybiotyki. Dzieci urodziły się zdrowe, ale nieraz co 2 tygodnie latałam z kubeczkiem do badania. Dopiero jak zrobiłam posiew lekarz dobrał odpowiedni antybiotyk i się skończyło.

Jak na ten etap to ładnie widać moim zdaniem. U mnie było pusto w skończonych 7 tyg. wg OM, a 5+6 wg. USG. Tydzień później słyszałam serduszko, ty na pewno też usłyszysz.

Masz rację, często przez złe pobranie niepotrzebny stres, a powinno się robić tak jak mówisz. Tylko tutaj nie sądzę, że to skutek złego pobrania, bo ono wpływa na zafałszowanie liczby bakterii, a tu są jeszcze leukocyty znacznie podwyższone więc pewnie jest jednak jakaś infekcja. Oczywiście to częsty problem u ciężarnych więc nie ma co panikować od razu, tylko słychać lekarza.
Dziękuje za wskazówki. Tutaj w Malezji maja swoje widzimisie. Np badanie do moczu nie musi być z pierwszego porannego moczu, wzięłam swój podobnie pobrany jak opisałaś, to kobieta kubeczka nie chciała przyjąć, bo ponad godzinę miał i wg niej to za długo. Jaja jak berety, może było żre pobrane jak musiałam w szpitalnej toalecie, ale teraz skończyłam póki co z proszkami do picia :p
Wykończą mnie tutejsze „standardy”. Naprawdę kobietki, Polska i ginekologia to jest poziom...
 
Też próbuję ustawić suwaczek, ale nie wiem czy wyszedł.
Byłam na wizycie w tygodniu, ale to na NFZ, wiec bez USG, tylko na chwilke miałam podgląd czy serduszko bije i bije 😍 ale ile i jak to juz nie wiem. Takie prawdziwe bedę miala w poniedziałek :) a prenatalne mam zapisane na 11 marca i to bedzie 13t1d i się zastanawiam, czy to nie za późno???
 
Cześć dziewczyny.Wg OM 7 tydzień. Od poniedziałku mam plamienia. Nie są mocne, widoczne tylko na papierze, lekko brazowe i widoczne tylko ciągu dnia. Nie mam żadnych dolegliwości bólowych. Lekarz przepisał luteinę 3x dziennie pod język i kazał się obserwować. Dzisiaj byłam na kontroli, upławy się utrzymują. Raz mniej a raz bardziej widoczne. Nie mam krwiaka. Natomiast pojawiła się akcja serca. Nie obyłoby się jednak bez jakiegoś ALE. A no właśnie.. Lekarz powiedział, że maleństwo jest jednak troszkę malutkie jak na 7tc. O ile się nie mylę to niecały 1cm i że mogłoby być więcej płynu w pęcherzyku. Oczywiście jestem świadoma zagrożenia jakie niesie za sobą takie plamienie.. Lekarz mówi, że ryzyko poronienia jest większe niż przy "statystycznej" ciąży , ale równie dobrze wszystko może być w porządku... Zglupieje...
 
Dziękuje za wskazówki. Tutaj w Malezji maja swoje widzimisie. Np badanie do moczu nie musi być z pierwszego porannego moczu, wzięłam swój podobnie pobrany jak opisałaś, to kobieta kubeczka nie chciała przyjąć, bo ponad godzinę miał i wg niej to za długo. Jaja jak berety, może było żre pobrane jak musiałam w szpitalnej toalecie, ale teraz skończyłam póki co z proszkami do picia :p
Wykończą mnie tutejsze „standardy”. Naprawdę kobietki, Polska i ginekologia to jest poziom...
A skąd ty się znalazłaś tak daleko ?? 😊
 
Dziękuje za wskazówki. Tutaj w Malezji maja swoje widzimisie. Np badanie do moczu nie musi być z pierwszego porannego moczu, wzięłam swój podobnie pobrany jak opisałaś, to kobieta kubeczka nie chciała przyjąć, bo ponad godzinę miał i wg niej to za długo. Jaja jak berety, może było żre pobrane jak musiałam w szpitalnej toalecie, ale teraz skończyłam póki co z proszkami do picia :p
Wykończą mnie tutejsze „standardy”. Naprawdę kobietki, Polska i ginekologia to jest poziom...

Jeśli wyszły Ci podwyższone leukocyty to to jest raczej infekcja, gdyby by same bakterie to można podejrzewać, że zle pobrane.
 
reklama
Do góry