reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

witam się późną porą
nadrobiłam trochę Was dziewczyny

mi kręgosłup daje bardzo znać o sobie, stać w jednym miejscu czy siedzieć w jednej pozycji - nie ma opcji, po chwili przy zmianie pozycji boli odcinek krzyżowy, także się kiwam bujam rozciągam, ma któraś podobnie, jakieś rady?

ja dziś byłam u lekarza u którego planuję ciążę prowadzić
miałam drugie usg z którego wyszło 6t6d, ludek ok 9 mm :)
lekarz powiedział, że wszystko jest tak jak trzeba..... ale oczywiście najbliższe 8/9 miesięcy to będzie strach i obawy po prostu
w poniedziałek idę na pobranie

trzymajcie się ciepło
 
reklama
@Elodia zapisałaś się już do Medi? [emoji1319]
Pytanie mam laski która korzysta z Medicoveru, czy przy prenatalnych tez pobierają tam z automatu krew? Wg pakietu mam jakieś pappa w pakiecie ale nie wiem czy to dodatkowe skierowanie czy to zupełnie inne badanie. Akurat w tym jestem zielona jak trawa na boisku jakby któraś mogła wyjaśnić to czekam na info. Mam skierowanie tylko na usg 11-14tydz ale koleżanka pytała czy to tez badanie z krwi mam i zgłupiałam [emoji1787]

Pakiet mam ważny od 1 lutego, i dopiero 1 lutego będę mogła sję umówić.

A to 0renatalne w Medicover jest też w ramach pakietu czy trzeba już osobno dopłacać?
 
Piatka :). U nas w marcu byłby rok od pierwszych staran. A udalo sie za ósmym stymulowanym cyklem ;).
My w sum8e bez żadnej stymulacji, jedyn8e miedzy świętami a 4 stycznia to praktycznie codziennie działaliśmy i to najwyraźniej było skiteczne :-) a powiedzieliśmy sobie, że jesli by się teraz znowu nie udalo to będziemy się badać.
 
Dziewczyny a jak to z tym kwasem jest. Biorę folik który ma 0,4 mg kwasu. A narzeczony dokupił mi Mama Dha czy jakoś tak w którym są witaminy ale kwas również dawka dzienna 0,4 mg (0,2 po 1 tablecie 2x dziennie). Nie biorę narazie tego bo czy 0,8 mg kwasu dziennie to nie za duzo skoro dzienna dawka to 0,4? Na niektórych stronach pisze że nadmiar kwasu w ciąży jest wydalany z moczem i nie jest to niebezpieczne a na innych że może powodować autyzm. Więc jak to jest...
Po co brać 2x więcej niż jest zalecane ? Odstaw :-)
 
Odebrałam wyniki moczu i się okazało, ze leukocyty wyszły mi powyżej 20, a norma to 8... niby jakiejś supwr nadwyżki nie ma, ale się stresuje. Dostałam saszetki do picia na trzy dni i dzisiaj jeszcze przesiew moczu - któraś z Was może spotkała się z taka sytuacja? :(
 
Odebrałam wyniki moczu i się okazało, ze leukocyty wyszły mi powyżej 20, a norma to 8... niby jakiejś supwr nadwyżki nie ma, ale się stresuje. Dostałam saszetki do picia na trzy dni i dzisiaj jeszcze przesiew moczu - któraś z Was może spotkała się z taka sytuacja? :(
Kurczę ja jeszcze nie robiłam moczu wogole 😐
 
Miałam w planach iść dzisiaj na badanie krwi i moczu ale całą noc nie spałam. Jak liczyłam barany to była jeszcze grubo po godz 3. Myślicie że lepiej próbować w inny dzień? Wyniki mogą być sfałszowane po zarwanej nocy?
 
Odebrałam wyniki moczu i się okazało, ze leukocyty wyszły mi powyżej 20, a norma to 8... niby jakiejś supwr nadwyżki nie ma, ale się stresuje. Dostałam saszetki do picia na trzy dni i dzisiaj jeszcze przesiew moczu - któraś z Was może spotkała się z taka sytuacja? :(
A co to za szaszetki? Jakiś antybiotyk typu monural czy coś innego? A inne parametry np. bakterie też masz poza normą?
 
reklama
Dzień dobry😊 Ja miałam wczoraj kiepskie samopoczucie, cały dzień bolała mnie głowa, snułam się jakoś bez sensu, a mój 2.5latek tak dawał czadu, że ciężko było odpocząć 😅 Co do brzucha to ja już w tamtym tygodniu wyjęłam z szafy spodnie ciążowe 🙈 I tak jak w pierwszej ciąży wyczekiwałam brzuszka, ( a pojawił się około 18tc) tak teraz mi się nie spieszy, a tu szybciej zaczyna odstawać. Przynajmniej ciepło w plecy jak się tę gumę podciągnie 🤣 Planujecie kupować typowo ciążowe ciuchy? Ja mam spodnie z poprzedniej ciąży( i to meeega polecam 👌), jakieś bluzki, ale teraz mam plan spróbować skompletować sobie ubrania na ten czas z normalnych działów. Jakieś oversizowe bluzki, kiecki, spódnice, leginsy. Myślicie, że da radę? Bo jakoś te ciążowe i nie są najpiękniejsze i cena też wyższa 🙄 Miłego dnia dla Was 🥰 dziś ktoś ma wizytę?
 
Do góry