reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Hej, ja miałam om 11.12 a owu 25.12 i apka pokazuje mi 5+2 a termin na 16.09. Ja tez najchętniej bym powiedziała córce ale się boje, dziś w ogóle mam gorszy dzień bo w zasadzie nie mam objawow, jedynie piersi bolą ale biorę progesteron wiec pewnie dlatego. Wizyta dopiero za 2 tyg, nie wiem jak wytrzymam ale staram się myśleć pozytywnie
Ja miałam om 11.12, owu 23.12 i apka pokazuje termin na 18.09:)
 
reklama
Zastrzyki dziewczyny y biorą bo mają chyba jakieś inne dolegliwości. Ja biorę też tylko kwas foliowy oraz witaminę D, ale to standardowo w zimie. Pierwsza córkę rodziłam w czerwcu 2019, do ginekologa chodziłam na nfz lub prywatnie, tego samego, zależy czy udało mi się zarejestrować termin na nfz , ale USG miałam na każdej wizycie o traktowanie takie samo, obojętnie czy prywatnie czy NFZ.
Masz trzy USG prenatalne, w 12-13 tygodniu, potem chyba 20 i ostatnie to nie wiem, bo nie robiłam ponieważ wszystko w dwóch pozostałych było ok, ale chyba koło 30ego tygodnia.
Lekarz na pierwszej wizycie powinien ci dać skierowanie na morfologię, mocz, TSH, nie wiem czy coś jeszcze. I w okolicach 24 tygodnia glukoza. I chyba tyle z takich 'waznych' badań;)
Dziewczyny proszę "uświadomcie" mnie [emoji23] ja swoje pierwsze dziecko rodziłam x lat temu. Wtedy nie było takich badań jak teraz, nie wykonywało się bety, badań prenatalnych itp. Usg miałam tylko dwa razy podczas ciąży. Jak czytam co Wy zażywacie, jakieś zastrzyki itp. to trochę się boję, że ja tylko kwas foliowy a u mnie ciąża zagrożona ze względu na wiek... Myślicie, że powinnam zmienić ginekologa, do którego chodzę od lat.
 
Hej dziewczyny :). Jak samopoczucie? Dziewczyny, ktore mialy om w okolicy 13-15.12, apki jaki tydzień Wam pokazują? Ja miałam om 13.12 owu 26/27.12, z apki termin 18.09, dziś 5+0 tydz a 22.01 wizyta (5+6 tydz). Za tydzień robimy przyjęcie urodzinowe naszej 7 latce i bedzie najbliższa rodzina. I w jakis fajny sposob powiemy im o groszku. Wczoraj pod wplywem chwili powiedzieliśmy o tym wszystkim naszej córce. Nie wiem czy dobrze, czy zle ze tak wszystko ale chyba dzięki temu zaczynam czuc, ze to ciąża :D. Staraliśmy sie od marca 2020 r. Od czerwca miałam stymulowane cykle. W listopadzie na dzień przed owu dowiedzialam sie, ze mam covid. W grudniu mialam ciśnienie ale nie az takie duze- chcialam zrobic pokowidowe badania. No ale mamy mały, świąteczny cud [emoji2962][emoji175][emoji1768]. Było mi okropnie przykro bo od lipca, co miesiąc dowiadywałam się o ciąży kogos bliskiego, w grudniu dowiedzialam sie, ze moja najblizsza kolezanka (42l) jest w ciąży. Troche mnie to "wyprowadziło z równowagi" ale jakoś byłam spokojna. W sylwestra poronila, nie było serduszka. Nie ukrywam, ze ta historia bardzo mnie dobila.. Pierwsza ciąża była piękna (planowana) ale bardzo nieświadoma zagrozenia, poronienia, chorób. Zrobilam test i widziałam,ze w styczniu urodze. A teraz? Od dwoch tyg odkad wiem o groszku to najchętniej owinelabym się folią bombelkowa.. planowalam pracować do konca marca ale mam bardzo stresująca pracę.. Jak w piątek dowiem sie, ze jest wszystko dobrze to powiem o tym w pracy ze przy kolejnej wizycie ide juz na zwolnienie.. I jak tu nie zwariować?!
Ja zamierzam powiedzieć starszej córce po potwierdzeniu przez lekarza 21.01. A w weekend dzieciaki pojadą na swięto dziadków w koszulkach z napisem np. Bede starszym bratem. Ciekawe czy od razu zauważą, bo w rodzinnie to nikt by sie pewnie tego nie spodziewał.
Dziewczyny proszę "uświadomcie" mnie 😂 ja swoje pierwsze dziecko rodziłam x lat temu. Wtedy nie było takich badań jak teraz, nie wykonywało się bety, badań prenatalnych itp. Usg miałam tylko dwa razy podczas ciąży. Jak czytam co Wy zażywacie, jakieś zastrzyki itp. to trochę się boję, że ja tylko kwas foliowy a u mnie ciąża zagrożona ze względu na wiek... Myślicie, że powinnam zmienić ginekologa, do którego chodzę od lat.
Nie ma reguły. Niektóre i po 20 mają problemy, inne po 40 żadnych. Jeżeli tylko wiek jest zagrozeniem to chyba nie ma co brać nic na zapas jak wszytko inne jest ok. Wiadomo trzeba się badać, pomyśleć o diagnostyce prenatalnej, dobrym USG pierwszego trymestru i połówkowym, ale pamiętaj, że skoro zaszłaś w ciążę to nie jesteś jeszcze babcią po menopauzie tylko młodą kobietą w wieku rozrodczym😉.
 
O jak miło :) pamietam ze bety tez miałyśmy podobne chociaż ta druga miałaś wyższa. A przypomnij kiedy idziesz do lekarza? Masz jakieś objawy? Ja w ogóle nie czuje żebym była w ciąży :/
Byłam już u lekarza 2 dni po spodziewanej miesiączce i tk był błąd No NIC nie było widać bo za wcześnie :( i się zestresowalam tylko.
W poniedziałek odbieram kolejna trzecia bete i musi być ponad tysiąc. Myśle ze pójdę dopiero jakoś 25.01 żeby już było serduszko tez 🙏🏻
ja tez objawów zero raczej :( tez mnie to martwi ale podobno tak może być
 
Byłam już u lekarza 2 dni po spodziewanej miesiączce i tk był błąd No NIC nie było widać bo za wcześnie :( i się zestresowalam tylko.
W poniedziałek odbieram kolejna trzecia bete i musi być ponad tysiąc. Myśle ze pójdę dopiero jakoś 25.01 żeby już było serduszko tez 🙏🏻
ja tez objawów zero raczej :( tez mnie to martwi ale podobno tak może być
Ja w poprzedniej ciąży, która niestety poroniłam biegałam na betę kilka razy, u lekarza byłam tez kilka i tyle to stresu mi przysporzyło ze tym razem stwierdziłam ze nie pozwolę na to, będzie co ma być. Damy radę 💪🏻
 
Dziewczyny proszę "uświadomcie" mnie [emoji23] ja swoje pierwsze dziecko rodziłam x lat temu. Wtedy nie było takich badań jak teraz, nie wykonywało się bety, badań prenatalnych itp. Usg miałam tylko dwa razy podczas ciąży. Jak czytam co Wy zażywacie, jakieś zastrzyki itp. to trochę się boję, że ja tylko kwas foliowy a u mnie ciąża zagrożona ze względu na wiek... Myślicie, że powinnam zmienić ginekologa, do którego chodzę od lat.

Na pewno z wiekiem ryzyko różnych powikłań jest większe, nie ma się co oszukiwać ;) ale to tylko ryzyko, nie znaczy, że musi nas to spotkać. Jeśli jesteś zdrowa, nie masz żadnych chorób przewlekłych, to nie musisz nic profilaktycznie zażywać (poza kwasem foliowym, moja gin jeszcze zaleca wit D i jod). Ja bym się skupiła na pilnowaniu tych badań podstawowych krwi i porządnym usg, przynajmniej te trzy razy, bo jednak to pozwala szybko wykryć różne nieprawidłowości i działać :)
 
Hej dziewczyny :). Jak samopoczucie? Dziewczyny, ktore mialy om w okolicy 13-15.12, apki jaki tydzień Wam pokazują? Ja miałam om 13.12 owu 26/27.12, z apki termin 18.09, dziś 5+0 tydz a 22.01 wizyta (5+6 tydz). Za tydzień robimy przyjęcie urodzinowe naszej 7 latce i bedzie najbliższa rodzina. I w jakis fajny sposob powiemy im o groszku. Wczoraj pod wplywem chwili powiedzieliśmy o tym wszystkim naszej córce. Nie wiem czy dobrze, czy zle ze tak wszystko ale chyba dzięki temu zaczynam czuc, ze to ciąża :D. Staraliśmy sie od marca 2020 r. Od czerwca miałam stymulowane cykle. W listopadzie na dzień przed owu dowiedzialam sie, ze mam covid. W grudniu mialam ciśnienie ale nie az takie duze- chcialam zrobic pokowidowe badania. No ale mamy mały, świąteczny cud [emoji2962][emoji175][emoji1768]. Było mi okropnie przykro bo od lipca, co miesiąc dowiadywałam się o ciąży kogos bliskiego, w grudniu dowiedzialam sie, ze moja najblizsza kolezanka (42l) jest w ciąży. Troche mnie to "wyprowadziło z równowagi" ale jakoś byłam spokojna. W sylwestra poronila, nie było serduszka. Nie ukrywam, ze ta historia bardzo mnie dobila.. Pierwsza ciąża była piękna (planowana) ale bardzo nieświadoma zagrozenia, poronienia, chorób. Zrobilam test i widziałam,ze w styczniu urodze. A teraz? Od dwoch tyg odkad wiem o groszku to najchętniej owinelabym się folią bombelkowa.. planowalam pracować do konca marca ale mam bardzo stresująca pracę.. Jak w piątek dowiem sie, ze jest wszystko dobrze to powiem o tym w pracy ze przy kolejnej wizycie ide juz na zwolnienie.. I jak tu nie zwariować?!
Ja mialam 13 ostatni okres. Dziś 4+6. Termin wyznaczony na 19 września.Tak jest wg lekarza[emoji846]Apka pokazuje mi dziś 5+0 ale ja sugeruje się tym co mówi lekarz. Wczoraj gin wysłał mnie na usg. Jestem już po [emoji846] Ciąża potwierdzona Pęcherzyk jest w macicy i już nawet było widać delikatna kropeczke w środku[emoji846]Po plamieniach nie ma śladu [emoji846]
 
reklama
Do góry