reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

A ja wam powiem z tymi datami om i usg, ze zawsze slyszalam, ze do konca 3 mies nie bierze sie pod uwage terminu z om...dopiero pozniej i to jak jest wiekszy czy mniejszy jak tydzien... do ksiazeczki zostal mi wpisany termin z OM przez polozna przed badaniem, wiec nawet nie wiedziala jaki termin by wyszedl z usg,ja akurat mam ten sam dzien wg om i usg, ale w necie tez znalazlam cos takiego...
"Jeśli termin porodu obliczony wg OM jest zbieżny z terminem otrzymanym w usg do 12tc, to obowiązujący jest termin porodu wg OM. Jeśli różnica w 12tc jest większa niż 7 dni, to obowiązuje termin porodu wg usg."

Jeśli to są niewielkie różnice to ok, ale są kobiety (np. ja), które maja nieregularne cykle, nawet po 40-50 dni, wiec wtedy ciężko byłoby wyznaczać tydzień ciąży zgodnie z OM. Bo to nie chodzi o termin porodu na tym etapie, ale właśnie raczej o to w którym jesteśmy tygodniu, bo obraz usg jest zupełnie inny w 6tc niż w 8 tc.
 
reklama
Ja już po wizycie, wszystko ok, Bobas ma ponad 3 cm, serduszko bije 176/min, a krwiak się zmniejszył :) jestem przeszczęśliwa!
IMG_5821.jpg
 
Dziewxzyny tak siedzę w pracy i rozmyślam....kiedy myślicie będzie nam widać brzuszek ?:) bo ja w 4 miesiącu dopiero zamierzam powiedzieć i się zastanawiam😅chociaż już teraz mam wzięty brzuch i nosze luźne ciuchy :)
Mi już teraz trochę widać brzuszek 🤭 w ostatniej ciąży rozeszły mi się mięśnie i niestety nie wróciły na miejsce. Dlatego myślę, że teraz szybciutko będzie widać 😊 idąc za przykładem dziewczyn kupiłam już w Lidlu leginsy i spodnie ciążowe 😉
 
@sky_84 gratuluje wizyty[emoji8]
Tez dzis mam wizytę wieczorem i lekki stresik już jest [emoji6]
Dziewczyny jak wy te ciążowe ciuszki szybko kupujecie [emoji16] ja jeszcze nawet nie pomyślałam żeby zacząć się za czymś rozglądać a wy już w szale zakupów [emoji1] muszę to zmienić! [emoji16]
Ja tez nie kupuje jeszcze [emoji6]
Dziewxzyny tak siedzę w pracy i rozmyślam....kiedy myślicie będzie nam widać brzuszek ?:) bo ja w 4 miesiącu dopiero zamierzam powiedzieć i się zastanawiam[emoji28]chociaż już teraz mam wzięty brzuch i nosze luźne ciuchy :)
Oj to juz indiwidualnie zalezy od kazdej kobiety. Ja w pierwszej ciazy ciazowe ciuchy zaczelam nosic jakos kolo 15 tygodnia. Teraz przed 12 tyg tez raczej nic nie kupuje bo mam jakies luzne leginsy w szafie wiec dopiero kupie raczej jak juz cos widac wiecej bedzie [emoji3]
A ja wam powiem z tymi datami om i usg, ze zawsze slyszalam, ze do konca 3 mies nie bierze sie pod uwage terminu z om...dopiero pozniej i to jak jest wiekszy czy mniejszy jak tydzien... do ksiazeczki zostal mi wpisany termin z OM przez polozna przed badaniem, wiec nawet nie wiedziala jaki termin by wyszedl z usg,ja akurat mam ten sam dzien wg om i usg, ale w necie tez znalazlam cos takiego...
"Jeśli termin porodu obliczony wg OM jest zbieżny z terminem otrzymanym w usg do 12tc, to obowiązujący jest termin porodu wg OM. Jeśli różnica w 12tc jest większa niż 7 dni, to obowiązuje termin porodu wg usg."
U mnie tez jest z OM wpisany na 19.09 ale ze ja 2 dni mialam pozniej owulacje i tak samo na usg wychodzi to raczej termin na 21.09 przypadnie. Tak tez i z synem mialam termin na 22.12 a przyszedl 24.12 [emoji3]
 
Jeśli to są niewielkie różnice to ok, ale są kobiety (np. ja), które maja nieregularne cykle, nawet po 40-50 dni, wiec wtedy ciężko byłoby wyznaczać tydzień ciąży zgodnie z OM. Bo to nie chodzi o termin porodu na tym etapie, ale właśnie raczej o to w którym jesteśmy tygodniu, bo obraz usg jest zupełnie inny w 6tc niż w 8 tc.
ja znowu słyszałam, ze najpewniej to stwierdzić po pierwszym usg, jak dzieciątko jest malutkie, bo potem każde rosnie w swoim tempie, jedne się rodzą 4,5kg a inne 2,5 i tez jest ok. Jak prowadziłam tamta ciąże u lekarki to z om miałam 03.02 a usg 15.02 a potem jeszcze po pierwszych prenatalnych mi wpisała 09.02 🤦‍♀️ jak się przepisałam do innego lekarza w 15 tyg to lekko zdezorientowany był, się zaśmiał, ze mam 3 terminy na karcie i jak robił usg to powiedział, ze on już tego tak dokładnie nie określi i ze będziemy się trzymać środkowego 09.02 🤣 w grudniu jak byłam na 3 prenatalnych jeszcze u innego doktorka to się zaśmiał że to dziecko jest dużo większe i on obstawia w styczniu poród. Koniec końców miałam wywoływany poród 17.02 czyli się sprawdziło z pierwszym usg, bo córce się nie spieszyło ;)
 
Mi już teraz trochę widać brzuszek 🤭 w ostatniej ciąży rozeszły mi się mięśnie i niestety nie wróciły na miejsce. Dlatego myślę, że teraz szybciutko będzie widać 😊 idąc za przykładem dziewczyn kupiłam już w Lidlu leginsy i spodnie ciążowe 😉
Jestem ciekawa czy jeszcze będą w Lidlu te spodnie,jutro np 🤔
 
Dziewczyny zaczęłam się martwić 😒 wczoraj wieczorem delikatnie pobolewalo mnie podbrzusze i dzisiaj tez ... zaraz z tych nerwów zwariuje,czy jest to normalne,bo macica się rozszerza czy coś się dzieje z bobo?😩
 
reklama
Dziewczyny zaczęłam się martwić 😒 wczoraj wieczorem delikatnie pobolewalo mnie podbrzusze i dzisiaj tez ... zaraz z tych nerwów zwariuje,czy jest to normalne,bo macica się rozszerza czy coś się dzieje z bobo?😩
norma, ja teraz tak aż nie odczuwam, ale z corka pamietam takie kłucia, że aż się w pół zginałam i wszystko było ok :)
 
Do góry