reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Dziewczyny, ja już zgłupiałam. Byłam w sobotę na wizycie u ginekologa i zwrócił uwagę na podwyższone tsh bo było 2.6. Porozmawiał z lekarzem endokrynologiem kazał zrobić Ft3, ft4, anty Tg i anty TPO i zgłosić się do niego na konsultscje. Zrobiłam dzis te badania, wszystkie są w normie i dodatkowo sprawdziłam tsh... I o dziwo spadło i jest teraz na poziomie 1.6.(badanie robione w tym samym laboratorium i o tej samej godzinie) Nie wiem teraz czy iść do endokrynologa czy dać sobie spokój... Bo widać wszystko jest Oki... Moge jeszcze jutro skontrolowac tsh ale nie wiem czy to a sens... Wizyta wstępnie zapisana na 04.02 i koszt o 250 zł. Więc. Nie wiem czy jest sens skoro jest wszystko ok... Co Wy byście zrobiły w takiej sytuacji?
Mówi się, że TSH bardzo skacze w ciąży. Myślę, że trzeba trzymać się planu i postępować zgodnie z zaleceniami lekarza :)
 
To jest właśnie chore i sama się zastanawiam ile w tym prawdy a ile nakręcania się nawzajem. Bo skoro masz na chorobowym wskazanie że możesz chodzić to jak to interpretowac?
Jak ktoś ma depresję i z tego powodu ma chorobowe to tym bardziej zamknięcie w domu i czekanie na panie z ZUS takiego człowieka dobije.
Znam osoby, które mają L4 co kilka tygodni, od różnych lekarzy. Kilku z nich na prawdę nie chce się pracować. Wszyscy wkoło wiedzą jak jest, a nigdy nie miały kontroli z ZUS. Bo co, bo krótkie chorobowe? Przecież ZUS wie o wszystkich, nie tylko o tych powyżej 33 dni.
Serio mnie to ciekawi jak w praktyce jest z tym kontrolowaniem chorobowych kobiet w ciąży. Ja jestem z typu osób, które stosują się do wszystkich zasad i przepisów, tak więc grzecznie siedzę w domu, ale co zrobić w sytuacji kiedy ZUS przyjdzie a ja będę spała i to będzie powód nieotwarcia drzwi?
Może któraś z was ma jakieś doświadczenia? :)
Ale na zwolnieniu lekarz zaznacza czy masz leżeć czy możesz chodzić
 
Dziewczyny , która z Was pracuje w kadrach? [emoji849]potrzebuje porady [emoji45]będę bardzo wdzięczna
 
Tez jestem w tym dobra 😊 dzisiaj byłam na badaniach krwi i babka do mnie ze krew wolno leci i może mam gęstą krew albo ciśnienie niskie. Jak usłyszałam gęsta krew tak do tej pory cały internet już przeczytany co się może wydarzyć... ehh czy w morfologii wyjdzie czy krew jest ok ?
Krew miałaś gęstą, bo za mało piłaś :-) dobrze jest wypić że 3 szklanki wody przed badaniem (nie longiem).
 
reklama
Do góry