reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

a nie masz możliwości załatwienia skierowania na badania prenatalne od innego lekarza? przykładowo ja chodzę prywatnie i mój lekarz dał skierowanie na to badanie. W innych prywatnych przychodniach które mają podpisane umowy z NFZ można uzyskać darmowe prenatalne. Jeśli miałaś opcję u niego uzyskać je za darmo to podejrzewam, że u innego lekarza też byś takie skierowanie mogła dostać :)
Powiem szczerze, że aż tak się w sumie nie zainteresowalam tematem[emoji848] Tu bym miała za darmo, bo mam całe prowadzenie ciąży w pakiecie, stąd brak opłat. A generalnie nie wiem czy jakieś wskazania medyczne pozwalalyby mi to zrobić w ramach NFZ, muszę o tym więcej poczytać, bo może faktycznie tak by dało rade [emoji848] dzięki za podrzucenie tematu :)
 
reklama
Hej dziewczyny my już tez po wizycie .
Wiec my jesteśmy w 5+5 i widzieliśmy pęcherzyk plus ciałko żółte i niby miejsce zaciemnione gdzie wg lekarza pojawi się zarodek [emoji2272]
Trochę się zestresowałam bo widziałam , ze dziewczyny w tym czasie widziały zarodki [emoji85]
Jeszcze przed sama wizyta pojawiły się u mnie plamienia brązowe wiec lekarz od razu luteinę zalecił :)
I teraz czekamy na wizytę która ma się odbyć 11 lutego [emoji85]
No do tego czasu to na bank dostanę w beret [emoji85][emoji85]

Chyba dla świetego spokoju tez zrobię sobie w następnym tygodniu betę żeby zobaczyć czy rośnie [emoji85]
Na pewno wszystko będzie dobrze, to jeszcze bardzo wczesna ciąża, więc na spokojnie pojawi się zarodek[emoji8] najgorsze jest to czekanie na kolejne wizyty... Mam wrażenie że teraz mój czas kręci się w sumie od wizyty do wizyty, tylko do tego odliczam... [emoji28]
 
Powiem szczerze, że aż tak się w sumie nie zainteresowalam tematem[emoji848] Tu bym miała za darmo, bo mam całe prowadzenie ciąży w pakiecie, stąd brak opłat. A generalnie nie wiem czy jakieś wskazania medyczne pozwalalyby mi to zrobić w ramach NFZ, muszę o tym więcej poczytać, bo może faktycznie tak by dało rade [emoji848] dzięki za podrzucenie tematu :)
Poniżej wklejam to co pisze na moim skierowaniu. Może z racji tego poronienia mogłabyś z jakimś ogarniętym lekarzem porozmawiać. Myślę, że warto ten temat obadać bo jest opcja zaoszczędzić :)

Badania prenatalne wykonuje się u kobiet w ciąży, które spełniają przynajmniej jeden z następujących warunków:​


  • ukończyły 35 lat
  • w czasie ciąży wynik badania USG lub badań biochemicznych jest nieprawidłowy, tzn wskazuje na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu,
  • w poprzedniej ciąży wystąpiła u nich aberracja chromosomowa płodu lub dziecka,
  • lekarz stwierdził strukturalne aberracje chromosomowe u ciężarnej lub u ojca dziecka,
  • lekarz stwierdził znacznie większe ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenowo lub wieloczynnikowo.
 
Witam serdecznie :) to moja pierwsza ciąża,nie do końca jestem w temacie i chciałabym się wspomóc poradami. W środę byłam u lekarza ponieważ od 3 tygodni krwawie. Okazało się ze w lewym jajniku doszło do pęknięcia naczynka,przy okazji dowiedziałam się ze widać w macicy jakis malutki czarny punkcik który prawdopodobnie może okazać się ciąża. Lekarz zalecił wykonanie testu ciążowego...no i zrobiłam 🥵 2 testy, oba pozytywne. Dzisiaj rano poleciałam na betę HCG-wynik 355. Mam zaplanowana kolejna wizytę u ginekologa w poniedziałek,mam nadzieje ze będzie coś widać 🥰
 
Na pewno wszystko będzie dobrze, to jeszcze bardzo wczesna ciąża, więc na spokojnie pojawi się zarodek[emoji8] najgorsze jest to czekanie na kolejne wizyty... Mam wrażenie że teraz mój czas kręci się w sumie od wizyty do wizyty, tylko do tego odliczam... [emoji28]
Tez tak mi leci właśnie 🙈😅 śmieje się ze nie dam rady tyle czekać i sobie przynajmniej krew zrobię dla spokoju 😅
 
Ja się czuje w niektórych momentach strasznie padnięta 🤪 momentalnie siedząc zachciewa mi się spać kilka razy dziennie. Pobolewa mnie trochę brzuch ale bez szału 😊 póki co próbuje sobie wszystko poukładać, mam wiele emocji w głowie,dopiero od wczoraj żyje z ta informacja :D ale plus jest taki,ze bez problemu po zrobieniu testu odstawiłam zupełnie papierosy,myślałam ze będzie gorzej a jak tam samopoczucie? 😊
 
Tez mam krwiaka, ale lekarka kazała odpoczywać i się nie stresować, powinno się wchłonąć. Niestety nic na to nie poradzimy, jedyne co to musimy o siebie dbać :)
I ja mam krwiaka i plamienia, biorę duphaston lekarz mówił ze jest mały wiec się wchłonie. Jak dzisiaj powiedziałam koleżance o ciąży to mówiła ze ona miała krwiaka kilkucentrymetrowego i przy odpoczynku i lekach wchłonął się clkowocie
 
reklama
Do góry