reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja mam problemy z myciem zębów, zwłaszcza jak je płuczę mam okropny odruch wymiotny... jak dla mnie mycie zębów to wieczorny dramat 😅

Pozwolę sobie ponowić pytanie, bo chyba zginęło gdzieś w gąszczu innych😅 czy macie może problem z bólem piesi, ale takim kłującym? Ja generalnie nie narzekam na ból piersi jako tako (co swego czasu było moja obawa, ale chyba taka moja natura w tej ciąży). Teraz zaczynaja pobolewac, ale właśnie bardziej kłuć.
jak to jest u Was? :)
Ja mam takie kłucia, i ciągnięcia i ból... a w ogóle to ze 2 rozmiary większe niż normalnie 😉
 
reklama
Ja mam problemy z myciem zębów, zwłaszcza jak je płuczę mam okropny odruch wymiotny... jak dla mnie mycie zębów to wieczorny dramat 😅

Pozwolę sobie ponowić pytanie, bo chyba zginęło gdzieś w gąszczu innych😅 czy macie może problem z bólem piesi, ale takim kłującym? Ja generalnie nie narzekam na ból piersi jako tako (co swego czasu było moja obawa, ale chyba taka moja natura w tej ciąży). Teraz zaczynaja pobolewac, ale właśnie bardziej kłuć.
jak to jest u Was? :)
Ja tak miałam w obu poprzednich ciążach i teraz też mi się powoli zaczyna. Takie podobne uczucie do tego co przy produkcji mleka. U mnie to normalne było ;)
 
Ale dzisiaj w wiadomościach mówili że tzn wczoraj... Ze nie wiele się w tej ustawie zmienia dalej będzie brana pod uwagę aborcja po gwałcie, w przypadku wady płodu, w przypadku zagrożenia życia matki i dziecka. Z tym że teraz podobno to lekarz ma decydować o sytuacji czy to jest konieczne czy nie... Ale chyba żadna kobieta dla żartu nie będzie chciała usuwać dziecka... Ja oczywiście też jestem za tym żeby każda z nas miała wybór, ale skoro w określonych przypadkach czyli w takich jak wyżej wymieniłam jest szansa... Ja już nie ogarniam... W każdej tv mówią co innego.

Mówili o nieodwracalnych wadach płodu... No dobra ja w tym nie siedzę zbytnio. Jestem za możliwością wyboru a sama nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na taki krok. Ale tak jak mówisz, każda kobieta powinna indywidualnie podjąć decyzję... Bo to ona będzie z tym żyła.
Co to za bełkot? No właśnie zmienia się bardzo dużo. Większość terminacji ciąży była właśnie z powodu nieodwracalnych uszkodzeń płodu (reszta przypadków była sporadyczna). Lekarz o niczym nie będzie mógł decydować, za pomoc w przerwaniu ciąży grozi 3 lata więzienia. A ta wstawka o usunięciu dla żartu to nie wiem co to jest.
To prawo to jest tragedia. Jesteśmy na poziomie Bangladeszu albo Burkiny Faso. Będzie z tego wiele tragedii.
 
Ostatnia edycja:
Co to za bełkot? No właśnie zmienia się bardzo dużo. Większość terminacji ciąży była właśnie z powodu nieodwracalnych uszkodzeń płodu (reszta przypadków była sporadyczna). Lekarz o niczym nie będzie mógł decydować, za pomoc w przerwaniu ciąży grozi 3 lata więzienia. A ta wstawka o usunięciu dla żartu to nie wiem co to jest.
To prawo to jest tragedia. Jesteśmy na poziomie Bangladeszu albo Burkiny Faso. Będzie z tego wiele tragedii.

Dokładnie tak:

Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży zezwalała na dokonanie aborcji w trzech przypadkach. Jednym z nich było właśnie duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Przepisy nadal dopuszczają możliwość przerywania ciąży w przypadku, gdy stanowi ona zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, a także gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża jest skutkiem czynu zabronionego m.in. gwałtu.
 
Co więcej większość specjalistów podkreśla, ze nawet w przypadku zagrożenia życia matki, lekarze mogą odmawiać aborcji w obawie przed karą.
Trzeba mieć tylko nadzieje, że żadnej z nas to tutaj nie dotknie osobiście, bo nawet wyjazd zagranice jest w tej chwili utrudniony.
 
Mnie przeraża jedno w związku z tymi ograniczeniami odnośnie aborcji. Niestety wydaje mi się że poniesie to za sobą problemy psychiczne wielu kobiet...
 
Dziewczyny a czy któraś z Was leczyła trądzik przed ciążą? Jak teraz wygląda stan waszej cery? Ja leczyłam maściami ale z retinolem w składzie , który w ciąży jest zabroniony. Lek odstawiłam, więc teraz trądzik powrócił z podwójna siłą [emoji849]
Ja mam ciągle z tym problem choć ostatnio się niczym nie "faszerował" tylko maść cynkowa, niewielki ilości w ciąży mozna
 
reklama
Do góry