reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny ja dziś zapomniałam że jestem w ciąży 😀 pojechałam rano do biedronki na zakupy,naładowałem cała siate taka dużą ciężką jak cholera i łap ja z ziemi do góry na wózek zakupowy
I jak ją podniosłam to sobie uświadomiłam że to trochę za ciężkie bo myślę że z 15 kg miała no szlag, mam nadzieję żetg dziś nie usłyszę że coś tam siedzi jakiś krwiak czy cuś
No ja się po prostu zbyt dobrze czuję chyba
Ja dopiero 5+2 ale martwię się ze brak dolegliwości 😬🤔też nie czuję w ciągu dnia że jestem w ciąży 😅czasem pobolewa mnie popołudniem czy wieczorami brzuch i czuję ciągnięcia plus ból piersi i tyle 👍może jeszcze za wcześnie na mdlosci 😅
 
reklama
Dziewczyny, powiedzcie co ile macie ustawione wizyty u gina? Ja byłam w piątek, a kolejna za 4 tygodnie, chyba oszaleję przez tyle czasu [emoji21][emoji6]

Czy któraś z Was jest już umówiona na badania prenatalne? Ja po 35 r.ż. więc będę miała refundowane, czekam tylko na wystawienie skierowania od gina.
Ja tez mam za 4. A prenatalne tez bede .iec ale moja gin mi robic termin będzie i poda na kolejnej wizycie
Cześć dziewczyny :) dawno nie pisałam, bo nie mogę się doczekać wizyty (pierwszą mam 01.02) i ciągle się wkręcam, że może coś jest nie tak, bo do wczoraj nie miałam objawów. Tzn. Na początku miałam, a ostatni tydzień tylko senna byłam i ciągnięcie w pachwinach. Za to dziś wróciła zgaga, mdłości i nudności, więc może jednak jest ok ;) Nie wiem kiedy nadrobie czytanie forum, bo czasu brak ;)
Mam nadzieję, że po wizycie będzie się czym pochwalić i okaże się, że wszystko jest ok :) i ja też jestem za prywatnym wątkiem tylko nie pamiętam do kogo trzeba się zgłaszać [emoji1751]
Do mnie na priv [emoji6]
Dziewczyny ja dziś zapomniałam że jestem w ciąży [emoji3] pojechałam rano do biedronki na zakupy,naładowałem cała siate taka dużą ciężką jak cholera i łap ja z ziemi do góry na wózek zakupowy
I jak ją podniosłam to sobie uświadomiłam że to trochę za ciężkie bo myślę że z 15 kg miała no szlag, mam nadzieję że dziś nie usłyszę że coś tam siedzi jakiś krwiak czy cuś
No ja się po prostu zbyt dobrze czuję chyba
Moj sun wazy 10kg i go?musze codziennie dzwigac. Mieszkamy w domu ale na poddaszu wiec codziennie na dwor do wozka musze go dzwigac i czasem robie zakupy to nosze po 2 siaty. Nie mam wyboru niestety bo partner pracuje od rana do nocy i nie moze pomoc. Jedynie jak ma wolne to pojedzie kupic napoje i kilka rzeczy co nam brakuje ale to zazeyczaj raz w miesiacu.
 
Apropo tematu plamien - nie zdarzyło mi się, ale możliwe, ze dlatego, ze od samego początku biorę dupaston.
Wiecie jak ro wyglada, czy on rzeczywiście skutecznie blokuje plamienia? Czy są one możliwe? Czy np. sa w stanie powstrzymać nawet najgorsze tzn poronienie?
zastanawialam się nad tym chwilkę, ze co jak zarodek się nie rozwija i właśnie nie można się oczyścić przez te tabletki.
Wizytę mam dopiero w piątek, wg appki 8+1, biorę dupka dwa razy dziennie - rano i przed spaniem.

dzisiaj nie mam większych objawów i oczywiście już mi się zapaliła żółta lampka, ale staram się nie nakręcać i zająć czymś głowę w takich sytuacjach.
jak tam u Was?
jedynie zauważyłam dalej lekka senność i okropne pragnienie wody 😅
 
Moja imienniczka ☺️😚 ciąża rządzi się swoimi prawami 😅nie ma rady jak leżeć trzeba to leż do woli później będzie bieganie za szkrabem🤗daj znać jak w czwartek po wizycie jak tam fasolka 👍
W czwartek, ale za tydzień :-) jeszcze trochę. Dużo się wyjaśni, jest podejrzenie, że są dwie fasolki, ale było widać jedno serduszko, za tydzień będzie pewność. Zasadniczo wszystko przebiega dobrze, tylko przez te mdłości ciągle na kanapie leżę, a to chyba nie jest najlepsze. Mam nadzieję, za za kilka dni będę miała więcej sił chociaż na spacery.
 
Milego dnia dziewczyny pewnie nadrobie was wieczorem. [emoji85]
Mdlosci jednak sa obecne ciagle,nie mam na nic sily a gotowac i sprzatac przy dziecku musze wiec w wolnej chwili to robie jak maly jest raz w dzien na drzemce czyli teraz [emoji19]
 
Ja też dziś 5+2 😊ja dopiero będę się umawiać na wizytę może uda się w tym tygodniu jeszcze. Trochę się martwię bo nie mam zbytnio objawów jeszcze, moze pojawia się za tydzień 😅 mam dzień że nie boli mnie brzuch a czasem wieczorami zwykle po pracy odczuwam ale bardzo lekkie ciągnięcia. Plus piersi wrażliwe i bolą.zero mdlosci czy senności. A u Ciebie jak z objawami na tym etapie?
Hej, spokojnie ja też nie miałam w tym czasie objawów, a kilka dni później armagedon 🙈
 
reklama
Apropo tematu plamien - nie zdarzyło mi się, ale możliwe, ze dlatego, ze od samego początku biorę dupaston.
Wiecie jak ro wyglada, czy on rzeczywiście skutecznie blokuje plamienia? Czy są one możliwe? Czy np. sa w stanie powstrzymać nawet najgorsze tzn poronienie?
zastanawialam się nad tym chwilkę, ze co jak zarodek się nie rozwija i właśnie nie można się oczyścić przez te tabletki.
Wizytę mam dopiero w piątek, wg appki 8+1, biorę dupka dwa razy dziennie - rano i przed spaniem.

dzisiaj nie mam większych objawów i oczywiście już mi się zapaliła żółta lampka, ale staram się nie nakręcać i zająć czymś głowę w takich sytuacjach.
jak tam u Was?
jedynie zauważyłam dalej lekka senność i okropne pragnienie wody [emoji28]

Niestety to nie jest cudowny lek i jeśli jest naprawdę źle to nie pomoże. Wręcz są badania, że w większości przypadków jego podawanie nic nie daje (np. jeśli poronienie następuje w wyniku wad zarodka, a to jest zdecydowana większość poronień we wczesnej ciąży). Jak byłam w ciąży biochemicznej to lekarka kazała mi odstawić, bo plamiłam, ale okres nie mógł się rozkręcić właśnie przez dupka. Dlatego w wielu krajach go nie przepisują.
 
Do góry