reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Odebrałam wyniki i jedyne co mnie zaniepokoiło to tarczyca... Mam wynik 2.578... Mam się martwić? Jak u was wyglądały wyniki? 😶

U mnie tsh 2.65 i już jestem po teleporadzie z endokrynologiem, dostałam euthyrox na 40 minut przed śniadaniem, za 4 tyg zrobić powtórkę badań a za 5 tyg wizyta na omówienie :-) bardzo mnie uspokoiła bo nie miałam nigdy problemów z tarczyca wiec mówi ze po prostu taki urok ale fakt faktem ginekolodzy zalecają kontrole i leczenie bo w ciąży powinno być poniżej 2.5 :-) spokojnie!
 
reklama
Ja właśnie nigdy nie chorowałam... Ale fakt że przez ostatni rok przytyłam baaardzo dużo a dieta się nie zmieniła. A jak robiłam tarczycowe w czerwcu to raz mi wyszło właśnie 2.8 w ciąży ale jak powtórzyłam to na granicy było 2.4... Także coś już może się dziać...
A ginekolog ci przepisywał czy musiałaś iść do endokrynologa? 😶 Już się zestresowalam 😢😢😢
Ginekolog może od razu przepisać euthyrox albo letrox na obniżenie tsh. Ale ważniejsze jest FT4 do zbadania.
 
Ja właśnie nigdy nie chorowałam... Ale fakt że przez ostatni rok przytyłam baaardzo dużo a dieta się nie zmieniła. A jak robiłam tarczycowe w czerwcu to raz mi wyszło właśnie 2.8 w ciąży ale jak powtórzyłam to na granicy było 2.4... Także coś już może się dziać...
A ginekolog ci przepisywał czy musiałaś iść do endokrynologa? 😶 Już się zestresowalam 😢😢😢
Ja też jakoś parę miesięcy przed ciążą miałam poprawne tsh. Niestety w teraz tsh miałam ponad 5, dlatego ginekolog odrazu przepisał euthyrox. Teraz spadło do ponad 3, ale to nadal za wysoko, więc zwiększyła mi gin dawkę. W ciąży powinno być max 2, 5. Nie przejmuj się masz bardzo mało ponad normę :)
 
Ja też jakoś parę miesięcy przed ciążą miałam poprawne tsh. Niestety w teraz tsh miałam ponad 5, dlatego ginekolog odrazu przepisał euthyrox. Teraz spadło do ponad 3, ale to nadal za wysoko, więc zwiększyła mi gin dawkę. W ciąży powinno być max 2, 5. Nie przejmuj się masz bardzo mało ponad normę :)

Jaka dawkę dostałaś do obniżenia z 5? Tak z ciekawości pytam :-)
Damy radę, wszystko się nam poprawi ❤️
 
Jaka dawkę dostałaś do obniżenia z 5? Tak z ciekawości pytam :-)
Damy radę, wszystko się nam poprawi ❤️
Jako że wcześniej nie miałam problemow z tarczyca dawkąpoczątkowa był euthyrox 25, teraz już jestem na 50. Nie wiem czy mozna odrazu przepisać większą niż początkowa, powinno się stopniowo zwiększać 🤔
 
U mnie tsh 2.65 i już jestem po teleporadzie z endokrynologiem, dostałam euthyrox na 40 minut przed śniadaniem, za 4 tyg zrobić powtórkę badań a za 5 tyg wizyta na omówienie :-) bardzo mnie uspokoiła bo nie miałam nigdy problemów z tarczyca wiec mówi ze po prostu taki urok ale fakt faktem ginekolodzy zalecają kontrole i leczenie bo w ciąży powinno być poniżej 2.5 :-) spokojnie!
U Mnie dokładnie tak samo. Najlepiej skonsultować się z endokrynologiem. Ale podobno tak urok ciąży ze może wzrosnąć. Podobno należy kontrolować co 4 tygodnie.
 
reklama
Do góry