reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Ja właśnie dostałam wyniki od lekarza z glukozą i będzie sprawdzanie cukru 4 razy dziennie glukometrem i dieta, jak weszłam na stronę którą polecił i zobaczyłam, że tam jako "dieta" to kanapki z masłem i kiełbasą to się uśmiałam :D
Czy są tu dziewczyny z cukrzycą ciążową i podpowiedzą mi, czy w tej poradni diabetologicznej dostanę glukometr czy mam już go zamawiać? :)

Buziaki!
 
reklama
Ja mam miec usg prenatalne, ale powiedzieli żebym przyjechala pare dni wcześniej na krew wiec chyba pappa tez będzie. Kurczę wasze bable już ponad cm maja❤ja mam dopiero wizyte 12 lutego. O losie złoty jak dotrwam😂
 
Ja także po wizycie 😊 widziałam dzidzię i serduszko 🤗 dzisiaj 6t4d, termin na 12 września. Bardzo się cieszę ☺️ kolejna wizyta dopiero za miesiąc, nie wiem jak ja się doczekam 🙈 Jako, że skończyłam 35 lat test pappa będę miała refundowany. Już teraz doktor kazał zapisać się na wizytę.
Ja w środę będę na mojej pierwszej wizycie i wtedy też będzie 6+4 i mam nadzieję że usłyszę serduszko 😊
 
Z tego co pamietam jak robi się nifte lub Sanco to już nie ma potrzeby pappa? Tak?
jeśli chodzi o pappe to zawsze warto zrobić bo ona nie tylko wylicza ryzyko wad, ale tez np ryzyko zaburzeń wzrastania płodu, czy inne tego typu rzeczy.
A tak z innej beczki przy wskazaniu do dalszej diagnostyki po usg i pappie nie ma co bawić się w statystyczne testy, wtedy już tylko biopsja kosmówki albo amniopunkcja.
 
Ja z moją listą badań byłam parę dni temu w Diagnostyce i wygląda to tak:

Grupa krwi 33,90 zł
Morfologia 14 zł
Mocz 12 zł
WR 26 zł
Poziom glukozy 10 zł
TSH 31 zł

Od reumatologa mam w wykazie badań ze skierowania zrobić w szpitalu między innymi : Morfologie z rozmazem automatycznym. Zastanawiam się czy to będzie ta sama morfologia czy będzie się różnić? Bo jeśli tak to dwie morfologie robić, bez sensu [emoji849]
Dziewczyny a lekarz rodzinny wypisałby na parę badań z tej listy Bym nie musiała tyle płacić za to?
Czy któraś z was już robiła badania zalecone przez lekarza np. Mocz, morfologia, gr. Krwi toxo, HIV itd...? I może któraś robiła w luxmedzie? Bo zastanawiam się ile ja za to zapłacę jutro [emoji43] na te podstawowe mam skierowanie... Ale co najdroższe to nie... Wiec się tak zastanawiam. [emoji848]
 
Ja właśnie dostałam wyniki od lekarza z glukozą i będzie sprawdzanie cukru 4 razy dziennie glukometrem i dieta, jak weszłam na stronę którą polecił i zobaczyłam, że tam jako "dieta" to kanapki z masłem i kiełbasą to się uśmiałam :D
Czy są tu dziewczyny z cukrzycą ciążową i podpowiedzą mi, czy w tej poradni diabetologicznej dostanę glukometr czy mam już go zamawiać? :)

Buziaki!
Powinnaś dostać glukometr [emoji846]Bynajmniej ja w poprzedniej ciąży dostałam od swojego diabetologa [emoji846]
 
Ja z moją listą badań byłam parę dni temu w Diagnostyce i wygląda to tak:

Grupa krwi 33,90 zł
Morfologia 14 zł
Mocz 12 zł
WR 26 zł
Poziom glukozy 10 zł
TSH 31 zł

Od reumatologa mam w wykazie badań ze skierowania zrobić w szpitalu między innymi : Morfologie z rozmazem automatycznym. Zastanawiam się czy to będzie ta sama morfologia czy będzie się różnić? Bo jeśli tak to dwie morfologie robić, bez sensu [emoji849]
Dziewczyny a lekarz rodzinny wypisałby na parę badań z tej listy Bym nie musiała tyle płacić za to?
To w luxmedzie bardzo podobnie różnica 2/3zl np przy grupie krwi bo na resztę oprócz wr z twojej listy mam skierowanie 😉 dziękuję bardzo za informację 😉 zdecydowałam się na luxmed, co będzie 😉
 
Mam od kilku dni tak jak w poprzedniej ciąży dziwny posmak w ustach , ni to metaliczny ni to kwaśny ehhh nie mogę się tego pozbyć . Ma któraś tak? Może jakiś magiczny sposób żeby to znikło ? 😊😂
 
Dziewczyny wczoraj zrobiłam betę i wynik 14,4
Według apki flo to 4+3 tc. Czy wynik nie jest za mały? Owu według flo była miałabyc 6 stycznia ale ze śluzu uważam ze między 7-8 stycznia. Mogła się owu przesunąć? 🤔 jutro idę powtórzyć będę i trochę się stresuje
Ja pierwsza beta 164 druga 601 trzeba 1320:) także liczy się przyrost a nie wartość :)
 
reklama
Do góry