reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

ja mam w przyszłą środę moją wyczekaną wizytę u lekarza prowadzącego 😍 mam nadzieję, że tam wszystko będzie ok, bo stres mnie zjada od czasu tych krwawień z ubiegłego tygodnia.
Próbuję nadrobić zaległości ale wy faktycznie piszecie tak dużo, że nie daję rady :D
Ja dzisiaj w pracy stacjonarnie byłam, ale to był masakryczny dzień. Jeszcze mam taki wzdęty brzuch, że w moich spodniach musiałam mieć ciągle rozpięty zamek i guzik. Musiałam się tłumaczyć, że mi się suwak zepsuł bo wyglądało to dziwnie :/
Jak tak dalej pójdzie to nie dam rady ukryć tego do 12 tygodnia.
Ja właśnie zastanawiam się czy już umawiać te badania prenatalne skoro jestem przed pierwszą wizytą u mojego prowadzącego. Czy jeśli nie będzie nigdzie terminów to znaczy, że nie zrobię tych badań? W sumie to one są nieobowiązkowe.
Biegnę czytać dalej :)
Witam,czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o tych krwawieniach ? Jestem tu nowa i zmagam się z plamieniami. Póki co jestem na luteinie ;)
 
reklama
Trzymam kciuki♥️. Według mojego lekarza zaszłam już przed ostatnią miesiączka. Zdarza się że niektóre kobiety mimo ciąży mają miesiączki i według niego właśnie u mnie tak było. Mam nadzieję,że wszystko będzie u nas ok ♥️
Dzięki uspokoiłaś mnie trzymam kciuki za ciebie będzie dobrze musi być ♥️ jak mam czekać to się wykończę prędzej, 😂😂😂
 
Hej ja już po wizycie, wszystko na swoim miejscu i zgodnie z datą ostatniej miesiączki, tzn wg lekarza dzień do przodu, ale taka rozbieżność to nie rozbieżność :)
Pokazał mi bijące serduszko, ale nie puścił dźwięku, powiedział tylko, że posłuchamy 2 wyższej ciazy :( Dostałam też skierowanie na NFZ na prenatalne, mówi, że nie ma co kasy prywatnie wydawać i mogę spokojnie zrobić jej w szpitalu, dał mi też 20% rabatu na badania w Diagnostyce także będzie kilka złotowek do przodu :)
A najważniejsze to okazało się, se wcale mi się żadna kosmowka nie odkleja :) Kolejna wizyta 03.02, niestety jeszcze nie osiągnęłam spokoju, tej w 10 tygodniu boję się najbardziej, ale postaram się myśleć pozytywnie :)
 
Hej dziewczyny mam pytanie odnośnie prowadzenia ciąży przez lekarza prywatnie a na NFZ czy jeden wie o drugim może głupie pytanie ale jestem ciekawa bo ja chodzę prywatnie. Ale warto by było iść na NFZ nawet że względu na badania.
 
Nie wytrzymałam i zmęczyłam mojego ginekologa żeby mnie dziś przyjął przez te plamienia 😉 jest zarodek i jest tętno ciąża 6 tydzień. Pęcherzyk jak na moje oko przypomina kiełbaskę - trochę dziwnie wyglada ale lekarz mówił ze jest dużo miejsca w środku i żeby się nie przejmować. Mam odpoczywać i zażywać duphaston 3x1 i kolejna wizyta za tydzień. Tyko plamienia po wizycie jeszcze bardziej się nasiliły...
 
Hej ja już po wizycie, wszystko na swoim miejscu i zgodnie z datą ostatniej miesiączki, tzn wg lekarza dzień do przodu, ale taka rozbieżność to nie rozbieżność :)
Pokazał mi bijące serduszko, ale nie puścił dźwięku, powiedział tylko, że posłuchamy 2 wyższej ciazy :( Dostałam też skierowanie na NFZ na prenatalne, mówi, że nie ma co kasy prywatnie wydawać i mogę spokojnie zrobić jej w szpitalu, dał mi też 20% rabatu na badania w Diagnostyce także będzie kilka złotowek do przodu :)
A najważniejsze to okazało się, se wcale mi się żadna kosmowka nie odkleja :) Kolejna wizyta 03.02, niestety jeszcze nie osiągnęłam spokoju, tej w 10 tygodniu boję się najbardziej, ale postaram się myśleć pozytywnie :)
Piękne 😍wiadomości gratuluję z całego serca.
 
Witam,czy mogłabyś powiedzieć coś więcej o tych krwawieniach ? Jestem tu nowa i zmagam się z plamieniami. Póki co jestem na luteinie ;)
U mnie tydzień temu pojawiło się krwawienie, takie dosłownie kilka kropel na papierze toaletowym. Poszłam w tym dniu do lekarza, żeby sprawdzić czy wszystko ok. Potwierdził mi ciążę żywą i otrzymałam 2x1 duphaston plus 2x1 luteinę. Do tego nakaz leżenia. Plamienie zaraz na drugi dzień się uspokoiło i póki co nie wróciło. A za tydzień w środę idę na pierwszą wizytę do mojego lekarza prowadzącego. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, bo po tamtej akcji jestem ciągle zestresowana. Lekarz, z tej awaryjnej wizyty stwierdził, że prawdopodobnie to problem z hormonami.
A u Ciebie długo trwają te plamienia?
 
Dziewczyny a ja jeszcze zapytam o te prenatalne. Jeśli będę ciążę prowadzić u lekarza prywatnie to on może mi dać skierowanie na badania prenatalne do jakiegoś innego prywatnego lekarza tak żeby mieć na nie refundację? ja jestem w wieku 35+ więc chyba z tego punktu mogę je mieć refundowane. Ale zastanawiam się czy takie badania trzeba wtedy wykonać w szpitalu czy mogę sobie wybrać jakiegoś prywatnego specjalistę, który zrobi mi to w ramach badań refundowanych?
 
reklama
Do góry