reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

reklama
Czesc Dziewczyny! Pierwszy test ciazowy zrobiłam w przeddzień sylwestra, później 3 dni podrząd, piękne dwie kreski - po ponad pół roku starania. Byłam u ginekologa 14.01. Było widać uwaga dwa pecherzyki ciążowe! Z tym, ze jeden pusty, a drugi z zarodkiem. Lekarz był zdziwiony, ponieważ nie mam w rodzinie (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo ;)) bliźniąt, ani nie wspierałam się żadnymi lekami jak przy jnvitro.
lekarz był trochę oschły, kazał czekać dwa tygodnie, żeby zobaczyć jak się wsyztsko rozwinie. Serduszka jeszcze nie było :( z usg wynikało 6t0d, ale ponoć może być to o tydzień mlodszcza ciąża. Owulacje miałam nie 14, a 18/19 dnia cyklu.
jak myślicie, jest się czym martwić, czy normalne, ze serduszko dopiero zobaczę po 7/8 tyg?
teraz nie mam większych objawów, oprócz ciągłego zmęczenia i ciągnięcia tam na dole :)

No u mnie w 6w0d był sam pęcherzyk i ciałko żółte, a w 6w4d już zarodek 0,49cm i serduszko 160u/min więc się nie stresuj
 
Czy któraś z Was na samym początku widziała tylko zarodek, ale jeszcze nie było serduszka i musialyscie czekać kolejne dwa tygodnie? Trochę stresu jest przy tym :(

Tak, u mnie tak było. Jestem zapisana na piątek. Mam nadzieje, ze dam radę iść, bo syn nadal trochę chory [emoji849]
 
Czy któraś z Was na samym początku widziała tylko zarodek, ale jeszcze nie było serduszka i musialyscie czekać kolejne dwa tygodnie? Trochę stresu jest przy tym :(
ja tak czekam do poniedziałku 😄
Ale to dlatego ze był pęcherzyk ciążowy i żółtkową (5tydzien) ale nie było jeszcze zarodka i serduszka (bo za wcześnie-słowa mojego lekarza)
 
Zdarzało się z tego co czytałam na forum.
Ja sama po czasie i oglądając pierwsze USG widzę tam zarodek, chociaż nie było akcji serca.
Który tc ciąży?
Jutro wg aplikacji miałby być 7t, a wg usg 6t5d. Tzn widać pęcherzyk, pomyliło mi się ;)
A z objawów jak teraz wyglądacie? Jest lepiej, gorzej?
 

Załączniki

  • C2954326-B014-4310-98F5-83712B3BBDE7.jpeg
    C2954326-B014-4310-98F5-83712B3BBDE7.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 84
Czesc Dziewczyny! Pierwszy test ciazowy zrobiłam w przeddzień sylwestra, później 3 dni podrząd, piękne dwie kreski - po ponad pół roku starania. Byłam u ginekologa 14.01. Było widać uwaga dwa pecherzyki ciążowe! Z tym, ze jeden pusty, a drugi z zarodkiem. Lekarz był zdziwiony, ponieważ nie mam w rodzinie (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo ;)) bliźniąt, ani nie wspierałam się żadnymi lekami jak przy jnvitro.
lekarz był trochę oschły, kazał czekać dwa tygodnie, żeby zobaczyć jak się wsyztsko rozwinie. Serduszka jeszcze nie było :( z usg wynikało 6t0d, ale ponoć może być to o tydzień mlodszcza ciąża. Owulacje miałam nie 14, a 18/19 dnia cyklu.
jak myślicie, jest się czym martwić, czy normalne, ze serduszko dopiero zobaczę po 7/8 tyg?
teraz nie mam większych objawów, oprócz ciągłego zmęczenia i ciągnięcia tam na dole :)
ja byłam w 6tc i już było serduszko, ale jeszcze wolno biło. Wg usg dokładnie był 5t6d.
 
Witam Was wszystkie.
5 stycznia robiłam testy i wyszły mi 2 kreski. Ostatnia miesiączka była 22.11.2020. W poniedziałek byłam u ginekologa i stwierdził że nie slychac tetna. Kazał przyjść za tydzień bo byc moze ciąża jest młodsza niż wynikało by to z miesiączki. Zrobilam dzisiaj bhcg (100 448). W czwartek powtórzę żeby zobaczyć czy rośnie prawidłowo. Oszaleć można :( czy przy takiej becie powinno juz byc slychac tetno? Pomóżcie proszę.
Dodam że odstawiłam niedawno tabletki antykoncepcyjne, a ten 22.11 okres miałam wywoływany
 
Witam Was wszystkie.
5 stycznia robiłam testy i wyszły mi 2 kreski. Ostatnia miesiączka była 22.11.2020. W poniedziałek byłam u ginekologa i stwierdził że nie slychac tetna. Kazał przyjść za tydzień bo byc moze ciąża jest młodsza niż wynikało by to z miesiączki. Zrobilam dzisiaj bhcg (100 448). W czwartek powtórzę żeby zobaczyć czy rośnie prawidłowo. Oszaleć można :( czy przy takiej becie powinno juz byc slychac tetno? Pomóżcie proszę.
Dodam że odstawiłam niedawno tabletki antykoncepcyjne, a ten 22.11 okres miałam wywoływany

Gdzieś czytałam, że tętno musi pojawić się do 8 tygodnia, ale każda ciąża jest inna. Z tego co widzę to jesteś na takim etapie jak ja (OM 26.11.2020).
Beta jest bardzo wysoka więc wydaje mi się, że powinno być tętno, a powtarzać jej nie ma co przy takim wyniku, bo tutaj już tylko USG jest miarodajne.
Może masz możliwość iść do innego lekarza?
 
Chciałabym już móc pracować zdalnie, za dużo nerwów w pracy i wkurzania się. Za tydzień wizyta jeszcze.. Więc czekam, żeby szefowi powiedzieć :(
Jestem dokładnie w tej samej sytuacji - chce jeszcze trochę popracować zdalnie ale zanim powiem Szefowej muszę poczekać do wizyty bo może być różnie ...
 
reklama
Czesc Dziewczyny! Pierwszy test ciazowy zrobiłam w przeddzień sylwestra, później 3 dni podrząd, piękne dwie kreski - po ponad pół roku starania. Byłam u ginekologa 14.01. Było widać uwaga dwa pecherzyki ciążowe! Z tym, ze jeden pusty, a drugi z zarodkiem. Lekarz był zdziwiony, ponieważ nie mam w rodzinie (przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo ;)) bliźniąt, ani nie wspierałam się żadnymi lekami jak przy jnvitro.
lekarz był trochę oschły, kazał czekać dwa tygodnie, żeby zobaczyć jak się wsyztsko rozwinie. Serduszka jeszcze nie było :( z usg wynikało 6t0d, ale ponoć może być to o tydzień mlodszcza ciąża. Owulacje miałam nie 14, a 18/19 dnia cyklu.
jak myślicie, jest się czym martwić, czy normalne, ze serduszko dopiero zobaczę po 7/8 tyg?
teraz nie mam większych objawów, oprócz ciągłego zmęczenia i ciągnięcia tam na dole :)

Kochana myśle, ze cierpliwości ❤️ możliwe, ze serducho dopiero się pojawi ciut później, u każdego pewnie inaczej :-) sama zobaczysz pewnie po naszych wizytach bo w tym tygodniu jakaś fala.
Jeśli Cię to uspokoi spróbuj umówić się do innego lekarza, jeśli test wyszedł Ci pozytywny 30 a 14.01 byłaś to możliwe ze to za szybko :-)
Ja idę jutro i będzie 6+4 i liczę się z tym, że mogę obyć się smakiem 🤣 głównie chodzi mi o sprawdzenie czy wszystko w środku okej.
 
Do góry