reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Uch. Wyniki badań sprawdziłam, generalnie złe nie są, tylko jedno na czerwono jest, glukozę we krwi mam 3,55 mmol,/l, a normy od 3.89. I znowu jakieś głupie myśli. Wszystko inne na zielono czyli w normie, tylko ta durna glukoza na czczo na czerwono [emoji26] Nawet TSH mam ładne, bo 1,63.


I jeszcze to:
Poziom cukru poniżej normy, inaczej hipoglikemia lub niedocukrzenie, również nie jest dla nas zdrowym zjawiskiem. Stan te towarzyszy cukrzykom w trakcie intensywnego leczenia insuliną, ale może się pojawiać także przy:

chorobach wątroby i nerek,

niewydolności kory nadnerczy,

niedoczynności tarczycy,

niewydolności przysadki mózgowej,

nowotworach trzustki,

diecie niskowęglowodanowej,

intensywnym treningu.
A jesz węglowodany? Czy na jakiś dietach jesteś?
 
reklama
Ja prawie wgl nie piję alko i nawet świadomie podchodziłam do ciąży. Stwierdziłam 1.01 na spacerze że i tak w tym msc się nie uda jak zwykle więc poszliśmy na grzane wino, ohhh... A test pozytywny 16.01 wyszedł (w sumie w takim razie ok 04.01 dzidziuś zaczął się tworzyć). Ja naprawdę w tym msc "odpuściłam" :D

Wgl kiedy Wam wyszły testy pozytywne - ile dni przed/po @? Ja spodziewalam się @ 18.01 - dwa dni wcześniej już była kreska, blada ale dobrze widoczna :D

Edit:
Ale w sumie planowlaiśmy taką romantyczną kąpiel i w sumie nie pykła - bałam się że mimo iż napewno się nie uda, to jak wezmę kąpiel (było po owu) to będzie kicha (Ja to tylko kąpiele jak w saunach biorę :D).
u mnie na 4 dni przed @ wyszła nie taka aż znowu najbledsza kreska, nie musiałam się doszukiwać 😁 był 22.12 i takie miała przeczucie, że mąż dostanie dobry prezent pod choinkę 😅 sprawdziło się.
 
Ja to dopiero mam wyrzuty sumienia, lekarze mówili że nie ma szans raczej na naturalne poczęcie... Więc w święta kilka drinków wypiłam, w sylwestra piłam wódkę ale nie za dużo w sumie może ze 4kieliszki bo mi nie smakowała, w nowy rok lampkę wina z mężem, 5. 01 byli u nas znajomi więc wypiłam 2 kieliszki wina... Miesiączka spozniela się 4 dni więc zrobiłam test 8.01 o 3 rano i już dwie krechy były... Nie spodziewałam się bo od zabiegu łyżeczkowania miałam nieregularce cykle... Ale mam nadzieję że nie będzie poważnych konsekwencji...
Zrobiłam test dla spokoju... A tu niespodzianka 🥰
 
A jesz węglowodany? Czy na jakiś dietach jesteś?
No jem jem, owoce warzywka itd itp, a na diecie żadnej nie jestem. Raczej zdrowo, zdarzy się też coś slodkiego czy zupka/chipsy, ale nie za często.
Ale zaś potem wyczytałam, że niższy cukier w ciąży nie jest niezwyklym zjawiskiem bo podobno dość czesto sie pojawia, a z dwojga zlego lepszy niższy niż za wysoki.
 
No jem jem, owoce warzywka itd itp, a na diecie żadnej nie jestem. Raczej zdrowo, zdarzy się też coś slodkiego czy zupka/chipsy, ale nie za często.
Ale zaś potem wyczytałam, że niższy cukier w ciąży nie jest niezwyklym zjawiskiem bo podobno dość czesto sie pojawia, a z dwojga zlego lepszy niższy niż za wysoki.

Kochana błagam nie analizuj sama! Poczekaj na omówienie przez lekarza ❤️❤️❤️
 
No jem jem, owoce warzywka itd itp, a na diecie żadnej nie jestem. Raczej zdrowo, zdarzy się też coś slodkiego czy zupka/chipsy, ale nie za często.
Ale zaś potem wyczytałam, że niższy cukier w ciąży nie jest niezwyklym zjawiskiem bo podobno dość czesto sie pojawia, a z dwojga zlego lepszy niższy niż za wysoki.
A czym ci się objawia niski cukier?
 
A dziewczyny jako ze my te dzieci takie świąteczno-grudniowe mamy to jak u Was na sylwku? 🤣 ja robiłam test 31.12 był negatywny i wypiłam tylko pół Maryjki (co dla mnie niepodobne...🤣) i pozytywny wyszedł dopiero 7.01, ładna miałam minę 🤣 a mąż do mnie „Ania Ty wina nie wypiłaś w sylwestra to nic Ci nie mówiło?” 🤣🤣🤣
Ja właśnie w sylwestra wieczorem robiłam test a tam dwie grube krechy 🙃🙃🙃
 
Czytam i jestem głodna 😆.
U mnie niestety dziś dał znać dawno nie odczuwalny refluks żołądka. Boleści takie, ze musiałam zwolnić się z pracy do domu. Teraz czipsiki i żelki muszą pójść w odstawkę, póki nie uspokoje podraznionego żołądka 😕.
W pracy jeszcze nie przyznalam się do ciąży, ale podjadanie pierogów z kawałkiem tortilli i odmowa alkoholu na imprezach firmowych mogą dać

Ja to dopiero mam wyrzuty sumienia, lekarze mówili że nie ma szans raczej na naturalne poczęcie... Więc w święta kilka drinków wypiłam, w sylwestra piłam wódkę ale nie za dużo w sumie może ze 4kieliszki bo mi nie smakowała, w nowy rok lampkę wina z mężem, 5. 01 byli u nas znajomi więc wypiłam 2 kieliszki wina... Miesiączka spozniela się 4 dni więc zrobiłam test 8.01 o 3 rano i już dwie krechy były... Nie spodziewałam się bo od zabiegu łyżeczkowania miałam nieregularce cykle... Ale mam nadzieję że nie będzie poważnych konsekwencji...
Zrobiłam test dla spokoju... A tu niespodzianka 🥰
Ja też mam wyrzuty sumienia. Ale większe mam że nie brałam kwasu foliowego przed ciąża tez bym nie pomyślała że tak od razu sie uda. No ale trudno.. boje sie ale wierzę ze będzie dobrze u nas wszystkich ♥️
 
A dziewczyny jako ze my te dzieci takie świąteczno-grudniowe mamy to jak u Was na sylwku? 🤣 ja robiłam test 31.12 był negatywny i wypiłam tylko pół Maryjki (co dla mnie niepodobne...🤣) i pozytywny wyszedł dopiero 7.01, ładna miałam minę 🤣 a mąż do mnie „Ania Ty wina nie wypiłaś w sylwestra to nic Ci nie mówiło?” 🤣🤣🤣
Ja robiłam test zaraz po świętach, miałam dostać miesiączkę 25 grudnia, ale nie przyszła, testu kupionego wcześniej nie miałam, bo stwierdziłam że i tak nic z tego nie wyszło i olałam sprawę,więc dopiero w poniedziałek 28 mogłam kupić test i we wtorek rano robiłam 😁 ale oczywiście nie piłam nic w święta na wszelki wypadek :-)
 
reklama
Do góry