reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowe mamy 2021

Dziewczyny, czy któraś z Was ma tak, że absolutnie na nic nie ma ochoty i od wszystkiego ją odrzuca? Oczywiście mowa o jedzeniu. Nie mogę lodówki nawet otworzyć. Przed wejściem do sklepu zbiera mi się na wymioty. Jeść coś jednak trzeba 🤨
 
reklama
Tak i nie mają zadań domowych , a w piątki wycieczki, i dziecko musi obowiązkowo jeździć na wakacje tak przynajmniej w Norwegi . Na luzaka wszystko. Ale minus taki że poziom nauczania u nich na studiach jest taki jak u nas w liceum . Mąż jak u lekarza wylądował to on dopiero książkę wyciągał i czytał co mu może dolegać 😂 Moje dziecko by się tam czuło idealnie 😜

Ale ja już o tym pisałam - uczą się szukac informacji, a nie jak u nas wszystko na pamięć. Skandynawia ma jedne z najlepszych wyników badań naukowych w Europie (przynajmniej w naukach ścisłych), więc chyba ten system działa ;)
 
Dziewczyny, czy któraś z Was ma tak, że absolutnie na nic nie ma ochoty i od wszystkiego ją odrzuca? Oczywiście mowa o jedzeniu. Nie mogę lodówki nawet otworzyć. Przed wejściem do sklepu zbiera mi się na wymioty. Jeść coś jednak trzeba 🤨

Ja mogłabym jeść tylko pomarańcze i jabłka a na takie sniadaniowe/obiadowe rzeczy nie mam ochoty od paru dni :p ale nie mdli mnie, tylko po prostu nie mam apetytu na takie smaki
 
Laski, super pomysł z tym terminem, też tak jutro po wizycie zrobię, bo na razie mam 2 i nie wiem, którego się trzymać 🤷

Dziś się czuję w miarę ok, siły witalne wróciły i byłam na 3 godzinnym spacerze, skończył się tak, że siedzę teraz w aucie, nadrabiam forum i zbieram sily, żeby wdrapać się na 4. piętro kamienicy 🙁

Tez tak macie, że jak spacerujecie, to zapięcie jakby to był 9. Miesiąc? Ja nawet jak przez telefon gadam o pracy i się irytuję, to oddycham 3x szybciej...
Miłego dnia życzę!
 
Ale powiem Ci, że jak patrzę czego oni tam uczą się w szkole to szacun. (Dzieciory) Hugo ma 14 lat I oni w szkole gotują, szyja, uczą się o kredytach, jak ogarnąć podatki. Itd. W tamtym roku tego nie było bo covid, ale na wiosnę idą na miesiąc w ramach szkoły "do pracy" Do jakichś firm I tam pomagają żeby zobaczyć jak to jest
Moja córka chodziła do przedszkola montesori super,chwaliłam sobie bardzo
Dzieci same szykowały sobie jedzenie co chciały,należały kompot wodę lub herbatę, potem sprzątały myły, na ściereczki miały takie specjalne mini suszarki na pranie, nie miały zabawek normalnych typu lalka klocki autka a same edukacyjne, szyły,cedzily,przelewały ułamków się uczyły no bajka dla mnie
Dziś mnie łupie w krzyżu 🤔 też tak macie?
Mnie chyba dziś z leżenia coś tak strzyka
 
Dziewczyny, czy któraś z Was ma tak, że absolutnie na nic nie ma ochoty i od wszystkiego ją odrzuca? Oczywiście mowa o jedzeniu. Nie mogę lodówki nawet otworzyć. Przed wejściem do sklepu zbiera mi się na wymioty. Jeść coś jednak trzeba 🤨

Od poniedziałku jem praktycznie tylko bułki z masłem i owoce 🤦🏼‍♀️ nic innego mi nie wchodzi... Wszystko 🤢 no oprócz chipsów 😂 chipsy wg mojego żołądka są spoko 😂 zeżarłam już 3 paczki w tym tygodniu 🙄🙄

Generalnie czuje się jak 💩 i przez to mało się odzywam 😔
 
Moja córka chodziła do przedszkola montesori super,chwaliłam sobie bardzo
Dzieci same szykowały sobie jedzenie co chciały,należały kompot wodę lub herbatę, potem sprzątały myły, na ściereczki miały takie specjalne mini suszarki na pranie, nie miały zabawek normalnych typu lalka klocki autka a same edukacyjne, szyły,cedzily,przelewały ułamków się uczyły no bajka dla mnie

Mnie chyba dziś z leżenia coś tak strzyka

Mój syn chodzi do żłobka Montessori i jest super :) bardzo mi się podoba to, co tam robią :)
 
reklama
Ale ja już o tym pisałam - uczą się szukac informacji, a nie jak u nas wszystko na pamięć. Skandynawia ma jedne z najlepszych wyników badań naukowych w Europie (przynajmniej w naukach ścisłych), więc chyba ten system działa ;)
Iilość i jakość badań w 100% uzależniona jest od grantów i finansowania. Gdyby w krajach skandynawskich badacze operowali takimi kwotami jak w krajach Europy Środkowej i Wschodniej to by do dzisiaj ryby w rzekach harpunami łowili.
 
Do góry